sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 8.00 - 16.00

Microsoft Office 365 – co to jest i ile kosztuje?

Ile kosztuje Microsoft 365?

Microsoft postawił na przyszłościowe rozwiązanie dla firm. Każda organizacja wraz z rozwojem i rosnącymi na rynku potrzebami pracy zdalnej poszukuje oprogramowania, które będzie ułatwiało współpracę w jej zespole. Firmy obecnie zatrudniają pracowników z całego świata, którzy potrzebują się ze sobą komunikować podczas pracy w trybie mobilnym, tu niezbędne okazują się rozwiązania chmurowe. W poniższym artykule dowiesz się: office 365 jak działa, office 365 home vs professional, office 365 vs 2019, office 365 ile kosztuje, office 365 gdzie kupić.

Office 365 to następca programu Microsoft Office, tylko w bardziej nowoczesnej formie. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim nastawieniem na obsługę w trybie chmury, dostępne są również większe integracje z usługami Microsoft, darmowe aktualizacje do najnowszych wersji programów w ramach wykupionej subskrypcji i nowy sposób podejścia do współpracy zespołowej.

Office 365 to pakiet nastawiony na Ciebie!

Office 365 oferuje biuro w chmurze, co oznacza to w praktyce? Dostęp do swoich aplikacji masz z każdego miejsca z podłączeniem do internetu, wystarczy Ci komputer z systemem operacyjnym Windows, Mac, Linux, możesz się również zalogować z telefonu, zarówno w systemie Android, jak i iPhone.

Pakiet Office 365 to przede wszystkim pakiet biurowy dostosowany do aktualnych potrzeb współczesnego użytkownika na całym świecie. Wspólna i elastyczna praca, bezpieczeństwo i dostęp z każdego miejsca, powodują, że pakiet Office 365 jest bardzo często wybierany przez użytkowników prywatnych i zespoły firm.

Od 2020 roku pakiet zmienił nazwy: Office 365 Businesss – Essentials, Business Premium – od kwietnia nazywa się Microsoft 365 dla firm, Microsoft 365 Business Basic – Microsoft 365 Business Standard.

Office 365 jak działa

Pakiet Office 365 to pakiet subskrypcyjny. Co to oznacza? Wykupujesz wybraną wersję i otrzymujesz roczną licencję. Możesz zapłacić z góry lub uiszczać opłaty w formie abonamentowej – miesięcznej. Wysokość opłat zależy od wybranego planu i ilości stanowisk. Mając pakiet Office 365 masz zawsze gwarancje, że dysponujesz najnowszą wprowadzoną na rynek aktualizacją, ciągle udoskonalaną o nowe funkcje.

Dodatkowo dobrze wspomnieć, że Office 365 współpracuje również z pudełkowymi wersjami Office 2013, 2016 i 2019, natomiast w sposób ograniczony z wersjami 2007 i 2010.

Od roku 2020 wersje pudełkowe nie będą już integrowalne z Office 365.

Z czego składa się Office 365?

Zawartość pakietu zależy od wykupionej wersji programu, poniżej jednak omówię najbardziej popularne aplikacje i ich zastosowanie:

 • Word – pozwala na pisanie i edycję tekstów, umożliwia przygotowanie zarówno prostych, jak i zaawansowanych dokumentów,
 • Excel – program, którego głównym zadaniem jest obsługa arkuszy tzw. kalkulacyjnych, jak również wizualizacja danych i analiza, dzięki Microsoft 365 zyskał nowe możliwości pracy w chmurze. Z nowych opcji, można wymienić możliwość dodawania danych bezpośrednio z danego zdjęcia. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia pracę i wpływa na oszczędność czasu,
 • PowerPoint – umożliwia tworzenie płynnych prezentacji. W najnowszej wersji Office 365 został wzbogacony o możliwość prezentowania slajdów z użyciem inteligentnych zestawów słuchawkowych. Dodatkowo możliwość wdrożenia do prezentacji animacji, modeli 3D, gifów, wykorzystanie pisma odręcznego i głosu – sztuczna inteligencja stała się nieodzowną pomocą w procesie unowocześniania programów pakietu Office 365,
 • OneNote – umożliwia tworzenie notatek, pracuje w trybie graficznym,
 • Outlook – asystent poczty e-mail, czyli Twoja skrzynka pocztowa Microsoft. Służy również do planowania i organizacji pracy, od niedawna umożliwia również rezerwację pokoi konferencyjnych, tworzenie spotkań,
 • Publisher – program do publikacji, w firmach często sprawdza się przy tworzeniu materiałów marketingowych, umożliwia dalszą publikację utworzonych dokumentów z wykorzystaniem sieci i poczty e-mail,
 • Access – obsługa baz danych, tworzenie aplikacji bez potrzeby zatrudniania programisty. Umożliwia tworzenie prostych aplikacji biznesowych, raportów. Program ten jest w pełni zintegrowany z pozostałymi źródłami baz danych.

Dodatkowo pakiet Office 365 oferuje możliwość korzystania z takich programów jak:

 • Skype dla firm – znany komunikator do rozmów wideo, konferencji audio i wideo, spotkań online,
 • SharePoint – hosting w chmurze. Pozwala na pracę z podziałem na projekty zespołowe,
 • OneDrive – wirtualny dysk Microsoft,
 • Teams – komunikator. W obecnej aktualizacji umożliwia spotkania nawet do 10 tys. uczestników, możliwość ustawienia tła, ochrona prywatności w przypadku kiedy ktoś podłączy się do spotkania telefonicznie. Pozwala również na dołączenie pliku do wiadomości i wspólną pracę nad projektem w trakcie trwania rozmowy,
 • Delve – aplikacja wspomagająca użytkownika, pomoże Ci odnaleźć dokument, wyszukać osobę lub tablicę, oznaczyć dokument jako ulubiony, uzyskać informację na temat dokumentu, który jest w trakcie zmian.

Microsoft 365 ponad to oferuje (w większości pakietów):

przestrzeń dyskową 1 TB, dostęp do poczty z każdego miejsca z podłączeniem do internetu, Microsoft Teams, możliwość współpracy online nawet z 250 osobowym zespołem, Hosting poczty firmowej – pojemność do 50 GB

Office 365 home vs personal

Klienci często szukają hasła “Office 365 home vs personal”. Jakie, więc dostępne wersje oferuje pakiet Office 365 i czym się charakteryzują?

W wersjach dla biznesu:

 • Office 365 Business Essentials (od 2020 występujący pod nazwą Microsoft 365 Business Basic), umożliwia dostęp do takich aplikacji, jak: Word, Excel, Power Point itd. Aplikacji możesz używać tylko w trybie online – bez opcji pobrania na dysk lokalny. Dodatkowo Microsoft udostępnia 1TB miejsca na dysku w chmurze OneDrive i po 50 GB na archiwum w Exchange i pocztę, dodatkowo zyskujesz dostęp do programu Teams.
 • Office 365 Business ( od 2020 – Microsoft 365 Business Standard) – dostęp do aplikacji zarówno w trybie online jak i klasycznie – możliwośc zainstalowania programów na dysku. Dodatkowo zyskujesz 1TB na pliki w OneDrive. W tej wersji nie ma komunikatora Teams i poczty Exchange.
 • Office 365 Business Premium ( od 2020 – Microsoft 365 Business Premium) – to najbardziej rozszerzona wersja pakietu Office 365. Zyskujesz dostęp do Word, Excel, PowerPoint i wielu innych programów z opcją dostępu w trybie zdalnym, jak również w opcji klasycznej – ściągnięcie aplikacji na komputer. Dodatkowo jak w poprzednich wersjach zyskujesz 1TB miejsca na OneDrive, dostęp do Microsoft Teams i poczta e mail Exchange.

Wersja Business i Business Premium umożliwia zainstalowanie pakietu Office 365 na: 15 urządzeniach: 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach.

Dla użytkowników domowych:

 • Microsoft 365 Family – dostęp o aplikacje w wersjach premium: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Publisher. Subskrypcja obejmuje nawet 6 osób. Dodatkowo otrzymujesz wsparcie sztucznej inteligencji, do 6TB przestrzeni na dysku OneDrive (1TB na osobę), dodatkowo zaawansowane zabezpieczenia dla udostępnionych programów. W wartości premium zyskujesz: OneDrive, Skype Redaktor Microsoft, Microsoft Family Safety
 • Microsoft 365 Personal – to subskrypcja obejmująca 1 stanowisko, otrzymujesz 1TB przestrzeni OneDrive, zabezpieczenia i dostęp do aplikacji w wersji premium: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Publisher. W wartości premium otrzymujesz dodatkowo: OneDrive, Skype, Redaktor Miscrosoft

Szczegółowe informacje na temat wybranych pakietów znajdziesz na stronie:

https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/business/compare-all-microsoft-365-business-products

Office 365 vs 2019

Czym różni się Office 365 od klasycznej wersji Office 2019?

Przede wszystkim Office 365 (Office online) to rozwiązanie subskrypcyjne, które umożliwia dostęp i współpracę w programach w trybie zdalnym – wystarczy Ci jedynie dostęp do internetu. Dodatkowo otrzymujesz darmową przestrzeń w chmurze i dostęp do najnowszych aktualizacji, z poziomu pakietu biurowego Office 2019 niestety tak zaawansowane rozwiązania nie są jeszcze możliwe.

Czym jeszcze się różnią te pakiety?

 • Koszt – za usługi pakietu Office 2019 płacisz jednorazowo, natomiast Office 365 to pakiet subskrypcyjny z opłatą miesięczną lub roczną.
 • Dostępne aplikacje – w przypadku Microsoft Office 2019 najnowsze aktualizacje są niedostępne, natomiast pakiet 365 Office umożliwia dostęp zarówno w trybie zdalnym, jak i stacjonarnym do najnowszych aktualizacji, plus dodatków – takich jak chmura OneDrive i wiele innych.
 • Aktualizacje funkcji – klasyczny Microsoft Office 2019 firmy Microsoft, umożliwia pobranie aktualizacji dotyczących zabezpieczeń, nie umożliwia natomiast otrzymania dodatkowych funkcjonalności, jakie są dostępne w Office 365. Licencja nie obejmuje również uaktualnień do głównych wersji programów.
 • Liczba stanowisk – w klasycznym Office 2019 kupujesz dostęp na tylko jedno stanowisko, w przypadku usługi Office 365 Microsoft możesz zainstalować oprogramowanie na określonej ilości stanowisk, w zależności od wybranej wersji pakietu.
 • Pomoc techniczna – w aplikacji pakietu Office 2019 pomoc jest dostępna tylko podczas procesu instalacji, usługa Office 365 Microsoft umożliwia dostęp do pomocy technicznej przez cały czas trwania subskrypcji.

Office 365 ile kosztuje

W zależności od wybranej wersji, jak podaje firma Microsoft, ceny plasują się na poziomie:

 • Microsoft 365 Personal od 299,99 zł/rocznie
 • Microsoft 365 Family od 429,99 zł/rocznie
 • Microsoft 365 Business Basic od 4,20 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna)
 • Microsoft 365 Business Standard od 10,50 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna)
 • Microsoft 365 Business Premium od 16,90 euro za użytkownika/miesiąc (umowa roczna)

Office 365 gdzie kupić

Warto szukać najtańszych opcji zakupu pakietu Office 365 w wybranej przez Ciebie wersji.

Na naszej stronie zakupisz pakiet:

 • Microsoft Office 365 Business Premium Win / Mac w cenie 549 zł/rok subskrypcji – oferta na 5 stanowisk: https://teamnet-software.pl/produkt/microsoft-office-365-business-premium-win-mac-nowa-licencja-5-stanowisk-1-rok/
 • Microsoft Office 365 Family Win / MacNowa w cenie 349 zł / rok subskrypcji – oferta na 6 stanowisk: https://teamnet-software.pl/produkt/microsoft-office-365-home-family-win-mac-nowa-licencja-6-stanowisk-1-rok/
 • Microsoft Office 365 Business Premium Win / Mac w cenie 549 zł / rok subskrypcji – oferta na 5 stanowisk: https://teamnet-software.pl/produkt/microsoft-office-365-business-premium-win-mac-nowa-licencja-5-stanowisk-1-rok/

Zapraszamy do zakupów!

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do skorzystania z opcji komentowania.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię kwestie dotyczące tematu: „ Microsoft Office 365 – co to jest i ile kosztuje? “.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 19590 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy