Blog navigation

Ostatnie wpisy

Antywirus na tablet - bezpieczeństwo w każdym miejscu

Tablety i smartfony to urządzenia, które posiada praktycznie każdy z nas. O tym, że należy inwestować w prawidłową ochronę komputerów wie chyba każdy. Troszkę inaczej jest w przypadku ochrony tabletów. Wciąż panuje przekonanie, że są one na tyle bezpieczne, że zakup mobilnego programu antywirusowego jest całkiem pozbawiony sensu. Zatem jaka jest prawda? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Parę lat temu potentat Google przekonywał, że instalacja programów antywirusowych na tabletach i smartfonach jest pozbawiona sensu. Przedstawiciele firmy zapewniali, że w przypadku, gdy użytkownicy pobierają aplikacje tylko z zaufanych źródeł (czyli ze sklepu Google Play), żadne bezpieczeństwo nam nie grozi. Sytuacja zmieniła się, gdy doszło do ataków hakerskich wymierzonych w Google. Mimo tego, że Sklep Play dość dobrze weryfikuje pojawiające się tam aplikacje, może dojść do tego, że pojawi się tam szkodliwe oprogramowanie. Z tego względu odpowiedź na pytanie “Czy warto inwestować w antywirus na tablet?” jest oczywista i brzmi: tak.

Najlepszy antywirus na tablet - czym powinien się wyróżniać?

Zainstalowanie na tablecie antywirusa sprawi, że urządzenie będzie w pełni bezpieczne - jest to jeden z głównych jego atutów. Gorąco zachęcamy do zakupienia dostępnych w naszym sklepie programów antywirusowych dedykowanych urządzeniom mobilnym.

W dzisiejszych czasach tablety i smartfony są urządzeniami powszechnie używanymi. Pełnią rolę podręcznych komputerów. Korzysta się z nich w wielu różnych celach - nie tylko do przeglądania witryn internetowych czy grania, ale również do słuchania muzyki, sprawdzania konta bankowego czy załatwiania spraw urzędowych. Wykonując te dane zależy nam oczywiście na tym, aby nasze poufne dane nie dostały się w niepowołane ręce. Aby było to możliwe, należy oczywiście wyposażyć się w dobrej jakości program antywirusowy. Przede wszystkim warto zapoznać się z rankingami przeprowadzonymi przez specjalistów z instytutu AV-Test. Przeprowadzane przez nich analizy cechuje duży profesjonalizm, zatem ich wyniki są bardzo miarodajne. Dobry antywirus na tablet powinien wyróżniać się posiadaniem następujących cech:

  • neutralizacja złośliwego oprogramowania,
  • możliwość tworzenia kopii zapasowych,
  • funkcja kontroli rodzicielskiej,
  • szyfrowanie danych,
  • zabezpieczenia uniemożliwiające kradzież sprzętu.

Niezwykle istotne są w szczególności zabezpieczenia antykradzieżowe. Przydają się one w sytuacji, gdy ktoś ukradnie nasz sprzęt. Funkcja ta umożliwia zdalne namierzenie tabletu oraz sfotografowanie złodzieja. Oprócz tego, za jej pomocą można w sposób zdalny usunąć z urządzenia wszystkie pliki.

Uniwersalne antywirusy na tablet niezależnie od marki

Pełną ochronę tabletowi mogą zapewnić wyłącznie programy płatne, których skuteczność została już potwierdzona. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy w zupełności nie wystarczy darmowa wersja programu. Co prawda oferuje ona podstawowe funkcje, jednak nie gwarantuje ona pełnej ochrony naszych danych osobowych (haseł, nazwisk itd.) Zakup programu płatnego wiąże się z uzyskaniem wielu funkcji, które przydadzą się w codziennym życiu. Ich przewaga polega również na tym, że znacznie wygodniej się z nich korzysta. Wszystkie powyższe cechy płatnych programów antywirusowych powodują, że są one dużo lepsze aniżeli ich darmowe odpowiedniki.

Zapraszamy do zakupienia programów antywirusowych na tablety. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona Państwa danych osobowych. Codziennie robimy wszystko, aby zaoferować klientom możliwie najlepszy program antywirusowy na tablet. Posiadamy programy antywirusowe uznanych firm, których skuteczność została potwierdzona w wielu niezależnych badaniach przeprowadzanych przez renomowane laboratoria. Mowa tutaj między innymi o antywirusach takich jak Eset Mobile Security czy Kaspersky Android. Każdy użytkownik tabletu, któremu zależy na bezpieczeństwie danych osobowych, powinien zaopatrzyć się w antywirus na tablet z Androidem.

Facebook comment