sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 8.00 - 16.00

Instalacja Microsoft Office 365 Windows 8 – krok po kroku

Instalacja Office 365 – krok po kroku

Zakupiłeś już subskrypcję Microsoft Office 365 i zastanawiasz się jak ją zainstalować? Spróbujemy Ci pomóc. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedz, na takie tematy, jak: office 365 jak zainstalować, office 365 gdzie wpisać klucz, office 365 jak aktywować, instalacja office 365 bez konta microsoft, microsoft office 365 wersje, office 365 home & student instalacja, office 365 standard instalacja, instalacja na microsoft windows, office 365 instalacja windows 7, office 365 instalacja windows 8.1, office 365 instalacja windows 10, office standard 365 szybka instalacja.

Office 365 to znany nam wszystkim pakiet biurowy w o wiele lepszej odsłonie! Office 365 jest często nazywany również “biurem w chmurze”, a wszystko dzięki temu, że dostęp do aplikacji Microsoft Office w pakiecie aplikacji Office 365 jest możliwy zdalnie z każdego miejsca na świecie. Wystarczy Ci dostęp do internetu i komputer PC, komputer Mac, tablet, smartfon lub inne urządzenie mobilne. Office 365 to Twoje biuro w wersji zdalnej.

Office 365 jak zainstalować

Wystarczy, że opłacisz zamówienie na usługi Office 365. Pakiet możesz zakupić np. na naszej stronie (do wyboru 3 najbardziej popularne warianty).

Teraz możesz już przejść do aktywacji – zainstaluj pakiet Office

W pakiecie Office 365 otrzymujesz dostęp online do wybranych aplikacji biurowych w zależności od zakupionej wersji programu. Licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możesz przenosić, kiedy tylko chcesz. Po opłaceniu zamówienia możesz zainstalować pakiet na wybranych stanowiskach.

Pakiet typu Office 365 Essentials to zdalny dostęp do aplikacji, który nie wymaga procesu instalacji. Jeśli zdecydowałeś się na bardziej zaawansowaną opcję usługi Office 365 w trybie pakietu Office 365 Business czy Office 365 Business Premium, wówczas dodatkowo otrzymujesz możliwość zainstalowania aplikacji z pakietu usługi Office 365 na komputerze lokalnym lub urządzeniu mobilnym (tablet, smartfon, iPad itd.).

Pakiet Office 365 jest udostępniany w opcji na użytkownika, nie na urządzenie. Pozwala to na swobodne korzystanie z pakietu biurowego na wybranej w zależności od zakupionej wersji pakietu ilości urządzeń jednocześnie. Nie potrzebujesz już kupować oddzielnych licencji Office na każde stanowisko w swojej firmie. Licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możesz przenieść w dowolnym momencie. To niezwykle istotna kwestia, szczególnie w firmach, gdzie w obecnych czasach część pracowników pracuje w trybie zdalnym, rozsiana po świecie.

Po opłaceniu zamówienia za pakiet usługi Office 365, w wiadomości od usługodawcy (od którego zakupiłeś pakiet biurowy), otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego na stronie https://login.microsoftonline.com gdzie będziesz mógł swobodnie zarządzać usługami Office 365 np. dodawanie użytkowników, zarządzanie licencją, dostęp do aplikacji.

Tym samym do Twojego osobistego konta zostanie przypisana odpowiednia licencja, w zależności od wybranej wersji pakietu.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, a zakupiłeś pakiet usługi Office 365 od nas, wówczas zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, pomożemy Ci przejść z łatwością przez pierwsze etapy współpracy z tym niezwykłym pakietem biurowym.

Po zalogowaniu do panelu administracyjnego https://login.microsoftonline.com/ zobaczysz widok aplikacji, do jakich masz dostęp w trybie zdalnym oraz tych, które możesz zainstalować stacjonarnie na komputerze – oczywiście, jeśli zakupiłeś pakiet aplikacji Office 365 w wersji umożliwiającej taką funkcjonalność.

Jeśli chcesz uruchomić wybraną aplikację, wystarczy, że klikniesz ikonkę danego programu, do wyboru masz takie “kafelki” jak, np.: Outlook, Kalendarz, Kontakty, Aktualności, OneDrive, Witryny, Zadania, Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online, Administracja i pozostałe, dostępne w wybranej opcji pakietu Office 365.

Jeżeli chcesz pobrać i zainstalować pakiet Office 365 stacjonarnie, wówczas wystarczy, że klikniesz przycisk “Zainstaluj”, który widnieje w prawym górnym rogu – nad ikonami wszystkich dostępnych aplikacji. Proces instalacji aplikacji Office 365 rozpocznie się automatycznie.

Jeśli chcesz zainstalować dodatkową wersję językową na pobranym już pakiecie instalacji aplikacji Office 365, wówczas ilość instalacji nie zostaje zmniejszona. Pakiet językowy jest traktowany jako dodatkowa nakładka.

Jak zarządzać licencjami? W zakładce “Administracja”. Wystarczy, że z listy po lewej stronie wybierzesz “Użytkownicy”, dalej “Aktywni użytkownicy” – w tym miejscu możesz już zająć się procesem przypisywania licencji. W poszczególnych zakładkach znajdziesz opcję zarządzania instalacjami, gdzie widnieją takie dane, jak np. nazwa komputera, na której została zainstalowana dana licencja pakietu aplikacji Office 365, system operacyjny, data instalacji oraz pozostała ilość dostępnych pobrań, oczywiście według wersji pakietu Office 365, którą zakupiłeś.

Jeśli nie pozostały żadne wolne instalacje w pakiecie Office 365, ponieważ ilość stanowisk została już wyczerpana, wówczas możesz dezaktywować pakiet na jednym z wybranych urządzeń i przenieść licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Jeśli w panelu widnieją nadal wolne licencje, wówczas wystarczy, że klikniesz przycisk “Zainstaluj” i rozpocznie się proces pobierania aplikacji. W kolejnym kroku przejdź do pobranego pliku i uruchom kreator instalacji.

W trakcie trwania procesu instalacji aplikacji Office 365, możesz korzystać z oprogramowania aplikacji Office 365 w wersji zdalnej. Pamiętaj, żeby nie wyłączać komputera i dostępu do internetu, póki instalacja się nie zakończy. W trakcie wgrywania pakietu na ekranie wyświetli się prezentacja informacyjna. Warto się z nią zapoznać.

Podczas procesu instalacji pojawi się również komunikat dotyczący akceptacji zalecanych uprawnień, sprawdź warunki umowy licencyjnej i zaakceptuj, żeby kontynuować dalszy proces wgrywania pakietu.

W kolejnym etapie pojawi się możliwość wyboru wyglądu pakietu Office. Po zakończeniu instalacji na ekranie zobaczysz również komunikat na temat nowości, które dostępne są w aktualnej wersji programu. Teraz instalacja jest już gotowa, możesz swobodnie korzystać z programów aplikacji Office 365 na swoim urządzeniu.

Office 365 gdzie wpisać klucz

Jeśli zakupiłeś pakiet Office 365 z kluczem produktu, wówczas przejdź na stronę https://microsoft365.com/setup i zaloguj się poprzez konto Microsoft, jeśli go nie masz to utwórz nowe. Następnie wprowadź klucz produktu bez łączników, jeśli dostałeś hasło i login do panelu od sprzedawcy wówczas zazwyczaj klucz jest zbędny – został wprowadzony automatycznie. Następnie kontynuuj zgodnie z pojawiającymi się monitami.

Office 365 jak aktywować

Jeśli opłaciłeś zamówienie bezpośrednio u usługodawcy, wówczas otrzymujesz dostęp do panelu instalacji aplikacji Office 365 na stronie https://login.microsoftonline.com i tam możesz już swobodnie zarządzać licencją. Jeśli otrzymałeś od usługodawcy klucz produktu, wówczas postępujesz jak wspomnieliśmy powyżej – logujesz się na swoje konto Microsoft https://microsoft365.com/setup i podajesz klucz bez łączników.

Instalacja office 365 bez konta microsoft

Do instalacji pakietu aplikacji Office 365, jak również do korzystania z niej potrzebujesz konta Microsoft. Konto to niezbędne jest zarówno do używania Office 365 w trybie zdalnym – dostęp online do aplikacji Office, jak również do używania aplikacji Office 365 na Twoim komputerze.

Zarejestrowanie konta Microsoft nie wymaga dużej ilości czasu, wystarczy chwila i będziesz mógł swobodnie cieszyć się najnowszym pakietem biurowym.

Microsoft office 365 wersje

Pakiet aplikacji Office 365 występuje w kilku wybranych wersjach, w zależności od ilości dostępnych aplikacji i stanowisk.

W wersjach dla biznesu wyróżniamy takie pakiety, jak:

  • Office 365 Business Essentials (obecnie Microsoft 365 Business Basic) – zakupiona licencja Office 365 w tej wersji to opcja podstawowa dla biznesu, aplikacje są dostępne tylko w trybie zdalnym – dostęp online do aplikacji Office takich jak m.in. Microsoft Word, Excel, PowerPoint,
  • Office 365 Business ( od 2020 Microsoft Business Standard) – zakupiona licencja Office 365 umożliwia dostęp do aplikacji zarówno w trybie zdalnym, jak i klasycznie – w wersji do ściągnięcia na wybrane urządzenia,
  • Office 365 Business Premium otrzymujesz ( od 2020 Microsoft 365 Business Premium) najbardziej zaawansowaną wersję Office 365 dla biznesu. W tej wersji zyskujesz zarówno dostęp online do aplikacji Office (Microsoft Word, Excel, PowerPoint i wiele innych), jak i Microsoft Teams oraz do wielu innych dodatkowych usług. W tej opcji 365 business premium otrzymujesz najbardziej zaawansowany dostęp do oferowanych przez Microsoft funkcjonalności.

Dla użytkowników domowych dostępne są takie wersje, jak:

  • Microsoft 365 Family – w tej wersji licencja Office 365 pozwala na dostęp do aplikacji w wersji premium, nawet do 6 stanowisk,
  • Microsoft 365 Personal – w tej wersji licencja Office 365 pozwala na dostęp do aplikacji w wersji premium na 1 stanowisko.

Office 365 w zależności od wybranej umowy licencyjnej może działać na kilku urządzeniach jednocześnie. We wszystkich wybranych opcjach otrzymujesz dostęp online do usług Office 365, a dodatkowo w większości wariantów korzystanie z pakietu biurowego jest możliwe również na komputerze lokalnym lub urządzeniu mobilnym smartfon, tablety windows, ipad. Licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możesz dowolnie przenosić, kiedy tylko chcesz. W ten sposób otrzymujesz dodatkowo możliwość instalacji aplikacji office na innych urządzeniach. W wersji premium otrzymujesz dodatkowo możliwość dostępu do najbardziej zaawansowanych funkcjonalności pakietu Office 365. Zdalny dostęp do programów, wyjście na przeciw potrzebom użytkownika to ważne rozwiązanie, zwłaszcza w dobie XXI wieku. Pakiet Office 365 to Twoje biuro w wersji zdalnej!

Office 365 home & student instalacja

Office Home & Student 2019 to pakiet w wersji klasycznej, który wymaga jednorazowego zakupu. Instalujesz go na jedno urządzenie typu PC lub Mac. W pakiecie zyskujesz aplikacje klasyczne: Word, Excel, PowerPoint.

Pakiet ten nie działa w trybie zdalnym.

Instalacja przebiega standardowo jak w pozostałych wersjach pakietu klasycznego, żeby sprawdzić, jak zainstalować pakiet Office 2019 w wersji klasycznej, przejdź do naszego artykułu: “Instalacja Microsoft Office 2019 – krok po kroku”

Office 365 standard instalacja

Office 365 Business, zwany od 2020 Microsoft Business Standard to jeden z dostępnych wariantów Office 365 dla biznesu. Instalacja przebiega standardowo tak jak w pozostałych wersjach pakietu Office 365.

Instalacja na microsoft windows

Chcesz zainstalować swój pakiet aplikacji Office 365 na komputerze lokalnym z systemem operacyjnym Windows?

Office 365 na komputerze lokalnym jest dostępny zarówno dla platformy sprzętowej na systemach operacyjnych Windows i Mac. Możesz zainstalować pakiet biurowy na systemach operacyjnych typu: Windows 7, Windows 8, Windows 8,1, Windows 10 i dla Mac-ów: Mac OS X 10.10. Dodatkowo wymagany jest procesor na PC: 1 GHz lub szybszy, x86 – lub x64, Mac: Intel – Procesor, pamięć RAM PC: 2GB RAM, Mac: 4GB RAM, wolne miejsce na dysku twardym na PC: 3,0 GB, Mac: 6 GB oraz karta graficzna o rozdzielczości na PC: 1280 x 800 pixel, Mac: 1200 x 800 pixel, minimum karta graficzna DirectX10.

Office 365 instalacja Windows 7

Instalacja pakietu Office 365 w wersji systemu operacyjnego Windows 7 przebiega standardowo, tak jak w przypadku pozostałych wersji systemu. Jednak pakiet Office 365 zaleca przejście na najnowszy system operacyjnyWindows 10. Microsoft informuje ponad to, że kolejne aktualizacje nie pozwolą już używać wersji pakietu 365 Office pod systemem Windows 7. Pakiety premium jak informuje Microsoft, mają wsparcie ze strony firmy do 2023 roku. Jeśli nie chcesz przenosić się na najnowszy system operacyjny do wyboru masz jeszcze starsze wersje Office w trybie klasycznym – na komputer PC: Office 2016, Office 2013 i Office 2010.

Microsoft Office 365 Windows 8

Pakiet Microsoft Office 365 na Windows 8 da się zainstalować w sposób prosty I bezproblemowy. Można pobrać aplikacje pakietu Office w formie klasycznej na swój komputer, dzięki czemu da się na nich pracować w sposób stacjonarny. Istnieje również możliwość pracy w formie zdalnej, w chmurze. Warto pamiętać, że wersja Microsoft Office 365 Windows 8 nie będzie wspierana stale, ponieważ najnowszym i wciąż udoskonalanym systemem operacyjnym jest Windows 10, który jest zalecany przez Microsoft.

Office 365 instalacja Windows 8.1

Przebiega podobnie, tak, jak w przypadku instalacji Office 365 na komputerze lokalnym z systemem operacyjnym Windows 7. Jeśli licencja obejmuje możliwość zainstalowania aplikacji również w wersji klasycznej – z opcją ściągnięcia na komputer, wówczas tak jak w przypadku innych systemów operacyjnych masz możliwość pobrana pakietu 365 Office na komputer stacjonarnie, jak i możesz korzystać z aplikacji w sposób zdalny.

Office 365 instalacja Windows 10

Microsoft nie zaleca instalacji aplikacji Office 365 na PC na systemie operacyjnym starszym niż najnowsza wersja – Windows 10. Pod tę wersję przygotowywane są najnowsze aktualizacje.

Jeśli chcesz zaktualizować swój system operacyjny do najnowszej wersji Windows 10, wówczas zapraszamy do zakupu w naszym sklepie, dostępne są różne pakiety, aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę.

Office standard 365 szybka instalacja

Instalowanie pakietu 365 Office na komputerze lokalnym, jak i użytkowanie w trybie zdalnym to bardzo szybki i prosty proces. Jeśli masz problemy z zainstalowaniem usługi office 365 na komputerze, warto skontaktować się bezpośrednio z firmą, od której został kupiony program biurowy, zwykle tego typu przedsiębiorstwa oferują pomoc w procesie instalacji. Skontaktuj się z biurem obsługi klienta danej firmy, a z pewnością uzyskasz stosowną pomoc.

Office 365 to Twoje biuro w wersji zdalnej. Proces instalacji pakietu Office przebiega sprawnie, a licencje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możesz przenosić dowoli. W ten sposób otrzymujesz dodatkowo możliwość instalacji aplikacji Office na kilku urządzeniach jednocześnie – urządzeniach mobilnych typu: smartfon tablety windows, ipad, jak również klasycznie na komputerze stacjonarnym. To ważne rozwiązanie, zwłaszcza w dobie XXI wieku.

W wersji premium otrzymujesz dodatkowo możliwość dostępu do najbardziej zaawansowanych funkcjonalności pakietu Office 365.

Zapraszamy do zakupów w naszej firmie i do komentowania artykułu.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię kwestie dotyczące tematu: „Instalacja Office 365 – krok po kroku”.

Mamy nadzieję, że artykuł był pomocny. Sprawdź również nasze inne publikacje.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 19589 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy