sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jak aktywować pakiet office?

Jak aktywować pakiet Office?

Oprogramowanie Microsoft Office to jeden z najpopularniejszych produktów firmy Microsoft i jeden z najczęściej używanych pakietów biurowych. Jest podstawą wykonywania różnych działań biurowych na komputerach firmowych i prywatnych.

Obecnie wraz z wprowadzeniem wersji subskrypcyjnej programu Office 365, większość osób przeszła na ten innowacyjny pakiet, jednak tradycyjny Office stacjonarny nadal można z powodzeniem zakupić na rynku i wielu z nas w dalszym ciągu jest w posiadaniu wersji stacjonarnej tego tradycyjnego pakietu.

W poniższym artykule dowiesz się jak aktywować tradycyjną wersję pakietu Office w opcji 2010, 2013, 2016 i 2019. Podpowiemy również, na czym polega aktywacja pakietu Microsoft Office Professional Plus 2019 i 2010.

Aktywacja pakietu office

Przyjrzyjmy się najpierw, czym różni się klasyczna wersja pakietu Microsoft Office od Microsoft 365.

Microsoft Office to przede wszystkim pakiet biurowy do instalacji w formie stacjonarnej, wymaga jednorazowego zakupu w celu otrzymania dożywotniej gwarancji. Przy czym Office 365 to innowatorski produkt, opary na subskrypcyjnym rozwiązaniu, które umożliwia zdalny dostęp do wszystkich aplikacji, bieżące aktualizacje i możliwość pracy zespołowej na tych samych dokumentach w bieżącym czasie. Nawet z poziomu najnowszego pakietu Office 2019, takie rozwiązanie jest nieosiągalne. Nic więc dziwnego, że Microsoft 365 powoli wypiera klasyczną wersję pakietu biurowego Office.

Czym jeszcze różnią się pomiędzy sobą te pakiety?

 • Dostępne aktualizacje – Office 365 umożliwia dostęp do wybranych aplikacji zarówno w trybie zdalnym, jak i stacjonarnym, w tym również do najnowszych aktualizacji, dodatków np. chmura OneDrive i wiele innych. W kontekście Microsoft Office 2019 zakupiony jednorazowo produkt staje się Twoją dożywotnią własnością, ale bez możliwości dostępu do najnowszych aplikacji.
 • Koszt zakupu – klasyczny pakiet Office 2019 kupujesz jednorazowo, przy czym za Office 365 płacisz w trybie subskrypcyjnym w formie miesięcznej lub rocznej płatności.
 • Dostęp do wybranych aplikacji – Office 365 umożliwia dostęp do uaktualnień, dodatkowych funkcjonalności, natomiast klasyczny Microsoft Office pozwala jedynie na pobranie aktualizacji dotyczących zabezpieczeń, nie pozwala natomiast na aktualizacje licencji do najnowszych wersji.
 • Liczba dostępnych stanowisk – pakiet klasyczny Office możesz zakupić jedynie w wersji na wybrane stanowisko, w przypadku Office 365 oprogramowanie można pobrać na wybraną ilość stanowisk, w zależności od zakupionej wersji pakietu.
 • Pomoc techniczna – klasyczna wersja Office pozwala na dostęp do pomocy technicznej jedynie w trakcie procesu instalacji. Office 365 umożliwia natomiast dostęp do pomocy technicznej przez cały okres trwania subskrypcji.

Aktywacja pakietu Office 2019

Office 2019 z dożywotnią licencją to wzbogacona wersja pakietu z rozbudowana funkcjonalnością, znana już od dłuższego czasu użytkownikom Office 365. W najnowszej wersji, stworzonej pod system operacyjny Microsoft Windows 10, Microsoft zaproponował wiele użytecznych narzędzi do usprawnienia prac związanym z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami i edytorem tekstów Word.

Do najciekawszych funkcjonalności, które wyróżniają pakiet Office 2019 spośród innych, starszych wersji możemy zaliczyć:

 • nowy czarny motyw interfejsu – świetne rozwiązanie dla osób, które pracują w godzinach wieczornych,
 • usługa głosowa – możliwość odczytania tekstu pisanego z takich aplikacji jak Word, Outlook, PowerPoint,
 • pismo odręczne – integracja z ekranem dotykowym, z opcją wykorzystania rysika, gładzika czy myszki. Funkcja pisma odręcznego umożliwia również dostosowanie wirtualnego pióra, możliwość rozpoznania już wprowadzonego pisma, kształtów, adnotacji i równań medycznych,
 • i inne, taki jak: obsługa plików SVG, nowe wykresy w programie Access, równania LaTeX, wzbogacone funkcje Outlooka, nowy wygląd aplikacji PowerPoint, Microsoft Translator, wykresy lejkowe, dodatkowe narzędzia edukacyjne, nowe funkcje tekstowe.

Najczęstszym, dostępnym obecnie pakietem jest wersja klasyczna licencji ESD. Co to oznacza? To elektroniczna licencja, tańsza od standardowej, pudełkowej, dostarczana na adres mailowy od razu po zakupie. Zazwyczaj po złożeniu zamówienia, otrzymujesz kod aktywacyjny na skrzynkę mailową wraz z linkiem do pobrania pakietu ze strony producenta.

Przejdźmy teraz do procesu aktywacji. Uruchom otrzymany na maila plik instalacyjny, następnie po uruchomieniu kreatora “Zaloguj się w celu skonfigurowania pakietu Office” kliknij “Nie chce się logować ani tworzyć konta” lub zaloguj się na istniejące konto Microsoft, ewentualnie utwórz nowe konto. Teraz wystarczy, że wprowadzisz otrzymany wraz z zakupem klucz instalacyjny i przejdziesz dalej. Końcowym etapem instalacji jest “Przygotowanie pakietu Office”, jeśli klucz aktywacyjny został wpisany prawidłowo, wówczas możesz już swobodnie rozpocząć pracę z pakietem biurowym Office 2019.

Warto również pamiętać, że wraz z zakupem pakietu biurowego Office zyskujesz 5-letnią możliwość aktualizacji zabezpieczeń Office, w przypadku reinstalacji, zmiany wersji językowej, zmiany wersji systemu na 64-bitowy.

Aktywacja pakietu Office 2016

Office 2016 to ostatnia odsłona pakietu Microsoft powstała przed najnowszym Office 2019. Pakiet ten to raczej facelifting wersji wcześniejszej, czyli pakietu Office 2013.

Jakie funkcjonalności pojawiły się w pakiecie Office 2016 w porównaniu do poprzedników?

 • Usprawniona praca nad wieloma dokumentami w czasie rzeczywistym,
 • uaktualnienie, takich programów, jak Excel, PowerPoint, Word, OneNote, Project, Access i Visio,
 • pomocna usługa “powiedz mi” – najpopularniejsza w programie Excel, podpowiada jaki wariant operacji warto wykorzystać w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu.

Jak aktywować pakiet Microsoft Office 2016? Nic prostszego. Wystarczy, że po zainstalowaniu pakietu Office na komputerze uruchomisz wybrany program np. Word 2016. Od razu przy uruchomieniu pojawi się Kreator Aktywacji z przyciskiem Aktywuj. Naciśnij przycisk i wpisz podany przy zakupie kod aktywacyjny. Gotowe!

Aktywacja pakietu Office 2013

Pakiet Office to wersja programu biurowego wydana pod koniec 2012 roku. Jest następnikiem Microsoft Office 2010.

Jakie funkcjonalności udostępnia pakiet Office 2013?

 • Odświeżony w porównaniu do poprzednika interfejs graficzny,
 • rozszerzone możliwości obsługi plików,
 • dodatkowe wsparcie przy pracy z urządzeniami dotykowymi, urządzeniami mobilnymi,
 • zaawansowane wykorzystanie chmury do przesyłu plików, zapisów automatycznych na OneDrive,
 • integracja z SkyDrive i SharePoint, dzięki której możliwe jest przechowywanie dokumentów za pośrednictwem internetu,
 • wygodny dostęp do często używanych dokumentów.

Jak aktywować pakiet Microsoft Office 2013? Wystarczy uruchomić Kreator aktywacji produktu, a następnie:

 1. Otwórz dowolny program Office np. Microsoft Word 2013,
 2. Wybierz kartę Plik,
 3. Wybierz opcję Konto, a następnie przycisk Aktywuj produkt,
 4. W Kreatorze aktywacji wpisz kod aktywacyjny podany przy zakupie produktu lub wybierz opcję Chcę aktywować oprogramowanie przez telefon, jeśli wolisz aktywować pakiet telefonicznie.
 5. Po wybraniu opcji telefonicznej na ekranie kreatora pojawi się rozwijane menu, wybierz odpowiedni kraj i region i wykonaj połączenie.
 6. Automatyczna poczta głosowa poprowadzi Cię bezpośrednio przez proces aktywacji pakietu Office. Pamiętaj, żeby nie wyłączać Kreatora, do aktywacji będzie Ci potrzebny kod aktywacyjny, jak również identyfikator instalacji.

Aktywacja pakietu Office 2010

Pakiet Office 2010 może być nadal używany na starszych systemach operacyjnych np. Windows XP/Vista, Vista SP2, Windows7, XP XP3.

Wersja 2010 to taka funkcjonalność, jak:

 • odświeżony w porównaniu do poprzedników interfejs, stylizowany na wygląd systemu operacyjnego Windows 7 (podobnie jak najnowszy Microsoft Office 2019 jest stylizowany Windowsem 10),
 • usprawniona w porównaniu do poprzedników nawigacja systemowa,
 • wprowadzenie przycisku Microsoft Backstage, który wyparł popularny okrągły przycisk zatwierdzający,
 • udoskonalony w porównaniu do poprzedników edytor tekstowy Word i arkusz kalkulacyjny Excel,
 • możliwość funkcjonowania na 64-bitowej wersji systemowej.

Masz starszy komputer, na którym nowszy pakiet Office nie działa? Office 2010 można uruchomić na komputerze o procesorze min. 1 GHZ, pamięci RAM 512 MB, 3GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Jak aktywować pakiet Office 2010 w trybie online?

Wystarczy, że przejdziesz do sekcji Plik, następnie Pomoc i Aktywuj klucz produktu. Jeśli nie widzisz nigdzie przycisku aktywacji, wówczas oznacza to, że prawdopodobnie pakiet ten został aktywowany już wcześniej. W dalszych krokach postępuj zgodnie z instrukcją, jaka pojawi się w Kreatorze aktywacji.

Pakiet Microsoft Office 2010 możesz również aktywować telefonicznie, jak to zrobić?

W kreatorze aktywacji wybierz opcję Chce aktywować oprogramowanie przez telefon. Następnie zadzwoń pod numer przypisany do danego kraju/regionu. W trakcie rozmowy będziesz musiał podać identyfikator instalacji (wyświetlany w kreatorze) oraz inne niezbędne informacje. Po zatwierdzeniu aktywacji otrzymasz identyfikator potwierdzenia. Teraz wystarczy, że w Kreatorze aktywacji wpiszesz identyfikator potwierdzenia w polach na dole ekranu i zatwierdzisz. Gotowe!

Aktywacja Microsoft Office Professional Plus 2019

Office 2019 Professional Plus to po prostu pakiet premium, rozszerzona licencja standardowego pakietu Office 2019. Professional Plus umożliwia dostęp do rozszerzonej funkcjonalności takich programów jak: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Outlook, Microsoft OneNote, Microsoft Publisher i Microsoft Access. Licencja ta jest przeznaczona zarówno dla użytkowników domowych, komercyjnych, jak również dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Jak aktywować licencje Office 2019 w wersji Professional Plus? Podobnie jak opisany wcześniej Office 2019. Jeśli zakupiłeś wersję Office w opcji ESD, wystarczy, że uruchomisz plik instalacyjny, do którego link dostaniesz na maila, następnie po wgraniu pakietu na system operacyjny, otworzysz wybrany program i wpiszesz klucz aktywacyjny, również otrzymany na maila. Gotowe!

Aktywacja Microsoft Office Professional Plus 2010

Office Professional Plus 2010 to podobnie jak Office Professional Plus 2019, rozszerzona licencja, tym razem pakietu Office 2010. Licencje tą czasami jeszcze można dostać w sprzedaży, jednak zazwyczaj jest już używana jedynie przez użytkowników domowych, którzy posiadają słabej jakości komputer. Obecnie zdecydowanie bardziej polecaną opcją jest zakup pakietu Office przynajmniej w wersji 2016. Jeśli jednak jesteś już posiadaczem Office Professional Plus 2010, wówczas nic bardziej skomplikowanego, wystarczy zainstalować pakiet i po uruchomieniu wpisać klucz aktywacyjny lub dokonać aktywacji przez telefon, w ten sam sposób co aktywacja pakietu Office 2010.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Twoje wszystkie wątpliwości w temacie – jak aktywować pakiet Office. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowych Teamnet-software.pl i do zapoznania się z resztą zamieszczonych na blogu artykułów.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Bardzo dobry
100.0%
z 11868 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy