sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Jaki Prepaid wybrać?

Jaki Prepaid wybrać?

Zastanawiasz się, czym jest prepaid i jaki prepaid wybrać? Prepaid to rodzaj karty przedpłaconej, która najczęściej jest wykorzystywana wśród ofert na kartę. Jednak to nie jedyna możliwość jej wykorzystania. Karty przedpłacone (przedpłacowe) wykorzystuje się również przy zakupie bonów prezentowych, zakupowych czy w szerszym aspekcie na zakupy przedpłacone w internecie. Taki rodzaj karty to świetny pomysł na prezent. Chcesz kupić prepaid na abonament Netflixa dla znajomego, który uwielbia oglądać filmy i seriale? A może Spotify dla fana muzyki? Xbox live lub PlayStation Store dla fana gier? Wszystko to zakupisz w formie kart przedpłaconych. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego w temacie – jaki prepaid wybrać.

Jaki prepaid

Wracają jeszcze do sieci komórkowych, w celu lepszego zrozumienia tematu. W Polskich sieciach komórkowych przoduje kilku największych przedstawicieli, wśród których usług znajdują się również usługi abonamentowe, czyli odwrotność kart przedpłaconych. Karty te szczególnie w telefonii komórkowej stanowią przydatne zabezpieczenie finansowe, zawsze wiesz ile wydasz, a sieć telefonii komórkowej nie zaskoczy Cię na koniec miesiąca, rachunkiem abonamentowym do zapłacenia o wartości wyższej niż przypuszczałeś. Często oferty na kartę przedpłacone mają mniej korzystne pakiety danych, jednak w praktyce zazwyczaj oferta na kartę i tak generuje niższe rachunki. W pakietach na kartę znajdziesz też takie usługi jak: nielimitowane rozmowy, darmowe SMS MMS, nielimitowane SMS, określoną ilość GB internetu (pakiet internetowy) do wykorzystania np. 3 GB, 10 GB, 15 GB, 20 GB, 25 GB, 30 GB – o określonej ilości transferu danych internetu, określoną llość roamingu do wykorzystania. Ranking ofert na kartę jest dosyć szeroki: Virgin Mobile, Nju Mobile, Mobile Vikings, T mobile, Orange Free (Orange na kartę), Play na kartę. Karta przedpłacona w takiej formie jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla małych dzieci, które jeszcze nie są w stanie zarządzać odpowiednio swoimi telefonicznymi wydatkami czy osób starszych, które wolą unikać problemów, o których tak często słyszymy w związku z nieuczciwym przesyłaniem SMS premium, na które starsi ludzie odpowiadają bez wiedzy o stawkach za tego typu konwersację.

Jakie sieci przedpłacone telefonii komórkowej wyróżniamy?

  • Nju mobile sieci Orange i Orange na kartę (oferty na kartę) – dwóch mocnych przedstawicieli sieci Orange, jeden marketingowo skierowany do osób najmłodszych, drugi dla tych bardziej dojrzałych.
  • Heyah, tuBiedronka, T-Mobile na kartę (oferty na kartę) – całość o infrastrukturze Blueconnect. Tak samo jak w Orange, oferta na kartę marketingowo skierowana jest do młodszego rynku.
  • Play Fresh, Red Bull Mobile – usługi oferty P4 Spółka z o.o., która weszła na rynek w spektakularny sposób obniżając stawki polskiej telefonii komórkowej i obalając panującą dotąd komitywę firm telefomunikacyjncyh.
  • Virgine Mobile – nowość na polskim rynku, wirtualny operator, należący do Virgin Mobile (bazuje na infrastrukturze T-mobile i P4 Spółka z o.o.).

Karty prepaid telefonii komórkowej można doładować z użyciem bankomatu, internetu, w większości placówek stacjonarnych sklepów.

Jak przedstawiają się inne karty przedpłacone w Polsce?

Prepaid Paysafecard

Oferta, która skutecznie pomaga nam zabezpieczyć internetowe zakupy. W dobie rosnącej popularności zakupów internetowych wzrosła tym samym również intensywność ataków cyberprzestępców. Przekierowanie na fałszywą stronę sklepu, banku czy innej oferty/usługi, przejęcie danych do naszej karty płatniczej, wpisywanych kodów, danych logowania do banku – to tylko nieliczne ze stosowanych obecnie powszechnie cyberataków na nasze prywatne dane, głównie te powiązane z kontami bankowymi. Paysafecard to oferta, która wyszła naprzeciw bezpieczeństwu i anonimowości zakupów w internecie. Kartą paysafecard możesz zapłacić w trojaki sposób, możesz zakupić jednorazową kartę z kodem i zrealizować płatność online przez wpisanie 16 cyfrowego kodu z karty, możesz zalogować się do systemy My Paysafecard i tam realizować płatność w trybie kart łączonych, tak jakbyś logował się do banku – z użyciem hasła i loginu. Możesz również skorzystać z opcji najbardziej zaawansowanej Mastercard Paysafecard. Ta forma umożliwia płatność z użyciem karty Paysafecard wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard, czyli nie tylko za usługi internetowe, a również za standardowe zakupy w osiedlowym sklepiku spożywczym, cały czas mając wgląd w ilość pieniędzy, jakie zostały już wydane z karty przedpłaconej.

Kartę Paysafecard możesz zakupić w jednej z ponad 4800 placówek stacjonarnych np. Żabka, Auchan, MediaMarkt itd., jak również przez internet. Przy zakupie przez internet sprawdzaj jednak zawsze oceny i opinie o sprzedającym, tak żebyś uzyskał unikalny kod Paysafecard możliwy do wykorzystania tylko raz.

Karty Paysafecard dostaniesz w ofercie: 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł i w opcji najwyższej 200 zł. Kartę Paysafecard zapłacisz nie tylko w Polsce i na polskich platformach, ale również w wielu innych Europejskich krajach.

Prepaid Google Card

Prepaid Google Card to nic innego jak karta przedpłacona Google Play. Jak sama nazwa wskazuje, karta Google Play jest wykorzystywana do przeprowadzenia bezpiecznych zakupów w internetowym sklepie z aplikacjami – Google Play. Karta przedpłacona, tak jak każda karta tego typu jest również doładowywana za określoną kwotę. Kartą tą możesz zrealizować zakupy w Sklepie Play zarówno na smartfonie, jak i na tablecie. Żeby zrealizować płatność za zakup np. wybranej gry, wystarczy wpisać kod zakupionej karty przedpłaconej, która może być również wykorzystana jako forma prezentu.

Karty przedpłacone występują w przystępnych nominałach o wartości: 20 zł, 50 zł, 75 zł i 150 zł.

Realizacja płatności kartą Google Play jest bardzo intuicyjna, po zakupie karty określona wartość zasila Twój wirtualny portfel. Zakup wybranego produktu na platformie Google Play odbywa się za pomocą wpisania kodu w odpowiednim miejscu aplikacji – “Zrealizuj kod” lub poprzez logowanie na stronie play.google.com/redeem i przejściu kolejnych kroków według dostępnej instrukcji.

Kart Google Play to również świetny prezent dla bliskiej osoby. Karty Google Play zakupisz w wielu sklepach internetowych, m.in. w naszym sklepie Teamnet Software: https://teamnet-software.pl/kategoria/karty-prepaid/google-play/

Prepaid Netflix

Netflix to platforma znana nam wszystkim, nie musisz być kinomaniakiem, żeby ją znać czy mieć do niej wykupiony abonament. Karta prepaid platformy Netflix umożliwia zapłatę za abonament kartą w sposób odgórny, przedpłacony. To również idealne rozwiązanie na prezent dla fana Netflixa. Ty kupujesz kartę podarunkową Netflix, a dzięki Tobie bliska osoba może doładować swój abonament na wybrany okres w zależności od otrzymanego nominału.

Karty przedłacone Netflix (zwane również kartami podarunkowymi Netflix) są dostępne w nominałach: 60 zł i 120 zł.

Abonamenty miesięczne Netflix są różne, w zależności od wybranego pakietu:

  • podstawowy, dla 1 urządzenia, jakość SD – abonament 34 zł,
  • standard, dla 2 urządzeń działających w czasie rzeczywistym, jakość filmów i seriali w opcji HD, abonament 43 zł,
  • premium, dla 4 urządzeń działających w czasie rzeczywistym, jakość przesyłu HD lub Ultra HD, abonament 52 zł.

Płatności realizowane są w 30-dniowych cyklach i opłacić je możesz z użyciem kart przedpłaconych Netflix.

Prepaid Playstation Card

Karta prepaid Playstation Network (PSN) to oferta skierowana głównie dla graczy, a szczególnie dla aktywnych uczestników platformy Sony PlayStation Network. Karty przedpłacone PlayStation Network umożliwiają zakup dostępnych na PlayStation store pełnych wersji gier i dodatków. Z kart mogą skorzystać użytkownicy nieco nowszych urządzeń: PlayStation 3, PlayStation 4, PSP i PlayStation Vita.

W naszym sklepie Teamnet Software do zakupu są karty przedpłacone o nominałach: 50 zł, 100 zł i w opcji najwyżej 200 zł.

Karta przedpłacona PlayStation Network PSN to idealny pomysł na oryginalny prezent, szczególnie dla zapalonych graczy. Po zakupie karty w naszym sklepie dostajesz w ciągu kilkunastu minut zakupiony kod, który umożliwia zasilenie wirtualnego portfela na PlayStation Store dla wybranej osoby. Kod realizujesz poprzez zwykłe doładowanie, logujesz się na platformę PayStation Store, klikasz przycisk zaloguj i za pomocą utworzonego loginu i hasła przechodzisz do panelu klienta. Następnie klikasz w avatar i przechodzisz do zakładki “Zrealizuj kody”, wpisujesz kod, klikasz “Wykorzystaj” i pieniądze są już na Twoim wirtualnym koncie, teraz możesz swobodnie je wykorzystać do zakupu gier, dodatków DLC, przepustek sezonowych i dostępu do PS Now (gry na żądanie).

Prepaid Spotify

Spotify jest również platformą, której nie trzeba nikomu przedstawiać, wszyscy fani dobrej muzyki znają ją dosyć dobrze. I w tej sytuacji również Spotify zdecydował się na wprowadzenie usługi kart przedpłaconych Spotify, które tak jak pozostałe karty przedpłacone są przede wszystkim świetnym pomysłem na prezent dla fana dobrej muzyki non stop. Kartę Spotify możesz zakupić w wybranych nominałach: 20 zł, 60 zł i w najwyższej opcji – 120 zł. Karty te pozwalają opłacić abonament wybranej osoby na określony czas. Po zakupie karty do 30 minut na swój adres e-mail dostajesz potwierdzeni zakupu w formie skanu.

Prepaid Xbox Card

Karta przedpłacona Xbox to kolejna propozycja dla miłośników gier, tym razem dla wielbicieli konsoli Xbox. Oferta działa na podobnych zasadach co PlayStation. Wybierasz odpowiedni nominał karty przedpłaconej, w Xbox Live w wersjach: 20 zł, 50 zł, 70 zł, 100 zł i w najwyższej opcji 200 zł. Zakupione środki są wysyłane w formie skanu zaledwie w ciągu kilku minut. W celu skorzystania z karty wystarczy wejść na stronę microsoft.com/redeem następnie wprowadzić kod i korzystać z Xbox live w kwocie doładowania.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13081 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy