sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

ANTYWIRUS NA WINDOWS 10 – CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE?

Antywirus na Windows 10. Czym kierować się przy wyborze?

Każdy komputer powinien obowiązkowo być wyposażony w sprawny program antywirusowy. Na rynku jest ich bardzo wiele. Osobom nieposiadającym fachowej wiedzy na temat tego zagadnienia może być trudno wybrać taki antywirus, który w sposób skuteczny będzie zwalczał wszelkie zagrożenia, jakie mogą mieć miejsce. W poniższym artykule radzimy, jaki antywirus na Windows 10 będzie najlepszy.

W chwili obecnej każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stosowanie aplikacji antywirusowych to absolutna konieczność. Wszystkie komputery PC prędzej czy później mogą zostać zaatakowane przez hakerów chcących wejść w posiadanie naszych wrażliwych danych. Można jednak się przed tym bronić – inwestując w odpowiednią ochronę. Zapobiegnie ona włamaniom oraz kradzieży cennych danych użytkownika.

Jaki antywirus wybrać dla swojego komputera?

Wybór odpowiedniego programu antywirusowego wielu użytkownikom urządzeń elektronicznych spędza sen z powiek. Mnogość ofert i kombinacji, które składają producenci z pewnością tego nie ułatwia. Dzięki poniżej opisanym poradom można uzyskać odpowiedź na pytanie “który antywirus wybrać?”. W ten sposób zakup antywirusa będzie prosty i przyjemny. Wszyscy producenci antywirusów w opisie swoich produktów kładą nacisk wyłącznie na zalety sprzedawanego przez siebie oprogramowania. Najczęściej są to zabiegi marketingowe, które z prawdą mają czasami niewiele wspólnego.

Bardzo dobrą wskazówką przy wyborze aplikacji antywirusowej są testy, które przeprowadzają renomowane branżowe firmy. Mowa tu o firmach takich jak Virus Bulletin czy AV-TEST. Mają one swoje laboratoria, w których przeprowadzają specjalne analizy. Ich wyniki pokazują, w jaki sposób antywirusy wykrywają i zapobiegają powstającym zagrożeniom (w tym nowym, nieznanym). Wszystkie aplikacje, które uzyskują w teście poziom skuteczności na poziomie 98-99%, można uznać za wartościowe.

Czy jest potrzebny antywirus dla komputera z systemem Windows 10?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest oczywista: antywirus dla komputera z systemem Windows 10 jest niezbędny. Przy okazji warto wspomnieć, że istnieją również darmowe aplikacje antywirusowe. Część z nich cechuje się wysokim poziomem skuteczności. Należy jednak mieć na uwadze, że wersje darmowe nie posiadają rozmaitych funkcji, do których można uzyskać dostęp przy zakupie płatnej wersji.

Hakerzy, inaczej nazywani cyberprzestępcami, cały czas poszukują nowych, coraz bardziej wyrafinowanych metod na łamanie zabezpieczeń i kradzież danych. Z tego względu warto cały czas poszukiwać antywirusów cechujących się wysoką jakością i skutecznością. Dzięki temu zyskuje się pewność, że posiadane na komputerze dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Dobry antywirus dla Windows 10 – chroń swój komputer

Nowe komputery wyposażone w Windows 10 wyposażone są w darmowy pakiet oprogramowania antywirusowego – mowa tutaj o programie Windows Defender i jego poprzedniku Microsoft Security Essentials. Jak wskazują jednak badania, jest on dużo mniej skuteczny aniżeli pozostałe antywirusy dostępne na rynku. Dlatego właśnie warto korzystać nie tylko z darmowych wersji takich jak Windows Defender, ale również innych, o wiele bardziej efektownych. Dobry program antywirusowy to gwarancja bezpieczeństwa.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z aplikacji, która ma na celu wyczyszczenie systemu po zaistniałej infekcji. W chwili obecnej istnieje minimum kilka aplikacji, które bardzo dobrze pełnią swoją rolę w tym zakresie. Ich mankamentem jest jednak fakt, że nie chronią one komputera przed zagrożeniami. Ta kompetencja jest domeną programów antywirusowych.

Jaki antywirus dla Windows 10 będzie najlepszy?

Wśród wartościowych antywirusów dedykowanych komputerom z systemem Windows 10 wyróżnić można m.in. AVG Antivirus oraz AVG PC Tune up. Cechuje je stosunkowo niska cena oraz funkcja optymalizacji działania aplikacji oraz komputera. Ciekawym rozwiązaniem jest również antywirus Kaspersky – cechuje się ono atrakcyjną ceną oraz wysokim poziomem zabezpieczeń.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


×

Bardzo dobry
99.9%
z 2804 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy