sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jaki Antywirus dla Firmy? Cena to nie wszystko!

Jaki Antywirus dla Firmy? Cena to nie wszystko!

Zastanawiasz się jaki antywirus dla firmy sprawdzi się najlepiej? Nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru programu antywirusowego dla firm? Nasz artykuł jest więc właśnie dla Ciebie! Dowiesz się z niego jakie funkcje są najważniejsze przy oprogramowaniu antywirusowym, przeznaczonym dla biznesu, a także jak wybrać antywirusa. Zapraszamy do lektury!

Antywirus – po co on?

Oprogramowanie antywirusowe jest niezbędne nie tylko w firmie, ale także w domu. Antywirusy mają za zadanie chronić komputer oraz dane użytkownika w czasie rzeczywistym. O ile kradzież danych osobie prywatnej może mieć poważne konsekwencje, tak utrata danych wrażliwych w przedsiębiorstwie czy wyciek danych mogą mieć naprawdę opłakane skutki.
Zadaniem programów antywirusowych jest ochrona danych, haseł, plików oraz nieustanne monitorowanie zapisywanych plików oraz odwiedzanych stron internetowych. Jaki antywirus dla firmy będzie najlepszy? Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem programu?

Jakie funkcje powinien mieć antywirus dla firmy?

W trosce o bezpieczeństwo Twoich pracowników, danych klientów oraz danych firmowych zainwestuj w oprogramowanie, które ma:

  • skaner poczty,
  • ochronę przeglądarki,
  • ochronę prywatności,
  • ochronę płatności online,
  • firewall,
  • ochronę serwera,
  • skanowanie w czasie rzeczywistym,
  • możliwość personalizacji programu.

Oprócz tego większość antywirusów dla firm jest wyposażona w konsolę administracyjną, która umożliwia administratorowi sieci zarządzanie ochroną z jednego komputera.Szczególnie ważną funkcją jest personalizacja ustawień. Dzięki temu administrator może dostosować m.in. częstotliwość skanowania czy dodać wyjątki (np. w postaci programów czy stron internetowych), by zmniejszyć liczbę alarmów.
Dodatkowo płatne wersje programów antywirusowych nie tylko umożliwiają sprawdzenie plików w komputerze, ale także pozwalają na cykliczne skanowanie i planowanie działań. Oprócz tego możesz przy ich pomocy kontrolować również dyski wymienne, co jest niemożliwe w przypadku płatnych wersji.
Jaki antywirus dla firmy będzie więc najlepszy? Dużo zależy od wielkości Twojego biznesu oraz oczekiwań względem programu, ale zadbaj o to, by monitorował on także ruch poprzez porty komputera. Równie ważny jest prosty i intuicyjny interfejs, który pozwoli nawet nieobeznanym z tego typu programami użytkownikom na sprawdzenie, czy danym na firmowym komputerze coś zagraża. Dobrze by było, by program antywirusowy również w prosty i wyraźny sposób informował użytkownika o zagrożeniu (np. poprzez wyskakujące okienko w kolorze czerwieni).

Antywirus dla małego biznesu

Niektórzy uważają, że skoro firma zatrudnia niewiele osób i nie jest korporacją, to na programie antywirusowym można oszczędzić. To duży błąd – na bezpieczeństwie w sieci nie warto oszczędzać. Jaki antywirus dla małej firmy będzie najlepszy i jakie powinien mieć funkcje?
Przede wszystkim program antywirusowy dla małej firmy musi chronić skrzynkę pocztową, serwer i przeglądarkę. Warto by było, by oprogramowanie zawierało także rozbudowany firewall. Można wybrać mniej rozbudowany program, który nie będzie obciążał komputera, chodząc w tle.
Jeżeli  Twojej firmie pracujecie na Windows 10, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu “Jaki antywirus na windows 10?“.

Jaki antywirus dla dużej firmy?

Im większa firma, tym większe wymagania ma zarząd co do ochrony danych. W przypadku średnich i dużych biznesów warto postawić na program antywirusowy, które oferuje kompleksowe rozwiązania. Do standardowej ochrony warto dopisać także zdalne zarządzanie programem, ochronę serwera i poczty, ochronę plików, ochronę przeglądarki i operacji bankowych oraz niszczarkę plików. Warto także, by antywirus sam pobierał aktualizacje, a także by niezauważalnie chodził w tle (bez obciążania komputera).

Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie

Zarówno małe, jak i duże firmy, potrzebują kompleksowej ochrony komputera. O ile w przypadku użytkowników domowych wystarczy darmowy antywirus (zobacz nasz ranking antywirusów), tak w przypadku biznesu nie warto oszczędzać na ochronie. Przede wszystkim dlatego, że bezpieczeństwo danych firmowych oraz danych Twoich pracowników i klientów jest najważniejsze. Pamiętaj także o nowych ustawach, które regulują te kwestie prawnie.
Zdecydowanie warto zapłacić za spokój oraz kompleksową ochronę. Oszczędność na oprogramowaniu antywirusowym jest oszczędnością pozorną. Kara za niedopełnienie kwestii bezpieczeństwa może być bardzo dotkliwa, dlatego warto przemyśleć zakup najlepszego oprogramowania. Pamiętaj – antywirus dla firm może uchronić całe przedsiębiorstwo przed poważnymi problemami.

Antywirus dla firmy – jaki kupić?

Jaki antywirus jest więc najlepszy? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi – przede wszystkim sprawdź, jakie funkcje oferuje wybrany przez Ciebie program oraz jego wersja. Dzięki temu będziesz mógł dostosować go do indywidualnych potrzeb firmy. Oprócz tego zwróć koniecznie uwagę na to, czy oprogramowanie umożliwia personalizację ustawień. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, by jak najlepiej zabezpieczyć swój firmowy komputer.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


×

Bardzo dobry
99.9%
z 2804 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy