Filtruj według

Categories
Categories
typ licencji
typ licencji
Ilość stanowisk
Ilość stanowisk
Okres licencjonowania
Okres licencjonowania

Programy

Beztroskie surfowanie po sieci i nieograniczone korzystanie z jej zasobów niesie ze sobą wiele zagrożeń. Niefrasobliwość użytkowników sprawia, że nieraz padają ofiarą cyberprzestępców. Cele ataku bywają różne, ale zazwyczaj obiektem szturmu hackerów są ważne, poufne dane, hasła, pliki, dostępy do kont bankowych i pieniądze. Aby uchronić się przed niechcianą napaścią, warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu. Skuteczną zaporą okaże się program antywirusowy, który systematycznie będzie aktualizował bazę wirusów, strzegł naszych danych przed szpiegującym oprogramowaniem, a przy bardziej rozbudowanym pakiecie – zapewni również bezpieczeństwo bankowości elektronicznej. Więcej...

Antywirusy to współcześnie najpowszechniejszy typ ochrony, który jest w stanie zidentyfikować zagrożenia zarówno na dysku samego komputera, jak i te istniejące na nośnikach podłączanych do urządzenia. Z największym ryzykiem zainfekowania sprzętu mamy do czynienia podczas przeglądania witryn internetowych. Większość użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy i dość lekkomyślnie korzysta z możliwości, jakie daje Internet. Ci, którzy okazali się na tyle przezorni, że zaopatrzyli się w programy antywirusowe, zazwyczaj niestety nie mają pojęcia, jak one działają. Dlatego nie wykorzystują w pełni dostępnego potencjału albo nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przed kolejnymi zakupami.

Najistotniejszym elementem każdego programu antywirusowego jest tak zwana baza sygnatur wirusów, która zawiera szczegółowe informacje pozwalające namierzać i jednoznacznie identyfikować zagrożenia. Podstawową funkcją dostępną w każdej, nawet najtańszej wersji oprogramowania powinien być spyware, czyli ochrona przed szpiegowaniem. Ważnym komponentem, któremu warto się przyjrzeć przed zakupem, okazuje się również phising, czyli zabezpieczenie przed wyłudzaniem informacji oraz poufnych danych. Jeśli często się przemieszczamy i korzystamy z otwartych, nieznanych, niezaufanych sieci Wi-Fi trzeba też pomyśleć o opcji zapory osobistej (firewall’a).

Programy

Jest 41 produktów.

Pokazano 1-12 z 41 pozycji

Aktywne filtry