sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jaki Antywirus na Windows 10? F-Secure vs Kaspersky 2014

Jaki antywirus zainstalować na Windows 10?

Zastanawiasz się jaki antywirus na Windows 10 będzie najlepszy? Czy wiesz, które programy zdobyły 1 miejsce w rankingu AV-TEST i jaki program antywirusowy wybrać do firmy – płatny czy bezpłatny? Odpowiadamy!

Antywirus – co to jest?

Antywirus to specjalny program, którego zadaniem jest wykrywanie i usuwanie zagrożeń dla naszego sprzętu. Do zagrożeń wliczamy m.in. złośliwe oprogramowanie (trojany) czy wirusy, robaki lub ataki hakerów. Programy antywirusowe obecnie są jednak coraz bardziej zaawansowane, by nadążyć za coraz to nowszymi zagrożeniami, na które może natknąć się każdy użytkownik internetu. Antywirusy dodatkowo mają np. zaporę sieciową, filtr antyspamowy lub nawet kontrolę rodzicielską – w zależności od wybranego pakietu. Więc jaki antywirus do windows 10 będzie najlepszy?

Najlepszy antywirus na komputer z Windows 10

AV-TEST przeprowadziło specjalne testy, dzięki którym pracownicy byli w stanie sprawdzić, które programy antywirusowe jakich marek poradziły sobie najlepiej z bardzo realistycznymi scenariuszami ataków złośliwego oprogramowania. Ocena odbywała się w 3 kategoriach: skuteczności ochrony, wydajności oraz użyteczności. Maksymalną ocenę ze wszystkich kategorii otrzymały następujące programy: Microsoft Windows Defender, Kaspersky Internet Security, Norton Security, F-Secure SAFE.

Ranking AV-Test

AV-Test stale oceniał aż 19 produktów, których zadaniem było zabezpieczenie komputerów użytkowników domowych (ustawienia domyślne). Wszystkie przetestowane programy miały najnowsze wersje oprogramowania. Maksymalnie można było zdobyć 18 punktów: 6 za skuteczność ochrony, 6 za wydajność i 6 za użyteczność.
Drugie miejsce zajęły: AVG Internet Security, Avast Free Antivirus, Trend Micro Internet Security, Bitdefender Internet Security, VIPRE Security.
Jaki antywirus do Windows 10 jest najlepszy? Wyniki prezentuje poniższa tabela:

1. Microsoft Windows Defender 4.18
2. Kaspersky Internet Security 20.0
3. Norton Security 22.18 & 22.19
4. F-Secure SAFE 17
5. Trend Micro Internet Security 15.0
6. Comodo Internet Security Premium 12
7. Avast Free AntiVirus 19.7 & 19.8
8. Avg Internet Security 19.7 & 19.8
9. Bitdefender Internet Security 24.0
10. VIPRE SecurityVIPRE AdvancedSecurity 11.0
11. Avira Antivirus Pro 15.0
12. G Data Internet Security 25.5
13. K7 Computing Total Security 16
14. McAfee Internet Security 22.5
15. MicroWorld eScan Internet Security Suite 14.0
16. BullGuard Internet Security 19.0 & 20.0
17. PC Pitstop PC Matic
18. AhnLab V3 Internet Security
19. Malwarebytes Premium 3.8.3
20. Webroot SecureAnywhere 9.0

Niespodzianka w rankingu – Windows Defender

Ciekawym zjawiskiem jest zajęcie 1 miejsca na podium przez Microsoft Windows Defender, który jest darmowym programem antywirusowym. Ostatnio Microsoft Windows ogłosił, że ponad połowa użytkowników z Windowsem 10 faktycznie korzysta z Defendera. Ten antywirus instalowany jest automatycznie. Należy jednak uważać, ponieważ ze względu na jego rosnącą popularność Windows w przyszłości może chcieć go zmonetyzować.

Windows Defender a zastosowanie w biznesie

Jaki antywirus wybrać na Windows 10 Pro dla biznesu? Mimo wysokiej skuteczności Windows Defender radzimy zakupić bardziej rozszerzoną, płatną wersję. Płatne oprogramowania antywirusowe, które są robione stricte dla firm, obejmują m.in. szyfrowanie danych, haseł, pełną ochronę danych wrażliwych oraz standardowe funkcje darmowych antywirusów. 

F-Secure vs Kaspersky 2014

F-Secure oraz Kaspersky to antywirusy, które w rankingu plasują się na bardzo podobnych, wysokich pozycjach. Zapewniają wysoką skuteczność w ochronie przed wirusami. Jeśli chodzi o program Kaspersky, jest dostępna darmowa wersja programu, która oferuje znacznie ograniczoną funkcjonalność względem edycji płatnej. F-Secure natomiast, poza wysokim poziomem ochrony antywirusowej, cechuje się również bardzo dobrą wydajnością i nie obciąża systemu. F-Secure vs Kaspersky 2014 – który wybrać? Oba programy będą wykazywać się zbliżoną skutecznością.

F Secure vs AVG

Który antywirus wypada lepiej: F Secure vs AVG? F Secure to wiele rozwiązań dla domu, ale też dla biznesu. Użytkownik może wybrać pakiet ochrony, który zapewni mu bezpieczeństwo w sieci, ochroni finanse i tożsamość, a jednocześnie ochroni przed złośliwym oprogramowaniem. AVG oferuje darmową, podstawową ochronę, a z drugiej strony pakiet aż 80 narzędzi zapewniających bezpieczeństwo w każdej sytuacji. F Secure vs AVG – w rankingu F Secure znajduje się wyżej, jednak oba programy mają szereg przydatnych funkcji.

Avast vs Comodo Internet Security

Avast to jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych. Wśród aplikacji oferowanych przez producenta można znaleźć nie tylko te chroniące przed zagrożeniami (w tym darmowe), ale również służące do optymalizacji działania komputera i konserwacji. Comodo Internet Security, podobnie jak Avast oferuje ochronę darmową, ale daje również możliwość pełnej ochrony przed zagrożeniami internetowymi, na przykład ochronę prywatności czy bezpieczne zakupy. Wykazuje się przy tym wysoką skutecznością.

G Data vs Norton

G Data vs Norton – który program wybrać? G Data oferuje ochronę opartą na dwóch silnikach. Jeden z nich kontroluje pliki na urządzeniu i powstrzymuje zagrożenia. Jeśli mu się nie uda, drugi silnik włącza się do akcji i hamuje działanie wirusów. Jest to technologia CloseGap. Norton to także zaawansowane zabezpieczenia przed wirusami, jak również ochrona domowej sieci Wi-Fi czy blokowanie przychodzącego spamu. G Data vs Norton – są to dwa skuteczne programy, które można instalować na różnych platformach.

Comodo Antivirus vs AVG

Comodo Antivirus jest darmową wersją program antywirusowego dla systemów Windows – w tym Windows 10. Program zapewnia skuteczną ochronę przed wirusami opartą o technologię chmury. Można liczyć też na wykrywanie zagrożeń typu zero day, czyli tych, które często nie są znane producentom oprogramowania. Brak tu jednak dodatkowych funkcji, takich jak np. ochrona prywatności, którą oferuje AVG w swoich pakietach. Jednak jako podstawowa ochrona Comodo Antivirus może się sprawdzić.

Kaspersky vs Comodo Internet Security

Kaspersky to jeden z najbardziej popularnych programów antywirusowych, który oferuje użytkownikowi skuteczną ochronę antywirusową, a także dodatkowe funkcje chroniące prywatność. Comodo Internet Security również zapewnia wiele opcji ochrony, w tym Firewall, wykrywanie spyware, ochrona w trakcie zakupów internetowych czy blokowanie stron internetowych. Jeśli użytkownik nie zaktualizował bazy wirusów, wciąż może liczyć na skuteczną ochronę za sprawą technologii chmury.

Windows Defender F-Secure

Co wybrać, Windows Defender, F-Secure? Antywirus Windows Defender jest programem darmowym, który jest instalowany na każdym urządzeniu z systemem operacyjnym Windows 10. W teście program ten wypadł bardzo korzystnie, warto więc rozważyć pozostanie przy tej bezpłatnej, skutecznej ochronie. Antywirusy F-Secure to pakiety ochrony, które zapewniają skuteczną ochronę urządzenia, finansów oraz tożsamości podczas korzystania z internetu. Windows Defender, F-Secure – to dwa skuteczne programy.

Bitdefender vs G Data

Bitdefender vs G data – który antywirus wybrać? W prezentowanym ranking oba programy mieszczą się mniej więcej na środku stawki, na bardzo zbliżonych pozycjach. Bitdefender to ochrona na poziomie niemal 100%, a dodatkowo usługi ochrony rodzicielskiej czy manager haseł. G Data również zapewnia wysoki poziom ochrony, jednak oferuje niższy poziom naprawy plików niż konkurencyjne produkty. Cena obu programów jest atrakcyjna i nieco niższa niż innych rozwiązań. Zatem Bitdefender vs G Data – oba programy wypadają dość podobnie.

Eset vs G Data

Eset to jeden z bardziej znanych programów antywirusowych dla Windows 10. Wielu użytkowników wskazuje na łatwość obsługi programu oraz na wysoką skuteczność. Użytkownik może wybrać, jakie funkcje są mu potrzebne i zakupić odpowiedni pakiet. G Data także oferuje pakiety ochrony, a sama skuteczność działania jest na dość wysokim poziomie. Użytkownicy wskazują w porównaniu Eset vs G data jednak na ten pierwszy program, choć oba są dość podobne jeśli chodzi o skuteczność.

Eset vs Kaspersky 2014

Eset vs Kaspersky 2014 – są to bardzo podobne antywirusy. Wykazują dość zbliżony poziom skuteczności ochrony i oba są proste w użyciu. Zarówno Eset, jak i Kaspersky to programy, które istnieją na rynku już długo. Można wybrać pakiet dopasowany do swoich potrzeb, aby program chronił nie tylko pliki czy urządzenie, ale również prywatność. Kto więc wygrywa w starciu Eset vs Kaspersky 2014? Mimo że Eset nie jest uwzględniony w teście, warto wziąć go pod uwagę. Kaspersky zajął natomiast wysoką pozycję w rankingu i będzie bardzo dobrze spisywać się w codziennym użytku. 

ESET vs. F-Secure

Jeśli mamy przed sobą wybór ESET vs. F-Secure, jest to nie lada wyzwanie. Stety lub niestety – oba są dość podobne i każdy z nich ma sporą polecalność. Tak, na przykład w łatwości użycia nieco lepiej wypada ESET, a z kolei w zapobieganiu zdaje się lepiej działać F-Secure. Dlatego też wojna ESET vs. F-Secure jest trudna do rozstrzygnięcia. Ostatecznie minimalnie lepiej wypada ESET, jednak jest to bardzo indywidualna kwestia i wszystko zależy od zapotrzebowania użytkownika i jego możliwości. Cenowo również nieco lepiej może wypaść ESET.

Jaki antywirus na Windows 10 wybrać?

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaki antywirus na Windows 10 jest najlepszy. Pamiętaj, żeby jednak nie opierać się wyłącznie na programach, służących do ochrony komputera. Z sieci trzeba korzystać z głową, rozważnie – producenci robią co mogą, żeby zapewnić internautom jak największe bezpieczeństwo, ale nigdy nie powinno się polegać w 100% na programach, zwłaszcza płatnych.

F-Secure vs ESET

Kiedy planujesz zaopatrzyć się w program antywirusowy masz do wyboru naprawdę wiele opcji. Postaramy się w tym wpisie przedstawić różnice F-Secure vs ESET. Tak naprawdę oba te programy są bardzo dobre i dostępne w naszym sklepie, a ostateczny wybór podyktowany może być jedynie ceną oraz pomniejszymi zmiennymi, takimi jak łatwość w użytkowaniu czy zarządzanie chmurą. Jeśli zależy Ci na programie bardzo łatwym w obsłudze, to w starciu F-Secure vs ESET wygrywa jednak produkt ESET. Jeśli jednak chcesz raczej zarządzać chmurą, to wedle testów lepiej sprawdzi się F-Secure.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13081 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy