sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

ANTYWIRUS NA WINDOWS 10 – CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE?

Antywirus na Windows 10. Czym kierować się przy wyborze?

Każdy komputer powinien obowiązkowo być wyposażony w sprawny program antywirusowy. Na rynku jest ich bardzo wiele. Osobom nieposiadającym fachowej wiedzy na temat tego zagadnienia może być trudno wybrać taki antywirus, który w sposób skuteczny będzie zwalczał wszelkie zagrożenia, jakie mogą mieć miejsce. W poniższym artykule radzimy, jaki antywirus na Windows 10 będzie najlepszy.

W chwili obecnej każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stosowanie aplikacji antywirusowych to absolutna konieczność. Wszystkie komputery PC prędzej czy później mogą zostać zaatakowane przez hakerów chcących wejść w posiadanie naszych wrażliwych danych. Można jednak się przed tym bronić – inwestując w odpowiednią ochronę. Zapobiegnie ona włamaniom oraz kradzieży cennych danych użytkownika.

Jaki antywirus wybrać dla swojego komputera?

Wybór odpowiedniego programu antywirusowego wielu użytkownikom urządzeń elektronicznych spędza sen z powiek. Mnogość ofert i kombinacji, które składają producenci z pewnością tego nie ułatwia. Dzięki poniżej opisanym poradom można uzyskać odpowiedź na pytanie “który antywirus wybrać?”. W ten sposób zakup antywirusa będzie prosty i przyjemny. Wszyscy producenci antywirusów w opisie swoich produktów kładą nacisk wyłącznie na zalety sprzedawanego przez siebie oprogramowania. Najczęściej są to zabiegi marketingowe, które z prawdą mają czasami niewiele wspólnego.

Jaki antywirus wybrać na Windows 10?

Bardzo dobrą wskazówką przy wyborze aplikacji antywirusowej są testy, które przeprowadzają renomowane branżowe firmy. Mowa tu o firmach takich jak Virus Bulletin czy AV-TEST. Mają one swoje laboratoria, w których przeprowadzają specjalne analizy. Ich wyniki pokazują, w jaki sposób antywirusy wykrywają i zapobiegają powstającym zagrożeniom (w tym nowym, nieznanym). Wszystkie aplikacje, które uzyskują w teście poziom skuteczności na poziomie 98-99%, można uznać za wartościowe.

Czy jest potrzebny antywirus dla komputera z systemem Windows 10?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest oczywista: antywirus dla komputera z systemem Windows 10 jest niezbędny. Przy okazji warto wspomnieć, że istnieją również darmowe aplikacje antywirusowe. Część z nich cechuje się wysokim poziomem skuteczności. Należy jednak mieć na uwadze, że wersje darmowe nie posiadają rozmaitych funkcji, do których można uzyskać dostęp przy zakupie płatnej wersji. Warto też wiedzieć, że Windows 10 ma wbudowaną ochronę w postaci Windows Defender, choć polecamy wzbogacić ją o profesjonalne oprogramowanie antywirusowe.

Czy na Windows 10 potrzebny jest antywirus?

Jak już zostało wspomniane, jak najbardziej na Windows 10 należy zainstalować skuteczne oprogramowanie antywirusowe, nie bazując tylko na Windows Defender. Dlaczego jest to takie ważne? Niestety, prawie każdego dnia pojawiają się nieznane wcześniej zagrożenia, wirusy czy innego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Hakerzy, inaczej nazywani cyberprzestępcami, cały czas poszukują nowych, coraz bardziej wyrafinowanych metod na łamanie zabezpieczeń i kradzież danych. Z tego względu warto cały czas poszukiwać antywirusów cechujących się wysoką jakością i skutecznością. Dzięki temu zyskuje się pewność, że posiadane na komputerze dane nie dostaną się w niepowołane ręce za sprawą złośliwego oprogramowania.

Dobry antywirus dla Windows 10 – chroń swój komputer

Nowe komputery wyposażone w Windows 10 wyposażone są w darmowy pakiet oprogramowania antywirusowego – mowa tutaj o programie Windows Defender i jego poprzedniku Microsoft Security Essentials. Jak wskazują jednak badania, jest on dużo mniej skuteczny aniżeli pozostałe antywirusy dostępne na rynku. Dlatego właśnie warto korzystać nie tylko z darmowych wersji takich jak Windows Defender, ale również innych, o wiele bardziej efektywnych. Dobry program antywirusowy to gwarancja bezpieczeństwa i braku ataków złośliwego oprogramowania.

Dobry antywirus na Windows 10

Poszukując oprogramowania antywirusowego na Windows 10, warto rozważyć programy wyposażone w ciekawe, przydatne funkcje. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z aplikacji, która ma na celu wyczyszczenie systemu po zaistniałej infekcji. W chwili obecnej istnieje minimum kilka aplikacji, które bardzo dobrze pełnią swoją rolę w tym zakresie. Ich mankamentem jest jednak fakt, że nie chronią one komputera przed zagrożeniami. Ta kompetencja jest domeną programów antywirusowych. Warto więc łączyć ze sobą funkcjonalności tych programów, aby zapewnić sobie jak najlepszy poziom ochrony, a także stabilne działanie komputera.

Jaki antywirus dla Windows 10 będzie najlepszy?

Wśród wartościowych antywirusów dedykowanych komputerom z systemem Windows 10 wyróżnić można m.in. AVG Antivirus oraz AVG PC Tune up. Cechuje je stosunkowo niska cena oraz funkcja optymalizacji działania aplikacji oraz komputera. Ciekawym rozwiązaniem jest również antywirus Kaspersky – cechuje się ono atrakcyjną ceną oraz wysokim poziomem zabezpieczeń. Jaki jest zatem najlepszy antywirus chroniący przed złośliwym oprogramowaniem?

Antywirusy na Windows 10

Obecnie Windows 10 jest najnowszym, a zarazem najbardziej popularnym i najczęściej używanym systemem operacyjnym od firmy Microsoft. Z tego względu wszystkie nowo wydawane programy są z nim kompatybilne. Dotyczy to również programów antywirusowych, które z zasady stanowią pewnego rodzaju wyposażenie obowiązkowe dla każdego komputera. Programy te najczęściej mają niewielkie wymagania systemowe. Jest tak po to, by umożliwić jak największej liczbie osób możliwość instalacji programu i dać im funkcje ochrony na najwyższym poziomie. Pod tym względem zatem wybór oprogramowania antywirusowego nie powinien być problemem.

Bardziej kłopotliwe staje się wybranie tego jednego, najlepszego produktu. Co do zasady, każdy program antywirusowy będzie chronić komputer i wykrywać zagrożenia. Antywirusy różnią się między sobą przeważnie skutecznością wahającą się między niemal 100% a 99%. Różne są także opcje dodatkowe i moduły poprawiające stopień ochrony. Wybierając program warto zwracać uwagę nie tylko na skaner czy funkcję taką jak ochrona w czasie rzeczywistym, ale również VPN, ochrona przed hakerami, przejęciem kontroli nad kamerą w laptopie czy moduł ochrony płatności online. Jaki jest więc najlepszy antywirus na komputer z systemem Windows 10 chroniący przed złośliwym oprogramowaniem?

Antywirus na laptopa Windows 10

Wybierając antywirus na laptopa dla systemu Windows 10 warto kierować się tymi samymi regułami, co szukając programu na komputer osobisty typu PC. Oto najważniejsze kryteria:

  • detekcja, czyli czynnik mający największe znaczenie. Chodzi tu o wykrywalność wirusów, czyli jak skuteczny jest dany silnik antywirusowy i jak wiele potencjalnie niebezpiecznych programów jest w stanie wykryć. Najlepiej wybrać antywirusa, którego współczynnik detekcji jest jak najbliższy 100%.
  • warstwowa ochrona – ochrona w czasie rzeczywistym to wciąż podstawa, ale ze względu na szybkie pojawianie się nowych wirusów, dziś już nie wystarcza. Dlatego konieczna jest warstwowa ochrona. Na czym to polega? Oprogramowanie antywirusowe składa się z kilku komponentów. Jednym z nich jest na przykład ochrona sieci, który to moduł blokuje połączenia z podejrzanymi stronami. Firewall, czyli zapora sieciowa, chroni przed intruzami z sieci. Rodzicom polecamy komponent ochrony rodzicielskiej. Warto też zwrócić uwagę na ochronę przed ransomware, czyli oprogramowaniu, które blokuje pliki na komputerze i żąda za ich odblokowanie okupu.

Antywirus na Windows 10 Mobile

Obecnie warto chronić nie tylko komputery, ale i smartfony czy tablety. Polecamy więc zainstalować aplikację do ochrony przed wirusami również na sprzęcie mobilnym. Zazwyczaj każdy producent oferuje edycję mobilną swojego oprogramowania i systemu Windows 10, zatem kupując jedną licencję, można w jej ramach aktywować produkt również na telefonie.

Antywirus Windows 10 jak wyłączyć

Każdy program antywirusowy ma opcję wyłączenia ochrony, czy to Windows Defender, czy innego programu. Nie zalecamy używania tej funkcji w systemie Windows 10, ale w przypadku instalacji niektórych programów zdarza się, że antywirus blokuje je jako potencjalne zagrożenie. Zalecamy wyłączanie ochrony system Windows jedynie w przypadku całkowicie zaufanych programów, co do których nie ma podejrzeń, że mogą okazać się złośliwe czy niebezpieczne.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13081 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy