sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Microsoft Office 2019 – co nowego?

Microsoft Office 2019 co nowego

Microsoft od dłuższego czasu chciałby, żeby jego użytkownicy korzystali głównie z usług w chmurze, takich jak Office 365, ale doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nadal istnieje duże grono odbiorców, które woli korzystać z tradycyjnych rozwiązań. To właśnie dla nich powstał pakiet Office 2019, który w pierwszej kolejności trafił do klientów biznesowych, następnie również do użytkowników domowych. Office 2019 miał swoją premierę we wrześniu 2018 roku. Warto wspomnieć, że oprogramowanie Office 2019 działa na systemie operacyjnym nie starszym niż Windows 10 lub macOS Sierra. W poniższym artykule dowiesz się, co nowego oferuje Microsoft Office 2019, poznasz również różnice, jakie występują pomiędzy pakietem Office 2019, a jego poprzednikami: Microsoft Office 2016, 2013 i 2010.

Co nowego oferuje MS Office 2019?

Program Office 2019 z nieograniczoną czasowo licencją został wzbogacony o dużą ilość funkcjonalności znanych już od jakiegoś czasu użytkownikom pakietu abonamentowego Office 365.

Microsoft zaproponował wiele użytecznych narzędzi, które usprawniają pracę zarówno z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, jak również z edytorem tekstów Word.

Najciekawsze z nowych funkcjonalności dostępne w opcji pakietu biurowego Office 2019:

 • nowy czarny motyw interfejsu, który z pewnością może przypaść do gustu osobom, które pracują w godzinach wieczornych,
 • usługa głosowa – aplikacje Word, Outlook, PowerPoint, mogą odczytać tekst pisany, również w naszym języku polskim,
 • pismo odręczne – można się nim posłużyć z poziomu ekranu dotykowego, z użyciem dotyku lub rysika, jak również z użyciem gładzika, czy myszki. Funkcję pisma odręcznego można zastosować w takich aplikacjach jak Word, Excel i PowerPoint. Office 2019 umożliwia dostosowanie rodzaju wirtualnego pióra pod swoje potrzeby, rozpoznaje również już wprowadzone pismo odręczne, adnotacje, kształty, czy nawet równania matematyczne,
 • narzędzia edukacyjne – z ich użyciem można dopasować szerokość wierszy, kolumn, dobrać kolorystkę na stronie, rozmieścić odstępy w teście, włączyć opcję podziału na sylaby, jak również włączyć narzędzie czytania na głos, które pozwala na odsłuchanie treści dokumentu, w czasie którego zaznaczane są czytane wyrazy. Narzędzie to ułatwia doskonalenie umiejętności pisania, czytania, zrozumienia danego tekstu, jak również usprawnienie wymowy danych wyrazów,
 • wykresy lejkowe – umożliwiają w Excelu pokazanie wartości, biorąc pod uwagę etap danego procesu, w którym się znajdujemy. Przykładowo taki wykres może nam pomóc ocenić, jakie mamy szanse sprzedaży produktów na wybranych etapach. Nazwa wykresy lejkowe wzięła się od kształtu wykresu – w formie lejka. Zazwyczaj na wykresie tym wartości najpierw rosną, następnie zmniejszają się w fazie zaawansowanej, tworząc charakterystyczny „lejek”. W Excelu mamy dostępny również wykres mapy, który pozwala na porównanie wartości, biorąc pod uwagę regiony geograficzne, takie jak: kraj, województwo, powiat, region, a nawet za pomocą samego kodu pocztowego,
 • nowe funkcje tekstowe- do pakietu Office 2019 wprowadzono nowe funkcje, takie jak POŁĄCZ TEKSTY, ZŁĄCZ TEKSTY, WARUNKI (TEXTJOIN, IFS, CONCAT). Excel na systemie Windows został udoskonalony w bardziej zaawansowane wersje dodatków, takich jak PowerPivot i Power Query, udoskonalono również integrację programu Excel z PowerBi,
 • tryb koncentracji uwagi i elastyczny interfejs – po aktywacji tego trybu Word wygasza interfejs systemu i pozostawia jedynie niezbędne funkcje plus kartę papieru, żebyś bardziej mógł się skupić na zrealizowaniu zaplanowanego zadania,
 • Microsoft Translator – funkcja ta znana już od jakiegoś czasu, służy do tłumaczenia poszczególnych słów, fraz na dowolny język. Teraz jest dostępna w pakiecie Office 2019 w najważniejszych aplikacjach, takich jak Word, Excel, PowerPoint,
 • nowy widok w programie PowerPoint – edytor prezentacji pozwala teraz podczas edycji i pokazu slajdów na pokazanie wszystkich slajdów, jakie mamy w naszej prezentacji lub ich wybrany zakres, umożliwia płynne przejścia pomiędzy slajdami w dowolnej kolejności. Ta funkcja to nowość w programie Office 2019, natomiast zapewne pamiętasz ją z innego programu – Prezi,
 • wzbogacony Outlook- nowy widok karty kontaktów, możliwość wysyłki masowej korespondencji wg ustalonego harmonogramu, zestaw nowych szablonów do maili. Zarówno Outlook pod Windows, jak i pod iOs obsługują powiadomienia Exchange, karty podsumowań dostaw i podróży, jak również priorytetową skrzynkę pocztową,
 • obsługa równań LaTeX – pozwala w programie Word na tworzenie matematycznych równań za pomocą składni LaTeX,
 • 11 nowych wykresów – w programie Access, umożliwiających przedstawienie danych w zupełnie nowej perspektywie,
 • łatwe łączenie zadań – w programie Publisher zamiast zapamiętywania identyfikatora, powstała funkcja, która umożliwia zaznaczanie komórki w kolumnie tzw. Poprzedniki lub Następniki, co umożliwia pokazanie wszystkich zadań w danym projekcie,
 • obsługa plików SVG oraz obiektów 3D w programie PowerPoint – w pakiecie Office 2019 nie musimy już konwertować plików SVG i obiektów 3D, żeby dodać je do prezentacji. Dodatkowo mamy możliwość obracania tymi obiektami, jak również możemy zmienić ich rozmiar, kolor, bez wpływu na plik źródłowy. Użytkownicy macOS z pewnością ucieszyli się z faktu, że PowerPoint na ich systemie pozwala na zapisywanie ich prezentacji w formacie pliku wideo 4K.

To jednak nie wszystko, pakiet Office 2019 został wzbogacony również w takie dodatki jak: pióro cyfrowe w formie prezentera, nowe formy danych (biginit), udoskonalone filtry tabeli przestawnych, dodatkowo bardziej precyzyjne zaznaczanie wybranych komórek w Excelu i wiele, wiele innych dodatków, o których więcej możesz się dowiedzieć na samej stronie producenta:

https://support.microsoft.com/pl-pl/office/co-nowego-w-pakiecie-office-2019-5077cbbe-0d94-44cc-b30e-654e37629b0c

Funkcje te są oczywiście nowe dla tradycyjnych użytkowników klasycznego pakietu Office 2019, natomiast większość z nich nie jest nowością dla abonentów Office 365.

Office 2019 vs 2010

Poza kwestią o wiele bardziej rozbudowanej funkcjonalności pakiety te różnią się przede wszystkim wymaganiami sprzętowymi i systemem operacyjnym, na jaki zostały przeznaczone.

Pamiętajmy, że pakiet Office 2019 został stworzony pod system operacyjny Windows 10, macOs sierra i nowszy, natomiast pakietu Office 2010 możemy używać na nadal funkcjonujących starszych systemach operacyjnych takich jak Windows XP/Vista, Windows7, XP XP3 oraz Vista SP2.

Co zawiera pakiet Microsoft Office 2010?

 • Odświeżony w porównaniu do swoich poprzedników interfejs, stylizowany na wygląd Windows 7 (tak samo, jak Microsoft Office 2019 jest stylizowany na Windows 2010).
 • Wprowadzenie Microsoft Backstage, który zastępuje popularny okrągły przycisk.
 • Udoskonalony edytor tekstowy Word i arkusz kalkulacyjny Excel.
 • Usprawnienie nawigacji.

Office 2010 jest pierwszym pakietem, który działa również w wersji 64-bitowej.

Jakie wymagania sprzętowe stawia przed nami Office 2010? Potrzebujemy komputera o procesorze min. 1 GHZ, 512 MB RAM i 3,5GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Office 2019 vs 2013

Pakiet Office 2013 został wydany pod koniec 2012 roku. Jest następnikiem pakietu Office 2010.

Jakie nowości zawiera w porównaniu do swojego poprzednika?

 • Ponownie zaktualizowany interfejs.
 • Rozszerzona obsługa formatów plików.
 • Dodatkowe wsparcie do pracy z urządzeniami dotykowymi, które pozwala nam na skorzystanie z pakietu Office 2013 również na urządzeniach mobilnych.
 • Wykorzystanie chmury w bardziej zaawansowanej formie niż poprzednie pakiety.
 • Zmiana domyślnej lokalizacji zapisu plików na OneDrive.
 • Integracja z SharePint i SkyDrive, która pozwala na przechowywanie dokumentów z użyciem internetu.
 • Udoskonalone ekrany startowe aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, które pozwalają na wygodny dostęp do szablonów, używanych ostatnio plików.

Office 2013 jest dostępny w wersji pudełkowej, jak również jako część programu subskrypcyjnego Office 365.

Office 2019 vs 2016

Kolejną odsłoną słynnego pakietu biurowego Microsoftu był Office 2016. Pakiet Office 2016, który ze względu na brak znaczącej spektakularności w porównaniu do swoich poprzedników, jest nazywany raczej faceliftingiem wersji Office 2013. Użytkownicy, korzystający z pakietu w wersji 2013, nie mieli więc znaczącego problemu w przejściu na ten wyższy pakiet.

Co nowego pojawiło się w pakiecie biurowym Office 2016?

 • Usprawniona praca nad plikami – w czasie rzeczywistym umożliwiono jednoczesną pracę nad kilkoma dokumentami.
 • Uaktualnienie najpopularniejszych programów, takich jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, OneNote, Visio i Access.
 • Usługa „powiedz mi” – najbardziej wykorzystywana w arkuszu kalkulacyjnym Excel, podpowiada w podobny sposób co wyszukiwarka, jak można zrealizować wybrane operacje.

Wersja Office 2016, tak samo, jak jej poprzednik była sprzedawana w formie zarówno pudełkowej, jak i w nowszym wariancie subskrypcyjnym jako Office 365.

Podsumowanie

Ciężko porównać pakiet Office 2019 do któregokolwiek z jego poprzedników. Już sam fakt, że pakiet biurowy Office 2019 został stworzony pod system Windows 10 i mac OS Sierra deklasyfikuje poprzedników, którzy działają w zupełnie innych systemach operacyjnych. Nowości, jakie oferuje pakiet Office 2019 wpływają na spektakularną zmianę, jaką możemy obserwować w tego typu pakiecie biurowym.

Różnica pomiędzy dostępnymi pakietami Office 2010, 2013, 2016 i najnowszym 2019, zależy głównie od twoich zapotrzebowań, systemu operacyjnego, z jakiego korzystasz oraz co najważniejsze sprzętu, jakim dysponujesz.

Jeśli korzystasz z zaawansowanych funkcji Office sporadycznie, wówczas z pewnością wystarczy ci nawet pakiet Office 2010. Dodatkowo warto wspomnieć, że jeśli z czasem będziesz chciał się przenieść na najnowszy pakiet Office 2019, to pliki stworzone na wcześniejszych wersjach będziesz mógł uaktualnić w najnowszym pakiecie, wersje są w pełni kompatybilne.

Jeśli natomiast na bieżąco korzystasz z najnowszych aktualizacji Office, takich jak narzędzia dotykowe, praca grupowa itd. to warto zastanowić się nad zmianą pakietu Office na najnowszy bądź być może warto pomyśleć o zakupie subskrypcji Office 365 i cieszyć się najnowszymi aktualizacjami bez żadnych ograniczeń.

Gdzie kupisz najnowszy Office 2019 w konkurencyjnej cenie?

Sprawdź naszą ofertę w zakładce: https://teamnet-software.pl/produkt/office-2019-dla-uzytkownikow-domowych-i-uczniow-nowa-licencja-1-stanowisko-wieczysta/

W swojej ofercie mamy dostępne wszystkie opcje wersji pakietu Office 2019.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do skorzystania z opcji komentowania.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię kwestie dotyczące tematu: „Microsoft Office 2019 – co nowego?”

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


×

Bardzo dobry
99.9%
z 2777 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy