sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jak zarejestrować prepaid?

Jak zarejestrować prepaid?

Od lipca 2016 roku istnieje obowiązek rejestracji na polskim rynku wszystkich kart prepaid SIM, czyli kart przedpłacowych telefonii komórkowej. Rejestracja tego typu kart ma za zadanie przypisanie danej karty telefonicznej do konkretnego użytkownika. To, co się zmieniło od 25 lipca 2016 roku to fakt, że obecnie nie ma już możliwości kupowania kart prepaid sim bez rejestracji. Każdorazowo, jeśli chcesz kupić kartę prepaid i móc z niej skorzystać to wymagane będzie od Ciebie pokazanie dowodu osobistego i spisanie danych.

Przymusowy obowiązek rejestracji kart prepaidowych jest związane z ustawą antyterrorystyczną, z której szczegółami można się zapoznać na stronie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Zaostrzenie tych przepisów ma na celu zmniejszenie przestępczości zorganizowanej, terroryzmu, do których działań karty prepaid sim często były wykorzystywane. Jednak prepaid SIM to nie jedyny prepaid, jaki możesz zakupić. Czy słyszałeś o prepaidach typu Paysafecard, Netflix, Spotify, Xbox live, PlayStation Network, Google Play, Xbox Live? Te karty przedpłacone, tylko mechanizmem działania przypominają prepaid znany przede wszystkich z sieci komórkowych tzw. telefon na kartę. Więcej o tych prepaidach i o wszystkim w temacie “rejestracja prepaid” dowiesz się w poniższym artykule.

Rejestracja prepaid

Zastanawiasz się jak zarejestrować numer na kartę? Karty prepaid to nie tylko karty sim i obowiązek rejestracji numeru. Karty przedpłacone to również karty podarunkowe czy karty płatnicze np. Paysafecard. Czym jest Paysafecard? To karta płatnicza działająca na zasadzie karty przedpłacowej. Co to oznacza? Najpierw kupujesz kartę w jednej z ponad 50 tys. placówek stacjonarnych lub w internecie, następnie możesz za jej pomocą zrealizować płatność wszędzie tam, gdzie możliwy jest wybór formy płatności paysafecard, wystarczy, że wybierzesz metodę płatności paysafecard i wpiszesz 16-cyfrowy kod pin lub zalogujesz się do zarejestrowanego konta My Paysafecard z użyciem loginu i hasła. Płatność tego typu kartą jest bezpieczna i anonimowa, dane osobowy, nie są również potrzebne do zakupu karty. Jedynie przy rejestracji bardziej zaawansowanego konta w opcji Mastercard Paysafecard należy podać określone dane osobowe, które posłużą nam do otrzymania karty przedpłaconej, którą można płacić (również w opcji zbliżeniowej) wszędzie tam, gdzie akceptowana jest opcja płatności Mastercard. Karta ta jest idealną pierwszą kartą płatniczą dla dziecka lub dla osoby, która chce zadbać o bezpieczeństwo swoich finansów podczas zakupów w internecie.

Rejestracja prepaid co to

Rejestracja prepaid jest wymagana względem numeru na kartę – karty sim. Rejestracja numeru jest bezpłatna. Żeby zarejestrować numer na kartę sim, wystarczy dowód osobisty lub paszport. Wymagane jest podanie twoich danych osobowych (imię nazwisko, numer pesel lub numer paszportu) zgodnie z ustawą dotyczącą usług telekomunikacyjnych (ustawa antyterrorystyczna) z 25 lipca 2016. Zarejestrowany numer możesz używać od razu. Kartę sim, którą chcesz zarejestrować, możesz zakupić w sieci Orange, Play, T Mobile lub w większości sklepów stacjonarnych, takich jak sieciówki Żabki, Fresh Market, w większych marketach np. Auchan, Tesco, Real i w wielu innych punktach, jak również przez internet.

Rejestracja karty prepaid

Karta sim musi być zarejestrowana przez każdą osobę, która chce korzystać z usług telekomunikacyjnych polskich sieci komórkowych. Nie ma to znaczenia czy zakupisz kartę do internetu, czy kartę do standardowych połączeń. Każdy starter sieci komórkowej musi zostać zarejestrowany. Rejestracji mogą dokonać osoby powyżej 13 roku życia, wystarczy dokument, który potwierdza ich tożsamość. Również obcokrajowcy są objęci tym obowiązkiem, jeśli chcą korzystać z usług polskiej sieci.

Rejestracji numeru na kartę możesz również dokonać bez wychodzenia z domu – przez internet.

Jak? Przykładowo sieć Orange umożliwia rejestrację numeru przez osobę z rodziny lu znajomego, który posiada już numer w Orange. Wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a, pod numer 80280 wpisując numer osoby znajomej, następnie dana osoba dostaje prośbę o akceptację zamiaru rejestracji numeru i wysyła zgodę – gotowe!

W sieci Orange numer swój możesz potwierdzić również, jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem ING Banku Śląskiego, wystarczy, że potwierdzisz swoje dane, logując się do banku.

Możliwość rejestracji karty przez internet umożliwia również Play. Wystarczy, że podobnie jak w Orange masz już jeden zarejestrowany numer i z numeru tego prześlesz SMS “ZAREJESTRUJ” podasz nr do rejestracji i kod PUK, a to wszystko prześlesz na numer 676.

W przypadku telefonów sieci PLUS sytuacja wygląda podobnie jak i u innych operatorów. Telefon możesz zarejestrować z użyciem Banku Millenium lub za pomocą numeru już zarejestrowanego do sieci. Wystarczy, że wyślesz SMS “ZAREJESTRUJ” podasz nr telefonu do rejestracji, nr karty SIM i wyślesz na numer 80106.

W T-Mobile numer możesz zarejestrować również u listonosza albo w serwisie Banku Millenium. Jeśli natomiast posiadasz, już jeden zarejestrowany numer w sieci T-Mobile to wystarczy, że zadzwonisz na 606 606 606 i wykonasz podane kroki.

Rejestracja kart prepaid od kiedy

Już wiemy jak zarejestrować numer na kartę SMS em, wykorzystując numer telefonu zarejestrowany już wcześniej. Jednak nie każda karta przedpłacona wymaga rejestracji, wolne od jej obowiązku są karty przedpłacone, takie jak Netflix, Spotify, Xbox Live, Karta Playstation Network PSN.

Czym te karty się wyróżniają i dlaczego nie podlegają obowiązkowi rejestracji? Przede wszystkim karty te nie są powiązane w żaden sposób z usługami telekomunikacyjnymi. Kart możesz podarować innej osobie jako opłacony prezent np. abonament na Netflix dla fanów dobrych filmów i seriali czy abonament na Spotify dla fanów muzyki. Zazwyczaj kwoty takich kart są dostosowane pod kwoty abonamentów na danej platformie. Karty te służą jedynie do opłacenia określonej usługi, która w żaden sposób nie łączy się z usługami telekomunikacyjnymi, czyli pośrednio z możliwością działań terrorystycznych.

Karty przedpłacone Xbox Live, Karta Playstation Network PSN to karty szczególnie niezbędne dla graczy Xbox i PlayStation. Z użyciem kart przedpłaconych możesz zrealizować płatność w sklepach Xbox i PlayStation za wybrane gry na platformy. Karty przedpłacone to idealna propozycja na prezent dla miłośników powyższych konsoli. Po zakupie karty przedpłaconej w naszym sklepie uzyskujesz na maila skan karty lub pin (w zależności od wybranej karty) w ciągu zaledwie kilku minut.

Rejestracja kart prepaid do kiedy

Rejestracja kart prepaid, rejestracja numeru nie ma limitu czasowego, ustawa, która weszła w życie, 25 lipca 2016 roku jest ustawą, która obowiązuje bezterminowo. Jeśli chcesz zakupić kartę przedpłaconą do zakupów w serwisie Google Play, ale nie chcesz używać do tego karty kredytowej czy korzystać ze środków doładowania telefonicznego, wówczas jednym z lepszych pomysłów jest zakup karty przedpłaconej Google Play. Jak taka karta działa? Wystarczy, że po wybraniu danej aplikacji czy gry przy finalizowaniu zakupu zaznaczysz w metodach płatności realizację zakupu za pomocą karty Google Play i wpiszesz odpowiedni numer karty. Kartę tą możesz wykorzystać do zakupu aplikacji, gier i całego szerokiego asortymentu Google Play. Z użyciem tej karty, zakupy w Google Play nabierają nowego wymiaru bezpieczeństwa, bez danych osobowych, bez podpinania kart kredytowych.

Rejestracja prepaid przez internet

Prepaid Netflix, Spotify, Xbox Live, Karta Playstation Network PSN, Paysafecard i Google Play zakupisz w wybranym nominale przez naszą stronę internetową. Karty te są gotowe do użycia od razu po zakupie, bez potrzeby dodatkowej rejestracji, są aktywne od razu po otrzymaniu kodu czy skanu karty na maila. Podczas zakupu każdej z wybranych kart przedpłaconych w naszym sklepie Teamnet Software do wyboru masz kilka opcji nominałów:

  • Netflix – dostępne do zakupu w wybranych nominałach 60 zł i 120 zł,
  • Spotify – możliwe do zakupu w kwotach 20 zł, 60 zł i 120 zł,
  • Xbox Live – w wybranych nominałach 50 zł, 100 zł i 200 zł,
  • PlayStation Network PSN – dostępne do zakupu w kwotach,
  • Paysafecard – dostępne do zakupu w kwotach 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł,
  • Google Play – dostępne do zakupu w kwotach 20 zł, 50 zł, 75 zł i 150 zł.

Rejestracja prepaid na firmę

Kupując kartę sim, możesz zarejestrować również numer telefonu na firmę, jednak numer musi być przypisany również do wybranej osoby z użyciem danych osobowych z dowodu osobistego lub portfelu. Do rejestracji numeru telefonu wystarczy podać swój numer, imię nazwisko, PESEL lub numer paszportu. Taka rejestracja jest aktywna od razu po autoryzacji.

W naszym sklepie Teamnet Software nie znajdziesz kart sim do zakupu, znajdziesz natomiast inne karty przedpłacone, które są przede wszystkim idealnym prezentem dla graczy, miłośników muzyki, aplikacji z Google Play lub seriali czy filmów na Netflixie. Nasze karty przedpłacone to gwarancja niezawodnej dostawy i pewności otrzymanego zakupu (autentyczności i niepowtarzalności kupowanych kart).

Mamy nadzieję, że tym artykułem nie tylko przedstawiliśmy możliwe formy kart przedpłaconych, te najpopularniejsze karty sim służące nam do dzwonienia, SMS-owania czy korzystania z internetu, jak również te, które umożliwiają łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do wybranych platform, takich jak Netflix, Spotify, Xbox Live, Karta Playstation Network PSN, Paysafecard i Google Play.

W naszym sklepie zakupisz wszystkie opisane powyżej nominały kart, pamiętaj, że każdorazowo przy zakupie większości kart przedpłaconych kwota nominału jest kwotą, do której zazwyczaj sklep internetowy dodaje dodatkową opłatę. Warto też zawsze wybierać sklep o sprawdzonych opiniach i wieloletnim stażu na rynku.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13081 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy