sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jak i gdzie pobrać Windows 11?

Uważasz, że Microsoft Windows nie ma szans na to, by dorównać macOS czy Linuxowi? Windows 11 może zmienić Twój sposób postrzegania produktów giganta z Redmond.

Windows 11 pojawił się po sześciu latach od oficjalnej premiery jego poprzednika, Windowsa 10. Windows 10 był już dużą zmianą dla użytkowników, Windows 11 określany jest mianem prawdziwej rewolucji, w systemie operacyjnym zmieniło się niemalże wszystko! Wygląd, funkcjonalność wydajność i wygląda na to, że Microsoft skutecznie dąży do dorównania swoim konkurentom, typu Apple czy Linux.

System Windows 11 to najnowsza produkcja Microsoft, dostępna na obecną chwilę jedynie w wersji próbnej. Mieliście już okazję przetestować najnowszy Windows 11?

Możliwość dostępu do testów mają członkowie programu Windows Insider. Wersja testowa programu jest głównie skierowana do deweloperów i testerów.

W poniższym artykule odpowiemy na pytania – jak wygląda wersja próbna systemu operacyjnego Windows 11? Gdzie można pobrać wersję próbną systemu Windows 11, a gdzie i kiedy będzie można w wersji płatnej? Podpowiemy również jak zainstalować wersję próbną i pełną systemu operacyjnego Windows 11.

Jak pobrać Windows 11

Zastanawiasz się co zrobić, żeby przetestować pełną wersję systemu Windows 11? Obecnie Windows 11 umożliwia pobranie bezpłatne wersji testowej dla osób należących do Windows Insider, jednak należy pamiętać, że to nadal tylko wersja próbna. Premierę pełnej wersji gigant z Redmond zapowiedział na jesień 2021, została wspomniana data 5 października, jednak jeszcze nie wiadomo czy Windows 11 pojawi się wówczas w pełnej wersji do zakupu otwartego, czy tylko dla nowych komputerów, czyli do zakupu wraz z nowym urządzeniem.

Windows 11 w wersji próbnej, jak już wcześniej wspomnieliśmy jest skierowany głównie dla testerów i deweloperów, jednak w rzeczywistości Windows 11 może przetestować każdy. Jak dołączyć do grona wybranych? Na początku warto sprawdzić wymagania sprzętowe, jakie trzeba spełnić by móc zainstalować Windows 11. System nie wymaga specjalnie zaawansowanego sprzętu, jednak TPM (Mikroukład Trusted Platform Module w wersji 2.0) jest niezbędną funkcją.

Jakie wymagania musi spełniać Twój komputer?

 • Procesor 64-bitowy z minimum 2 rdzeniami, zegarem 1 GHz (zgodnie ze standardem SoC – System on a Chip), minimalnie wolne miejsce na dysku 64 GB, pamięć RAM min. 4GB, Oprogramowanie układowe UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu, karta graficzna zgodna z biblioteką DirectX12 lub nowszą wyposażoną w sterowniki WDDM 2.0, TPM 2.0 i wyświetlacz o wielkości powyżej 9 cali z rozdzielczością 720p i na koniec oczywiście połączenie z internetem, dzięki któremu będziemy mogli dokończyć instalację Windows 11.

Warto również wspomnieć, że to minimalna konfiguracja, która pozwoli na samo uruchomienie i w miarę płynne używanie Windows 11, jednak niektóre z funkcji prezentowanych w Windows 11 będą wymagały mocniejszego sprzętu np. dysku SDD o pojemności 1 TB.

Jak pobrać Windows 11 za darmo

Jak dołączyć do Windows Insider?

Pierwszy sposób

 • Jeśli posiadasz konto Microsoft, wystarczy przejść na stronę https://insider.windows.com/en-us/

Drugi sposób

 1. Przejdź do Ustawień, następnie Aktualizacja zabezpieczenia
 2. Wybierz niejawny program testów systemu Windows
 3. Wybierz rozpocznij, następnie Zarejestruj i Zarejestruj się, następnie prześlij
 4. Zaznacz Kanał deweloperzy i zakończ zapis przyciskiem Potwierdź.
 5. Teraz wystarczy, że wybierzesz aktualizacje z systemu operacyjnego Windows 10 na Windows 11
 6. System po kilku minutach i ponownym uruchomieniu komputera powita Cię najnowszą aktualizacją w wersji próbnej Windows 11

Przy aktualizacji Windows powinien zachować wszystkie pliki i programy, jednak na wszelki wypadek zalecamy zapisanie ważnych danych na zewnętrznym dysku.

Warto również pamiętać o tym, że Windows 11 jest obecnie udostępniany jedynie w wersji próbnej, która może nadal zawierać dużo błędów systemowych, chociaż z testów wynika, że ta wersja posiada najmniej błędów z dotychczas opublikowanych wersji systemu operacyjnego Windows.

Jak dokładnie pobrać wersję testową (aktualizacje Windows 11), jeśli już należysz do grona Windows Insider? To proste. Wystarczy, że przejdziesz do Ustawień Windows, następnie wybierzesz Aktualizacje i Zabezpieczenia Windows Update i w kolejnym kroku odszukasz po lewej stronie zakładkę “Niejawny program testów Windows”. Teraz należy wyrazić zgodę na diagnostykę opcjonalną, dzięki czemu system będzie możliwy do pobrania. W Windows Update pojawi się okno “Updates available, Last Checked:…. Windows 11 Insider Preview 10.0.22000.51 (co_release) “

Jeśli Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań, wówczas na ekranie pojawi się dodatkowo informacja “Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych systemu Windows 11. Opcje kanału będą ograniczone”.

Windows 11 za darmo

Chcesz pobrać Windows 11 zupełnie za darmo? Dla użytkowników najnowszego systemu operacyjnego Windows 10, system będzie możliwy do ściągnięcia za pomocą dobrowolnej aktualizacji. Obecnie w formie wersji próbnej, po opublikowaniu wersji pełnej w formie aktualizacji do nowego systemu operacyjnego.

Jeśli jesteś w posiadaniu starszej wersji systemu operacyjnego Windows 10, wówczas Windows 11 będzie niemożliwy do pobrania za darmo, jednak po opublikowaniu będziesz go mógł ściągnąć w wersji pełnej, realizując zakup w jednym ze sklepów internetowych przedstawicieli Microsoft np. w naszym sklepie Teamnet Software.

Przyjrzyjmy się jeszcze po co Windows 11 Insider Preview jest udostępniany dla testerów i deweloperów w wersji próbnej.

Przed pełną publikacją systemu, Microsoft udostępnia pakiet próbny systemu operacyjnego, żeby Insiderzy mogli kilka miesięcy przed oficjalną premierą, sprawdzić jak prezentują się nowe funkcjonalności, jakie oferuje Microsoft oraz które według nich zmiany powinny trafić do systemu oficjalnego, a które są zbędne. Insiderzy służą Microsoftowi do zgłaszania bugów i feedbacku w kontekście funkcjonalności, które mają trafić do systemu. Obecna wersja builda ma zupełnie nowy interfejs, menu start, bardziej intuicyjny pasek zadań, unowocześnione menu powiadomień, nowy pasek widgetów, centrum szybkich ustawień, nowoczesny system do eksploracji plików, obsługa nowych motywów interfejsu.

Microsoft wprowadził również wiele funkcji związanych z systemem wielozadaniowym, wliczając w to również układy przeciągania, modyfikowania pulpitów, grupowania folderów. Użytkownicy mają również dostęp do nowego wyglądu sklepu Microsoft Store. Oczywiście we wczesnej jego wersji, która wymaga jeszcze rozbudowania, jednakże sam interfejs, jak również szereg funkcji jest już aktywne. Windows 11 wprowadził również nowy panel Ustawień z przezroczystym, bez ramkowym rozkładem okien, intuicyjną nawigacją. Dodatkowo w wersji próbnej użytkownicy mogą też sprawdzić możliwość dynamicznego odświeżania i dynamicznej częstotliwości, która zapewnia aż 1 godzinę oszczędności energii w czasie używania laptopa.

Przyjrzyjmy się teraz jakie funkcje dokładnie wprowadził Windows 11?

 • Całkowicie zmieniony interfejs – główny przycisk Start z lewego rogu Microsoft przeniósł na środek, jednakże przycisk ten nie jest na stałe położony w jednym miejscu, zmienia się wraz z ilością otwartych okienek, a samo menu bardzo przypomina funkcjonalność Androida.
 • Nowe funkcjonalności – takie jak przycisk wywoływania powiadomień za ikoną zegara i przycisk wywoływania menu widgetów.
 • Menu kontekstowe, które wyświetla się po wciśnięciu prawego przyciska myszy, zostało zaprojektowane w sposób bardziej intuicyjny.
 • Możliwość grupowania okien, tworzenia dodatkowych pulpitów, indywidualnego spersonalizowania wyglądu systemu operacyjnego Windows (zmiana tapety, koloru menu, wielkości tekstu i ikon, jak również możliwość tworzenia całych dopasowanych kompozycji).
 • Technologia płynnego przejścia pomiędzy pulpitami – ułatwienie oddzielenia aplikacji do pracy od aplikacji do rozrywki.
 • Udoskonalony tryb dotykowy z opcją łatwiejszego wykrywania urządzeń, udoskonalona obsługa trybu dotykowego, bardziej intuicyjnego dopasowania interfejsu, wyglądu i zastosowań funkcji.
 • Wprowadzenie zintegrowanego działania Androida z desktopem, długo oczekiwana funkcja, która umożliwia uruchomienie aplikacji z Androida na najnowszy system Microsoftu z możliwością ich swobodnego obsługiwania.

Microsoft wprowadził również w pierwszej wersji Windows 11 Insider Preview, możliwość obsługi sieci WIFI 6E, oczywiście z wykorzystaniem odpowiednio zaawansowanego routera.

Warto wspomnieć, że Microsoft niebawem na rynku upubliczni także Office 2021, który interfejsem będzie odpowiadał nowemu systemowi operacyjnemu Windows 11.

W obecnej wersji testowej nie wszystkie funkcje są w pełni rozbudowane, warto pamiętać, że to tylko wersja próbna, brakuje wielu funkcji m.in. uruchamianie na PC aplikacji na Androida, możliwość przeprowadzenia czatu z Microsoft Teams.

Windows 11 kup

Ile będzie kosztować Windows 11 po zakończeniu okresu próbnego? Obecnie Microsoft nie podał takich informacji, jednak szacuje się na podstawie poprzednich wersji systemu Windows 11, że może on kosztować w przedziale 450-700 zł w zależności od wybranej wersji.

Windows 11 do pobrania

Jakie są pierwsze doniesienia grupy testerów?

Pamiętając o tym, że jest to jedynie wersja próbna, jak w każdej wersji próbnej Windows 11 wykazuje wiele bugów, jednakże jak mówią testerzy, jest ich o wiele mniej niż w poprzednich wersjach pełnych. Windows 11 podniósł minimalne wymagania sprzętowe, na jakich może działać, jednak należy pamiętać, że są to tylko minimalne wymagania, według prób testerów Windows 11 na minimalnych wymaganiach działa dużo wolniej, a część aplikacji się nie uruchamia. Dodatkowo można obserwować problemy z działaniem Widgetów, które przedstawiają nieaktualne informacje i działają niezgodnie z ich genezą.

Microsoft zgłosił, że wszystkie błędy zostaną poprawione w kolejnych aktualizacjach i poprosił testerów o cierpliwość, zapewnił również, że dołoży wszelkich starań, aby finalna wersja produktu opublikowana jesienią 2022 roku była wolna od bugów.

Instalacja Windows 11

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie – jak i gdzie pobrać Windows 11?

Zapraszamy do komentowania artykułu i do zapoznania się z resztą dostępnych treści na naszym blogu Teamnet-software.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Bardzo dobry
100.0%
z 11868 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy