sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jaki Antywirus na Windows 10?

Jaki antywirus zainstalować na Windows 10?

Zastanawiasz się jaki antywirus na Windows 10 będzie najlepszy? Czy wiesz, które programy zdobyły 1 miejsce w rankingu AV-TEST i jaki program antywirusowy wybrać do firmy – płatny czy bezpłatny? Odpowiadamy!

Antywirus – co to jest?

Antywirus to specjalny program, którego zadaniem jest wykrywanie i usuwanie zagrożeń dla naszego sprzętu. Do zagrożeń wliczamy m.in. złośliwe oprogramowanie (trojany) czy wirusy, robaki lub ataki hakerów. Programy antywirusowe obecnie są jednak coraz bardziej zaawansowane, by nadążyć za coraz to nowszymi zagrożeniami, na które może natknąć się każdy użytkownik internetu. Antywirusy dodatkowo mają np. zaporę sieciową, filtr antyspamowy lub nawet kontrolę rodzicielską – w zależności od wybranego pakietu. Więc jaki antywirus do windows 10 będzie najlepszy?

Najlepszy antywirus na komputer z Windows 10

AV-TEST przeprowadziło specjalne testy, dzięki którym pracownicy byli w stanie sprawdzić, które programy antywirusowe jakich marek poradziły sobie najlepiej z bardzo realistycznymi scenariuszami ataków złośliwego oprogramowania. Ocena odbywała się w 3 kategoriach: skuteczności ochrony, wydajności oraz użyteczności. Maksymalną ocenę ze wszystkich kategorii otrzymały następujące programy: Microsoft Windows Defender, Kaspersky Internet Security, Norton Security, F-Secure SAFE.

Ranking AV-Test

AV-Test stale oceniał aż 19 produktów, których zadaniem było zabezpieczenie komputerów użytkowników domowych (ustawienia domyślne). Wszystkie przetestowane programy miały najnowsze wersje oprogramowania. Maksymalnie można było zdobyć 18 punktów: 6 za skuteczność ochrony, 6 za wydajność i 6 za użyteczność.
Drugie miejsce zajęły: AVG Internet Security, Avast Free Antivirus, Trend Micro Internet Security, Bitdefender Internet Security, VIPRE Security.
Jaki antywirus do Windows 10 jest najlepszy? Wyniki prezentuje poniższa tabela:

1. Microsoft Windows Defender 4.18
2. Kaspersky Internet Security 20.0
3. Norton Security 22.18 & 22.19
4. F-Secure SAFE 17
5. Trend Micro Internet Security 15.0
6. Comodo Internet Security Premium 12
7. Avast Free AntiVirus 19.7 & 19.8
8. Avg Internet Security 19.7 & 19.8
9. Bitdefender Internet Security 24.0
10. VIPRE SecurityVIPRE AdvancedSecurity 11.0
11. Avira Antivirus Pro 15.0
12. G Data Internet Security 25.5
13. K7 Computing Total Security 16
14. McAfee Internet Security 22.5
15. MicroWorld eScan Internet Security Suite 14.0
16. BullGuard Internet Security 19.0 & 20.0
17. PC Pitstop PC Matic
18. AhnLab V3 Internet Security
19. Malwarebytes Premium 3.8.3
20. Webroot SecureAnywhere 9.0

Niespodzianka w rankingu – Windows Defender

Ciekawym zjawiskiem jest zajęcie 1 miejsca na podium przez Microsoft Windows Defender, który jest darmowym programem antywirusowym. Ostatnio Microsoft Windows ogłosił, że ponad połowa użytkowników z Windowsem 10 faktycznie korzysta z Defendera. Ten antywirus instalowany jest automatycznie. Należy jednak uważać, ponieważ ze względu na jego rosnącą popularność Windows w przyszłości może chcieć go zmonetyzować.

Windows Defender a zastosowanie w biznesie

Jaki antywirus wybrać na Windows 10 Pro dla biznesu? Mimo wysokiej skuteczności Windows Defender radzimy zakupić bardziej rozszerzoną, płatną wersję. Płatne oprogramowania antywirusowe, które są robione stricte dla firm, obejmują m.in. szyfrowanie danych, haseł, pełną ochronę danych wrażliwych oraz standardowe funkcje darmowych antywirusów. 

Jaki antywirus na Windows 10 wybrać?

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaki antywirus na Windows 10 jest najlepszy. Pamiętaj, żeby jednak nie opierać się wyłącznie na programach, służących do ochrony komputera. Z sieci trzeba korzystać z głową, rozważnie – producenci robią co mogą, żeby zapewnić internautom jak największe bezpieczeństwo, ale nigdy nie powinno się polegać w 100% na programach, zwłaszcza płatnych.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


×

Bardzo dobry
99.9%
z 2798 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy