sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

5 najlepszych antywirusów na MacBooka 2021

5 najlepszych antywirusów na macbooka 2021

Czy potrzebuje antywirusa na Mac-a to pytanie, z którym spotykamy się dosyć często. Mac Apple to marka uważana na rynku za o wiele bezpieczniejszą od Windowsa, a nawet na tyle bezpieczną, że program antywirusowy dla Mac-a jest uznawany za zupełnie zbędny.

Windows, który często jest atakowany przez cyber przestępców to znany i powszechnie używany system operacyjny, do którego włamać się potrafi nawet przeciętny cyber przestępca. Rzeczywiście inaczej wygląda kwestia włamań do Mac-a. Jako gotowe, zamknięte oprogramowanie Mac rzeczywiście jest o wiele bezpieczniejszym systemem operacyjnym, jednakże i tutaj oprogramowanie antywirusowe jest potrzebne. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na szkodliwe oprogramowanie, które rozwinęło się na równi z rozwojem rynku technologicznego – w dzisiejszych czasach to, co niemożliwe stało się jak najbardziej realne, na rynku już można się spotkać ze szkodliwym oprogramowaniem zaprojektowanym specjalnie pod system MacOS. Po drugie program antywirusowy to nie tylko zabezpieczenie przez wszelkiego rodzaju malware, to również pakiet dodatkowych funkcji, które poznasz w poniższym artykule.

Jaki program antywirusowy jest najlepszy na Mac’a? Poznaj nasz wybór TOP 5 najlepszych programów, które zabezpieczą Twojego Mac’a.

Jaki antywirus na mac

Jakie funkcjonalności powinien zawierać program antywirusowy na Maca? Przetestowaliśmy najpopularniejsze programy obecnie dostępne na rynku, wszystkie zaopatrzone w takie funkcje, jak:

 • zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem wyłudzającym poufne informacje,
 • zapora sieciowa,
 • VPN – wirtualna sieć prywatna,
 • zaawansowany program skanujący,
 • ochrona w czasie rzeczywistym,
 • narzędzia do optymalizacji i czyszczenia systemu macOS,
 • narzędzia antykradzieżowe: wbudowana kamera wewnętrzna, blokada telefonu “na życzenie”, lokalizator itp.

Znalezienie odpowiedniego programu antywirusowego na mac to nie najłatwiejsze zadanie. Większość producentów tego typu oprogramowań skupia się głównie na systemie operacyjnym Windows, a jeśli już tworzy oprogramowanie zabezpieczające na macOS to niewiele wykraczające poza standardowe zabezpieczenia producenta Apple.

Przetestowane przez nas antywirusy to programy, które dodają dodatkowe funkcjonalności, których Apple nie zaoferował swoim klientom np. wzmocnienie zabezpieczeń przeglądarki, rozbudowana baza aktualnych i tych starszych malware – 100% ochrona w czasie rzeczywistym, możliwość tworzenia bezpiecznych kopii zapasowych, a wszystko to w formie dodatkowych zabezpieczeń dla Twojego macOS.

Antywirus na macbooka

W jaki sposób przeprowadzaliśmy testy na najlepszy antywirus na Macbooka? Programy antywirusowe dla Maca, różnią się znacząco od tych dla Windowsa. Mac nie jest też systemem na tyle podatnym na działania malware i cyberprzestępców co Windows, dlatego też programy na macOS powinny po prostu ulepszać funkcje zapewnione przez producenta Apple, służyć jako wartość dodana, ochrona przed nowoczesnymi malware stworzonymi specjalnie dla komputerów z systemem macOS. W naszych testach skupiliśmy się zatem głównie na:

 • programie antywirusowym z aktualną bazą wirusów, zarówno tych nowych, jak i tych starszych,
 • ochrona 100% w czasie rzeczywistym – większość antywirusów zapewnia ochronę na poziomie 90 kilku procent, w naszych testach skupiliśmy się na doborze oprogramowania, które w 100% zabezpieczy użytkowników systemu operacyjnego macOS,
 • rozbudowanych zabezpieczeniach przed kradzieżą, złośliwym oprogramowaniem,
 • ochronie dostępu do sieci, tych prywatnych i tych publicznych,
 • dodatkowych funkcjach zabezpieczających np. czyszczenie niepotrzebnych plików, programom zabezpieczającym przeglądarkę, kontrola rodzicielska,
 • cenie proponowanych programów antywirusowych i funkcjonalności, jaką dany producent w tej cenie oferuje.

Antywirus mac

Które marki przebadaliśmy?

Na naszej liście znalazły się takie marki jak:

 • Kaspersky w opcji Internet Security for Mac – Kaspersky Internet security – produkt rozbudowany o wiele zaawansowanych funkcji, które ułatwiają pracę i dodatkowo zabezpieczają oprogramowania macOS, tym samym wykraczając poza standardową ochronę programów antywirusowych. Program ten udostępnia 30 – dniowy okres próbny, w którego czasie możesz przetestować wszystkie oferowane funkcje.
 • Avast/AVG – AV Test – tą markę odrzuciliśmy na samym wstępie ze względu na problem z bezpieczeństwem poufnych danych – Avast został oskarżony o sprzedaż poufnych informacji o swoich klientach. AVG jako produkt marki Avast również podlega tym samym wątpliwością.
 • BullGuard – marka oferuje szeroki wybór pakietów zarówno dla użytkowników Windows-a, jak i mac-a.
 • Intego – to jedna z lepszych marek, oferujących ochronę dla użytkowników macOS. Marka oferuje bezpłatny okres próbny.

Antywirus na mac czy potrzebny

Czy antywirusy na Mac-a są potrzebne? Odpowiedzi nie trzeba daleko szukać, to właśnie Mac jako jeden z pierwszych komputerów został zaatakowany przez młodego 15-letniego hakera. Jak widać, żaden system operacyjny nie jest bezpieczny, nawet Apple.

Co jakiś czas użytkownicy Mac-a czy iOS padają ofiarą podobnych ataków co użytkownicy Windowsa i Androida. Co jakiś czas docierają też do nas historie logowania do idealnie spreparowanych fałszywych stron np. iTunes. W czasie takich ataków dane logowania zostają przechwytywane i wykorzystane np. do ściągnięcia pieniędzy z konta bankowego.

Im większą popularność zyskał system Apple, tym większe zainteresowanie cyberprzestępców na sobie skupił.

Co możemy zatem zrobić? Jakie kroki poczynić?

Możesz oczywiście unikać pewnych ruchów, takich jak:

 • niepobieranie plików od nieznanych odbiorców,
 • uważność na linki, w które klikasz,
 • używanie skomplikowanych haseł,
 • instalacja jedynie sprawdzonych aplikacji ze znanych źródeł,
 • sprawdzanie stron, na które się logujesz.

Jednak tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie odpowiedniego programu antywirusowego. Przyjrzymy się teraz wybranym, przetestowanym przez nas programom na Mac-a.

Intego to jeden z lepszych antywirusów na Maca, jaki istnieje obecnie na rynku. Doskonała wykrywalność malware w czasie rzeczywistym, szeroki wachlarz ustawień zabezpieczających, które zostały specjalnie przygotowane do ochrony systemu operacyjnego Mac. Intego bez problemu wykrywa nawet najbardziej zaawansowane złośliwe oprogramowanie: programy szpiegowskie, trojany, ransomware.

Program zapamiętuje wcześniej już zeskanowane pliki i pomija je w czasie kolejnego skanowania.

Intego umożliwia również:

 • kontrolę rodzicielską,
 • tworzenie kopii zapasowych – Personal Backup jest o wiele lepszym narzędziem niż Time Machine Apple’a, umożliwia stworzenie kopii zapasowej całego systemu i zapisanie na MacBooku.
 • ochronę 100% w czasie rzeczywistym,
 • czyszczenie i optymalizację Mac-a,
 • jedną z lepszych, dostępnych na rynku zapór ogniowych – bardziej zaawansowana niż standardowa, wbudowana w macOS. NetBarrier Intego umożliwia zmianę ustawień zapory w zależności od miejsca położenia – lokalizacji, rodzaju podłączenia do sieci WiFi. NetBerrier to także możliwość podłączenia lub blokowania określonych aplikacji.

Intego w planie Mac Internet Security X9 to podstawowa ochrona, wraz z zaporą ogniową. W planie zaawansowanym Intego Mac Premium Bundle X9 dodatkowo zyskujemy funkcję oczyszczania i optymalizacji systemu, możliwości tworzeni kopii zapasowych – funkcję Personal Backup i funkcje kontroli rodzicielskiej.

Intego jest najlepszym, dostępnym na rynku antywirusem dla Mac-a, umożliwia zaawansowaną ochronę Mac-a, wzmacnia wbudowane zabezpieczenia Apple’a, dodatkowo umożliwia korzystanie z 30-dniowej wersji próbnej.

McAfee Total Protection – to program, który plasuje się na drugim miejscu w naszym rankingu antywirusów na Mac-a. Blokuje potencjalne programy złośliwe, ransomware i malware, wykrywa również programy szpiegowskie, keyloggery i strony, wyłudzające informacje prywatne.

Ponadto McAfee to także, takie funkcje jak:

 • ochrona sieci i funkcja anti-phishing,
 • możliwość zaplanowania skanowania systemu,
 • 100% ochrona w czasie rzeczywistym,
 • VPN, czyli wirtualna sieć prywatna, która udostępnia podłączenie do wirtualnej lokalizacji (poza Polską),
 • niezwykle przydatne narzędzie do ochrony przed złodziejami tożsamości.

McAfee nie jest tak rozbudowanym programem, jak Intego, ale udostępnia solidne, podstawowe narzędzia zabezpieczające. Lepsza od wbudowanej zapora, a dodatkowo w Planie McAfee Total Protection możliwość ochrony, aż do 10 urządzeń z systemem Mac lub Windows, w tym również iOS, Android.

McAfee to zniżka za pierwszy rok użytkowania i 30-dniowa możliwość zwrotu środków, w przypadku niezadowolenia.

TotalAV – to program antywirusowy, który sprawdza się szczególnie w temacie optymalizacji Mac-a oraz w zakresie bezpieczeństwa internetowego. Program prawie w 100% wykrywa wszystkie zagrożenia, malware. Prawie robi jednak dużą różnicę, program nie umożliwia ochrony tak idealnej, jak Intego.

Jednak TotalAV wyróżnia się znacząco w kwestii łatwości użycia na tle programów konkurencyjnych. Program jest szczególnie zalecany dla osób, które mają problem z obsługą zaawansowanych technologii.

Total AV to oprogramowanie, które umożliwia:

 • czyszczenie i optymalizacje Mac-a,
 • zaporę i ochronę sieciową na poziomie dobrym,
 • podłączenie do VPN z możliwością nielimitowanego przesyłu danych.

Program antywirusowy Total AV wyróżnia się przede wszystkim niezawodnym narzędziem do optymalizacji. Usuwa niepotrzebne pliki, zarządza programami i przeglądarką, znacząco przyśpiesza pracę urządzenia. Dodatkowo sieć VPN, która sprawuje się niezawodnie, umożliwia szybkie i bezpieczne przeglądanie stron w Polsce i na świecie.

Jeśli chodzi o wady wyboru tego oprogramowania – TotalAV ma o wiele słabszą zaporę sieciową i system wykrywania złośliwego oprogramowania niż wcześniej wspomniane programy Intego i McAfee.

Zakup w planie średnim programu TotalAV Antivirus Pro to licencja dla 3 urządzeń ze skanerem antywirusowym. Są również możliwe opcje dla 5 urządzeń z opcją VPN i 6 urządzeń z opcją adblockera i dodatkowo menadżera haseł.

Podsumowując, Total AV ma szczególnie godne polecenia narzędzia do optymalizacji, które znacząco potrafią poprawić funkcjonowanie Mac-a, dodatkowo niezawodna sieć VPN. Podobnie, jak u poprzedników program umożliwia zakup programu w opcji zniżkowej za pierwszy rok użytkowania i miesięczną gwarancję zwrotu pieniędzy.

Darmowy antywirus dla mac os x

Mało jest darmowych programów antywirusowych, które sprawdzą się lepiej niż podstawowe zabezpieczenia Mac-a, bądź chociażby zabezpieczą dodatkowo Mac-a. Ponadto zazwyczaj programy antywirusowe w opcji darmowej to znacząco ograniczone funkcje, reklamy i luki w ochronie, które sprawiają, że Mac jest bardziej zagrożony z tym programem, niż bez niego. Jeśli jednak chcesz skorzystać z dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego, to polecamy prostsze narzędzia zaprojektowane specjalnie pod Mac-a, które zapewnią podstawowy skan i ochronę przed szkodliwymi Malware, ale nie zastąpią oczywiście swoją funkcjonalnością tak rozbudowanych programów, jak np. Intego.

Antywirus macbook free

Jakie darmowe antywirusy na Mac-a polecamy?

 • Avira – VPN, ochrona przeglądarki internetowej, narzędzie anty-phishingowe,
 • Sophos – niezawodna kontrola rodzicielska, łatwy panel konfiguracyjny,
 • Bitdefender – szybkie i skuteczne skanowanie systemu, brak obciążenia urządzenia,
 • Malwarebytes – dodatkowy program do skanowania i blokowania/usuwania złośliwych plików.

Nie są to tak rozbudowane funkcjonalności jak przy zakupie antywirusa płatnego.

Warto pamiętać ponadto, że program antywirusowy Intego umożliwia 30-dniowy okres próbny, w czasie którego możesz zapoznać się z pełnią funkcjonalności, jakie oferuje wersja płatna programu i dokonać odpowiedniego dla siebie wyboru.

Antywirus Mac ranking

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji na wybór najlepszego programu antywirusowego dla Mac-a. Ochrona systemu operacyjnego z użyciem odpowiedniego oprogramowania antywirusowego to w dzisiejszych czasach priorytet, nawet dla Mac-a.

Zapraszamy do komentowania artykułu.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Bardzo dobry
100.0%
z 11868 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy