sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jak korzystać z Office 365 dla szkół?

Microsoft Office 365 jest znanym wszystkim, rozbudowanym programem, oferującym zestaw narzędzi i aplikacji zarówno do użytku prywatnego, firmowego, jak również na potrzeby placówek edukacyjnych. Microsoft Office 365 oferuje również dostępną dla placówek edukacyjnych darmową wersję pakietu, która znacząco poprawia pracę pracowników i uczniów oświaty, szczególnie w trakcie nauczania hybrydowego lub całkowicie zdalnego.

Co oferuje Office 365 w wersji edukacyjnej?

Przede wszystkim dostęp do takich usług jak:

 • Pakiet oprogramowania Microsoft Office w wersji on-line: Outlook, Excel, Word, PowerPoint, OneNote dla pracowników i uczniów danej placówki edukacyjnej.
 • Exchange, czyli synchronizacja kalendarzy, kontaktów i poczty,
 • możliwość przeprowadzania wideokonferencji, chatów za pośrednictwem komunikatora Teams – Teams umożliwia realizacje łatwej komunikacji uczniów z pracownikami szkoły. To idealne narzędzie do przeprowadzenia zajęć w systemie zdalnym. Dzięki Teams możesz udostępniać pliki i współpracować w czasie rzeczywistym ze wszystkimi uczniami w klasie. Aplikacja Teams pozwala również na realizację zajęć online za pośrednictwem zintegrowanych programów pakietu Office, wraz z możliwością realizowania sprawdzianów, testów czy krótkich kartkówek, a cały proces przebiega w trybie monitorowania postępów z możliwością przesłania oceny w trybie zdalnym.
 • przestrzeń w chmurze do przechowywania dokumentów i plików OneDrive – aż 5 TB dyskowej przestrzeni w chmurze dla każdego z użytkowników. OneDrive umożliwia sharowanie dokumentów między użytkownikami, zarówno wewnątrz placówki, jak i poza jej obrębem.

Funkcjonalność OneDrive pozwala na kontrolę, edycję i podglądanie dokumentów, jak również prace w czasie rzeczywistym wielu osób, dodatkowo Office 365 to:

 • skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB na szkolnej domenie ,
 • inne dodatkowe usługi, takie jak School Data Sync, Fors czy SharePoint(umożliwia zarówno nauczycielom, jak i uczniom możliwość kreowania witryny, na której można umieszczać dokumenty, materiały z przypisaniem dla danych osób, prezentacje),
 • możliwość prowadzenia zajęć online z opcją prowadzenia prezentacji w trybie zdalnym, możliwość udostępniania treści podczas zajęć, możliwość prowadzenia testów/zapisek w czasie rzeczywistym, możliwość przypisywania danych prac do oceny jako test czy zadanie domowe.

Co zyskuje placówka edukacyjna, korzystając z pakietu Office 365 A1?

 • Darmowy dostęp do bogatych narzędzi MS Office,
 • Ustandaryzowanie adresów mailowych dla wszystkich nauczycieli i uczniów,
 • Profesjonalną pocztę zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli (50 GB),
 • Kontrola narzędzi dostępnych dla uczniów,
 • Zgodność z obowiązującymi przepisami RODO.

Jak korzystać z Office 365 dla szkół? W poniższym artykule dowiesz się jak logować się do Office 365 dla szkół, czym wyróżnia się Office 365 dla nauczycieli, a czym dla uczniów, jak krok po kroku działa Office 365 oraz jaka jest cena zakupu licencji Office 365.

Office 365 dla szkół logowanie

Office 365 dla szkół jest programem darmowym opracowanym przez Microsoft specjalnie dla placówek oświaty. Jednak dostęp, konfiguracja, logowanie mogą sprawić niewprawionemu użytkownikowi wiele problemów.

Jak rozpocząć prace na Office 365 A1?

Office 365 tzw. A1 w opcji próbnej jest aktywny przez okres 30 dni w pakiecie dla 25 nauczycieli i 25 licencji uczniowskich/studenckich.

Jeżeli chcesz zamienić pakiet bezpłatny na wersję z nieograniczonym dostępem do Office 365 A1, wówczas należy przejść proces weryfikacyjny danej placówki edukacyjnej, który rozpocznie się w trybie automatycznym w okresie 2 tygodni od momentu wypełnienia ankiety i dodania domeny.

Jeśli Twoja placówka szkolna nie posiada domeny, wówczas warto zainwestować w domenę ze specjalnym rozszerzeniem placówek edukacyjnych, czyli edu.pl

Po przejściu procesu weryfikacji pozytywnie, usługa Office 365 A1 umożliwi korzystanie z bezpłatnych i dożywotnich licencji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, dodatkowo na czas nieokreślony przy nieograniczonej liczbie kont.

Przyjrzyjmy się jeszcze dwóm wymienianym w poniższym artykule pojęciom licencji – czym się różni licencja A1 od Microsoft 365 dla edukacji? Microsoft 365 for education to pakiet licencji płatnych w opcji rocznej subskrypcji, w odróżnieniu od darmowej licencji A1. W opcji płatnej szkoła musi uiścić opłatę za każdego z pracowników, który będzie korzystać z usługi. W ramach subskrypcji szkole przysługuje pakiet Office 365 ProPlus Benefit, który pozwala na zainstalowanie darmowej wersji licencji na 5 stanowiskach PC, 5 urządzeniach typu smartfon i 5 tabletach, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Co w ramach płatnego pakietu zyskuje szkoła?

 • Dostęp do nieograniczonego pakietu Microsoft Office na 5 urządzeniach PC, 5 smartfonach, 5 tabletach,
 • Dostęp do najnowszej wersji oprogramowania w czasie trwania umowy,
 • Prosty system subskrypcji,
 • Ustandaryzowanie oprogramowania używanego przez daną placówkę oświatową,
 • Podniesienie technologicznej renomy placówki edukacyjnej.

Office 365 dla szkół instrukcja

W jaki sposób bezpłatnie uruchomić Office 365 A1 dla edukacji? Poniżej przedstawimy krótki poradnik, jako bezpłatna forma pomocy w procesie zakładania konta dla edukacji wraz z tworzeniem i ustawieniem szkolnego konta admina.

Office 365 dla szkół krok po kroku

1 krok

Jeśli Twoją szkołą zarządzają administratorzy, dokonaj rejestracji, przechodząc na stronę https://aka.ms/Office365A1 po kliknięciu w przycisk Rozpocznij pracę-bezpłatnie.

Początkowo do użytku będziesz miał jedynie wersję próbną Office 365 A1, czyli licencja dla 25 nauczycieli i 25 uczniów na okres 30 dni. W czasie okresu testowego należy zweryfikować swoje konto, przechodząc po kolei do Centrum Administracyjnego – Rozliczenia – Zakup usługi – wówczas pojawi się możliwość przypisania licencji dla uczniów i nauczycieli w bezpłatnej formie, na nieokreślony czas z liczbą kont również w nieograniczonej formie.

2 krok

W czasie tworzenia tenanta konta Office 365, pierwsze otwierane konto to konto admina z rozszerzoną nazwą domeny onmicrosoft.com, która jest przypisana na stałe podczas korzystania z usługi Microsoft.

3 krok

Po zakończeniu rejestracji administrator musi:

 • wypełnić dane placówki edukacyjnej po przejściu do panelu: administrator – ustawienia – ustawienia organizacji i na koniec profil organizacji,
 • stworzyć imienne konto wraz z przypisaniem uprawnień admina globalnego,
 • przypisać domenę szkolną do tenanta Microsoft Office 365 A1.

4 Krok

Weryfikacja placówki edukacyjnej jest realizowana automatycznie w okresie 2 tygodni od rejestracji z udziałem automatycznego systemu do konfiguracji domeny. Jeśli placówka nie posiada domeny z rozszerzeniem edu, wówczas należy zakupić ją w rozszerzeniu edu.pl.

Jeśli weryfikacja nie została przeprowadzona prawidłowo, wówczas należy skontaktować się bezpośrednio z zespołem firmy Microsoft działu Edukacji, pisząc na adres: [email protected]

5 Krok

W tym miejscu szkoła może już rozpocząć pracę w pakiecie Office 365, tworząc konta dla uczniów i nauczycieli, początkowo w opcji próbnej. Informacja o pozytywnym przejściu weryfikacji zostanie przesłana na adres administracyjny Office 365 A1 do zakładki Rozliczenia – Zakup Usług – po prawidłowej weryfikacji w miejscu tym pojawi się cennik akademicki, gdzie możesz przejść proces zamówienia licencji:

 • Office 365 A1 w opcji dla studentów i uczniów,
 • Office 365 A1 w opcji na wykładowców i nauczycieli

Jeśli administrator placówki edukacyjnej przypisał próbne licencje dla uczniów i nauczycieli za pośrednictwem zamówienia w opcji Konwertuj, wówczas rozszerzenie miesięcznych licencji próbnych spowoduje przejście na bezterminowe, bezpłatne formy licencji Office 365 A1. Proces ten nie ma wpływu na dane użytkownika czy konta.

6 Krok

Teraz kolejnym krokiem, który musi zrealizować administrator jest dobór odpowiednich licencji dla nauczycieli i uczniów w planie dla placówek edukacyjnych Office 365 A1 i w kolejnym kroku dystrybucja loginów i haseł.

7 Krok

Teraz masz już możliwość zalogowania do usługi, wystarczy wejść na stronę http://portal.office.com

Office 365 dla szkół jak to działa

Office 365 to przede wszystkim wydajny pakiet narzędzi dla edukacji. Twoja placówka, dzięki Office 365 uzyska możliwość korzystania z wydajnego zestawu narzędzi do prowadzenia zajęć w trybie online. Aplikacje Microsoft to możliwość prowadzenia wykładów nawet dla 300 uczniów w trybie jednoczesnym, z opcją kamery, czatu, dzięki czemu w czasie zajęć wszyscy mogą być w kontakcie w czasie rzeczywistym. Pakiet Office 365 dla placówek edukacyjnych znacząco usprawnia pracę i pozwala zaoszczędzić cenny czas, bez potrzeby inwestowania dużych sum pieniędzy na nowe technologiczne rozwiązania. Zarządzanie informacjami za pośrednictwem jednej platformy to wygodny, efektywny system nauczania, który zapewnia przejrzystość wykorzystywanych narzędzi.

Office 365 dla nauczycieli

Dzięki Office 365 Education nauczyciele mają możliwość łatwego zarządzania systemem zajęć. Office 365 Education powoduje, że prowadzenie lekcji staje się niezwykle proste nawet dla nauczycieli, którzy nie znają się na technologi. Office 365 to narzędzie do przeprowadzania testów i płynnej współpracy z nauczycielami i placówkami edukacyjnymi, działającymi w obrębie danego pakietu. Dodatkowo Office 365 to również atrakcyjna forma zdobywania wiedzy dla uczniów.

Różnorodność oferowanych przez pakiet Office 365 narzędzi to prosta metoda rozwinięcia umiejętności obsługi zdalnych mechanizmów zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.

Nie wiesz jaką licencję programu dobrać? Poznaj potrzeby Twojej placówki edukacyjnej, zarówno uczniów, nauczycieli, jak i kadry placówki. Zapoznaj się również z technicznymi wymaganiami, które generuje pakiet Office, sprawdź, czy Twoja placówka jest w stanie sprostać wymaganiom technicznym Office 365 dla szkół.

Jeśli nie wiesz, którą wersję subskrypcji wybrać dla Twojej placówki edukacyjnej, skontaktuj się bezpośrednio z naszym sklepem Teamnet-software. Jesteśmy licencjonowanym dystrybutorem Microsoft.

Office 365 dla szkół cena

Jak wygląda cennik usług Office 365 Education?

Studenci, uczniowie, pedagodzy, którzy należą do instytucji edukacyjnych może rejestrować się bezpłatnie w podstawowej usłudze Office 365 A1 Education, która zawiera takie programy jak Word, PowerPoint, Excel, OneNote, Microsoft Teams oraz innych narzędzi.

Jak wygląda cena za roczny okres subskrypcji poszczególnych (bardziej zaawansowanych) pakietów Office 365 dla szkół?

 • Pakiet Microsoft 365 A1 jest dostępny w formie bezpłatnej,
 • Pakiet Microsoft 365 A3 for faculty jest dostępny w cenie od 279 zł netto,
 • Pakiet Microsoft 365 A3 for students jest dostępny w cenie od 199 zł netto,
 • Pakiet Microsoft 365 A5 for faculty jest dostępny w cenie od 379 zł netto,
 • Pakiet Microsoft 365 A5 for students jest dostępny w cenie 289 zł netto.
Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Bardzo dobry
100.0%
z 11868 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy