Blog navigation

Ostatnie wpisy

Antywirus na telefon - jak wybrać najlepszy?

Wielu użytkowników smartfonów z pewnością zastanawia się, czy w ich urządzeniach przydadzą się antywirusy, czyli aplikacje do ochrony ich urządzeń przed różnego rodzaju atakami hakerskimi. W poniższym artykule przedstawiamy odpowiedź na pytanie jaki antywirus na Androida jest najbardziej wydajny. Zapraszamy do lektury.

Nasz poradnik oparty jest na badaniach przeprowadzonych przez niezależne laboratorium AV-Test. Firma przeanalizowała efektywność oraz szybkość działania dwudziestu siedmiu aplikacji antywirusowych dedykowanych urządzeniom opartym na systemie Android. Doradzamy, w który program antywirusowy warto zainwestować.

Najlepszy antywirus na telefon - czyli jaki?

Smartfony oparte na systemie Android bardzo często są poddawane atakom różnego rodzaju cyberprzestępców. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że stosunkowo łatwe jest namówienie nieświadomego użytkownika do tego, aby podał dane karty kredytowej, zainstalował złośliwą aplikację czy wysłał bardzo drogi SMS premium. Właściciele telefonów z systemem Android powinni mocno zastanowić się nad zakupem antywirusa.

Antywirus w urządzeniach z Androidem może się przydać, ponieważ urządzenia oparte na tym systemie posiadają dużo niższy poziom ochrony w porównaniu do smartfonów z systemem iOS. W tym miejscu wielu użytkowników zada sobie z całą pewnością następujące pytanie: “Jaki antywirus na telefon z androidem będzie najlepszy?”. Odpowiedź jest znana dzięki badaniom niemieckiego laboratorium badawczego AV-Test. Zbadało ono szesnaście najlepszych dostępnych w chwili obecnej aplikacji antywirusowych w wersji mobilnej.

Antywirus na telefon - chroń swoje dane

Badania przeprowadzone przez AV-Test przeprowadzano na urządzeniach z najnowszą wersją Androida. Jest to obiektywne środowisko gwarantujące rzetelność otrzymanych później wyników. Wszystkie przetestowane mobilne programy antywirusowe miały do wykonania bardzo trudne zadanie. A mianowicie, miały za zadanie wychwycić aż dwadzieścia trzy tysiące różnorakich zagrożeń. Należy również nadmienić, że wszystkie testowane programy eksploatowano przy użyciu domyślnych, fabrycznych ustawień.

Kryteria oceny podzielono według następujących kategorii: ochrony, użyteczności oraz funkcji bezpieczeństwa. Pod pojęciem ochrony kryją się zabezpieczenia przed różnymi złośliwymi aplikacjami, użyteczność oznacza oddziaływanie danego wirusa na urządzenie w postacie obciążenia procesora, zmian zużycia baterii itd. Oprócz tego weryfikowano również ponadprogramowe funkcje programów. Mowa tutaj na przykład o blokowaniu wybranych przez użytkownika numerów, kontroli rodzicielskiej, szyfrowaniu określonych danych czy lokalizowaniu smartfona po jego kradzieży.

Dobry antywirus na telefon

W analizie przeprowadzonej przez laboratorium AV-Test za ochronę oraz użyteczność program mógł uzyskać maksymalnie sześć punktów. Punkty dodatkowe były przyznawane za funkcje dodatkowe. Siedem aplikacji zdobyło po 13 punktów. Wśród nich znalazły się m.in. dostępne w naszym sklepie niezwykle efektowne antywirusy Kaspersky Lab oraz Symantec. Od 12,2 do 12,8 otrzymało kolejnych pięć aplikacji. W tym gronie wyróżnia się oferowany przez nasz sklep Teamnet Software antywirus Avast - cechuje go atrakcyjna cena oraz niezawodne działanie.

W przypadku wykrywania zagrożeń wysoce bardzo skuteczny okazał się między innymi antywirus Kaspersky. To, co odróżnia go od innych dostępnych na rynku programów antywirusowych, to wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapraszamy do zakupienia go za pośrednictwem naszego sklepu internetowego Teamnet Software - gwarantujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny!

Jaki antywirus na telefon z Androidem wybrać?

W naszym sklepie Teamnet Software mogą Państwo zaopatrzyć się w różnorodne programy antywirusowe dedykowane urządzeniom z systemami Android. Wśród nich są również te znajdujące się na szczycie rankingu opracowanego przez laboratorium AV-Test. Każda aplikacja oferowana jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszym asortymentem.

Facebook comment