sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jaki płatny antywirus kupić?

Jaki płatny antywirus kupić

Większość z nas korzysta z darmowych programów antywirusowych lub ze standardowej ochrony Windows, czyli wbudowanego rozwiązania Microsoft – Windows Defender. Takie rozwiązanie wystarczy do podstawowej ochrony przed wszelkiego typu malware czyhającymi na nas w sieci. Prawdą jest jednak fakt, że dobre programy antywirusowe, które rzeczywiście w pełni zabezpieczają nasze dane wrażliwe to programy w wersji płatnej. Żaden darmowy program antywirusowy nie uchroni nas w takim zakresie przed programami szpiegującymi jak płatny antywirus. Jak zatem wybrać płatny program antywirusowy? Które rozwiązanie jest najlepsze dla naszych wymagań? Który program antywirusowy jest wyposażony w najwięcej przydatnych dodatków? Który płatny antywirus najmniej obciąża nasz system operacyjny? Przyjrzymy się TOP 5 przetestowanym i polecanym programom, które sprawią, że nasze dane wrażliwe zarówno na urządzeniu domowym, jak i firmowym pozostaną w pełni bezpieczne.

Płatne antywirusy

Antywirus z pozoru ma bardzo proste zadanie, to program, który w czasie rzeczywistym powinien chronić nasz system operacyjny przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, takim jak trojany, spyware, wirusy, worms, backdoory, randsomware itd.

Działanie dostępnych na rynku programów antywirusowych jest dosyć podobne, wyróżnia je jedynie jakość realnej ochrony i pakiet dodatkowych zabezpieczeń, takich jak np. dodatkowe zapory sieciowe, VPN (wirtualna sieć prywatna), ochrona antykradzieżowa, kontrola rodzicielska czy filtry antyspamowe.

Jak działa każdy antywirus?

Podstawą działania każdego programu antywirusowego są dwa główne moduły:

 • monitorowanie w czasie rzeczywistym – pozwala na bieżące monitorowanie wszystkich pobieranych, instalowanych uruchamianych plików i aplikacji, jak również przeglądanych stron internetowych i ewentualnych złośliwych dodatków, które mogą zostać ściągnięte w czasie ich przeglądania,
 • skanowanie – ciągłe badanie systemu operacyjnego w celu wykrycia i zablokowania ewentualnych zagrożeń. Bardziej zaawansowane programy antywirusowe są obecnie wyposażone w funkcje uczenia maszynowego, która umożliwia skanowanie jedynie nowo wprowadzonych plików, zamiast ciągłego skanowania całego systemu, już wcześniej przebadanego.

W zależności od zaawansowania programu antywirusowego, kryteria zagrożenia są sprawdzane w sposób tradycyjny, czyli poprzez wprowadzanie bieżących aktualizacji lub za pomocą rozwiązania bardziej nowoczesnego, czyli z zastosowaniem aktualizowanej o najnowsze dane z chmury bazy, z którą program antywirusowy jest stale podłączony.

Antywirus w obecnych czasach jest podstawą ochrony urządzenia podłączonego do sieci internetowej i to nie tylko dla użytkowników biznesowych, których dane wymagają większej ochrony, ale również dla użytkowników domowych, którzy logują się do tak powszechnej już bankowości internetowej. Szczególnie jednak w przypadku działalności warto zainwestować w jak najlepsze rozwiązanie, które uchroni nas od strat na które możemy się narazić w przypadku wypłynięcia danych wrażliwych klientów, a co za tym idzie ogromnych kar na które zostanie narażona firma w kontekście RODO.

Czym płatny program antywirusowy różni się od standardowego darmowego rozwiązania?

Oczywiście, jeśli nie chcesz inwestować w ochronę swoich danych i nie posiadasz na urządzeniu wrażliwych danych firmowych, nie potrzebujesz się logować z danego urządzenia do bankowości, to darmowy program antywirusowy (na bieżąco aktualizowany) powinien stanowić wystarczające rozwiązanie. Dla pozostałych osób zalecane jest jednak rozwiązanie płatne. Co je wyróżnia? W jakich aspektach płatny program antywirusowy ochroni Cię bardziej od wersji darmowej?

 • Bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, z których program korzysta np. podłączenie do chmury, bieżąco aktualizowana baza złośliwych programów, uczenie maszynowe ograniczające zakres skanowania plików – mniej obciążające system operacyjny,
 • zwiększona skuteczność w walce z programami złośliwymi – szybszy czas reakcji na zagrożenia, 99-100% wykrywanie malware wszelkiego rodzaju,
 • baza rozbudowanej funkcjonalności np. wbudowany system ochrony przed kradzieżą (lokalizacja skradzionego/zgubionego telefonu, możliwość włączenia zdalnej blokady i zrobienia zdjęcia aparatem wewnętrznym), VPN (Virtual Private Network) – wirtualna siećprywatna, dzięki której Twoje działanie w internecie jest w pełni szyfrowane, VPN pozwala na ukrywanie adresu IP, ochronę tożsamości podczas przeglądania stron internetowych, bez względu na miejsce na świecie, w którym aktualnie się znajdujesz i rodzaju sieci, do której się łączysz.

Jaki płatny antywirus 2021

Jedne z najlepszych testów w kontekście antywirusów są realizowane przez labolatorium AV-TEST, które przez okres 6 miesięcy w roku bada najpopularniejsze z dostępnych na rynku programów zabezpieczających, w tym również wbudowany w Windows program Windows Defender. Programy są badane w szerokim spektrum, zarówno pod kątem ochrony w czasie rzeczywistym, jak i użyteczności, wpływu na wydajność urządzenia, oferowanych dodatków, jak i generowaniu fałszywych alarmów, które blokują niepotrzebne pliki i aplikacje.

Programy w realizowanych testach mogą otrzymać aż 18 punktów. W 2021 roku, jedynie dwa płatne programy antywirusowe osiągnęły najlepszy wynik:

 • Kaspersky Internet Security z wynikiem aż 18 punktów – jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych dostępnych w kraju. Wyposażony w zaawansowaną technologię adaptacyjną, dzięki której program dopasowuje swoje ustawienia pod poziom aktywności użytkownika. Dodatkowo Kaspersky umożliwia wykrywanie niezaszyfrowanych/fałszywych witryn, nieautoryzowanych urządzeń i jest wyposażony w system silnych haseł. Program otrzymał maksymalnie możliwą ilość punktów w takich kategoriach jak: radzenie sobie z nieznanymi malware, czyszczenie szkód spowodowanych przez malware, wsparcie techniczne, rodzaj oferowanego VPN i wiele innych.
 • NortonLifeLock – antywirus, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu najlepszych płatnych antywirusów w 2021 roku. Norton działa nie tylko w czasie rzeczywistym, ale również sprawia, że zostaniesz poinformowany, jeśli Twoje dane zostaną odnotowane w dark webie. NortonLifeLock osiągnął doskonałe wyniki zwłaszcza w kontekście ochrony przed wszelkiego rodzaju programami złośliwymi, dodatkowo ma świetne zabezpieczenia antyphisingowe, jedną z lepszych dostępnych na rynku usług VPN, wbudowany menadżer haseł, możliwość zapisywania danych w chmurze i niezawodne narzędzie wspierające optymalizację działania systemu. NoronLifeLock generuje również comiesięczne raporty informujące o powstałych zagrożeniach.

W jaki sposób AV-Comparatives przebadał i wyodrębnił najlepsze płatne programy antywirusowe? Różnice pomiędzy programami antywirusowymi, które możemy obserwować przy tak zaawansowanej technologii to głównie dostępne dodatki i sposób rozwiązywania napotkanych problemów. Testy AV – Test obejmowały głównie:

 • sposób radzenia sobie z nieznanymi, nieistniejącymi w bazie zagrożeniami,
 • wykrywanie i alarmowanie o wirusach, które znajdują się w bazie sygnatur,
 • czyszczenie wyrządzonych przez wirus szkód, przywracanie urządzenia do równowagi,
 • rodzaj oferowanego wsparcia technicznego,
 • rodzaj wbudowanej sieci VPN,
 • ochrona przed programami szpiegującymi, ochrona przed phishingiem,
 • wpływ na spowolnienie działania systemu operacyjnego.

Jaki płatny antywirus 2020

Jak wyglądają badania z 2020 roku? W zeszłym roku AV-Test również przeprowadził swoje badania. Pod lupę wziął 22 produkty w kategorii użytkownicy domowi i 18 programów w kategorii antywirusów dla użytkowników biznesowych. Wyniki zostały opisane względem trzech kategorii: wydajności, użyteczności, ochrony. W testach pod uwagę brano takie parametry jak m.in. filtry URL, odparcie ataków ponad 22 tys. złośliwych programów, obserwacja programów w kontekście reakcji na dane zagrożenie.

Antywirus płatny ranking 2020

W kategorii użytkownicy domowi najwyższe oceny uzyskało siedem antywirusów:

 • Ahnlab V3 Internet Security 9.0 – to cieszący się coraz większych zainteresowanie program antywirusowy otworzony przez koreańską firmę AhnLab. Program oferuje niezawodną ochronę przed wirusami, randsomware’ami, przesyła informacje o podejrzanych danych do chmury, przeprowadza optymalizacje systemu. Oparta na technologi Ghost Decoy i chmurze diagnostyka ASD tworzy niezawodny pakiet ochronny. Dodatkowo program umożliwia ochronę przed zmianami w określonych plikach, poprzez dodanie ich do bazy plików chronionych.
 • BullGuard Internet Security 20.0,
 • F-Secure SAFE 17,
 • Kaspersky Internet Security 20.0,
 • McAfee Total Protection 23.0,
 • Norton 360 22.20,
 • Trend Micro Internet Security 16.0,
 • Microsoft Defender 4.18.

W kategorii antywirusów dla użytkowników biznesowych maksymalne wyniki osiągnęły cztery programy antywirusowe:

 • F-Secure PSB Computer Protection 20 – to program antywirusowy, który jest szczególnie skierowany dla użytkowników biznesowych. Wyróżnia się zaawansowaną technologią ochrony przed wszelkiego rodzaju malwarami i złośliwymi atakami, dodatkowo wyposażony jest w niezawodną technologie Ultra Core, która służy skanowaniu i poszukiwaniu wirusów. F-secure wyposażony jest również w: DeepGuard 5/6 – technologia blokująca wirusy, generujące luki w często używanym oprogramowaniu; ochronę bankowości – moduł, który dodatkowo zabezpiecza płatności online; ochronę połączeń wykorzystujących protokół HTTPS – dodatkowy moduł zabezpieczenia połączeń z serwisami bankowymi, mediami społecznościowymi, Gmailem i złośliwym oprogramowaniem; Game Mode – tryb gier, który pozwala na wykorzystanie pełnej mocy urządzenia do rozegrania cyfrowej rozrywki, umożliwia osiąganie stałej wydajności bez potrzeby wyłączania zabezpieczeń.
 • Kaspersky Endpoint Security 11.3,
 • Windows Defender 4.18,
 • Symantec Endpoint Protection 14.3.

Płatny antywirus ranking

Dlaczego w artykule tym skupiliśmy się na rankingach AV-Comparatives?

Ta niezawodna organizacja przeprowadza zaawansowane testy oprogramowania zabezpieczającego co roku. AV-Comparatives działa od 1999 roku, jest jednym z najlepszych światowych ośrodków, który realizuje coroczne niezależne testy oprogramowania antywirusowego. Badaniu podlegają produkty antywirusowe dla komputerów PC/Mac, jak również dla urządzeń mobilnych. AV-Comparatives przeprowadza swoje testy na jednej z największych kolekcji próbek na świecie, tworząc tym samym rzeczywiste środowisko ataków wszelkiego rodzaju malware, dzięki któremu testy generują naprawdę dokładne wyniki. Certyfikaty AV-Comparatives są uznawana na całym świecie pieczęcią wydajności sprzętu.

Płatne antywirusy ceny

Jak kształtują się ceny przedstawionych powyżej programów antywirusowych?

Przyjrzyjmy się tegorocznym zwycięzcą:

 • Kaspersky Internet Security – w zależności od wybranej wersji pakietu Kaspersky Internet Security można zakupić już w cenie 75 zł w wersji cyfrowej (wysyłka do 15 minut na maila), dla platform: Windows/Android/Mac – licencja na 1 rok, dostępna na 1 stanowisko.
 • NortonLifeLock – w przypadku oprogramowania Norton cena plasuje się nieco wyżej, za antywirus w wersji standard zapłacimy 99 zł – licencja cyfrowa, dostępna na platformy: Windows/Android/Mac na 1 stanowisko na 1 rok.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie – jaki płatny antywirus kupić. Zapraszamy do komentowania artykułu i do zakupów w naszym sklepie internetowym.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 19451 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy