sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Microsoft Project – co to jest?

Microsoft Project – co to jest?

Microsoft Project to kolejna aplikacja, która możliwa jest do kupienia jako składnik pakietu biurowego Microsoft Office. Obecnie program jest dostępny w najnowszej wersji 2019, w dwóch głównych opcjach: standard i professional.

Jeśli szukasz informacji, na temat programu Microsoft Project to dobrze trafiłeś. W poniższym artykule dowiesz się, co to jest Microsoft Project, w jakich wersjach jest dostępny na rynku i czym dane wersje różnią się od siebie. Poznasz też, jak zmienił się program na przestrzenii ostatnich lat – czym wyróżnia się najnowsza wersja 2019, w porównaniu do poprzedniej wydanej w 2016 roku. Zapraszamy!

Microsoft project co to jest

Microsoft Project to program, którego zadaniem jest ułatwienie procesu zarządzania projektami, zasobami i budżetem oraz czasem danego projektu, nad którym aktualnie pracujemy. System Microsoft w opcji Project udostępnia narzędzia, które wspierają bieżącą pracę nad projektem: możliwość tworzenia harmonogramów, nadzorowanie i planowanie prac zespołu. Microsoft Project to usługa bardzo popularna zarówno w firmach, jak i w czasie tworzenia projektów indywidualnych, zespołowych dla studentów, czy uczniów. Program skutecznie usprawnia proces rozdzielania pracy, wykonywania kolejnych etapów projektu, zarządzania zespołem i zadaniami. Jest przystosowany do pracy nad różnego rodzaju zadaniami.

Jedną z ważniejszych funkcji programu jest możliwość tworzenia harmonogramów, które w trakcie zarządzania projektami pełnią najważniejszą rolę. Program umożliwia również rozdzielenie zadań pomiędzy poszczególne osoby, wchodzące w skład zespołu w firmie, na uczelni, czy nawet przy podziale obowiązków domowych pomiędzy poszczególnych członków rodziny.

Microsoft Project ułatwia również pracę managerom projektu, którzy dzięki niemu mają wgląd w postępy prac, ukończone kolejne etapy projektu, harmonogram terminów. Dodatkowo program usprawnia proces zarządzania budżetem, umożliwia rozdzielenie budżetu pomiędzy poszczególne etapy projektu, a także udostępnia opcję stworzenia wizualizacji przeprowadzanych działań.

Interfejs programu Microsoft Project 2019 jest bardzo intuicyjny, żeby skorzystać z programu, wystarczy krótki instruktaż, który pokaże jak tworzyć pierwsze zadania, harmonogramy, jak rozdysponować pracę pomiędzy członków zespołu i w jaki sposób zarządzać dostępnym budżetem, przeznaczonym na dany projekt. Żeby stworzyć plan danego projektu potrzebujesz określić harmonogram, zadania oraz budżet potrzebny na ich realizację, czas rozpoczęcia i zakończenia zadania. Lista zadań musi być wprowadzona w sposób ręczny, ale ułatwieniem jest możliwość skopiowania jej z programów Microsoft Office, takich jak Microsoft Word, Excel i inne.

Tak stworzony plan projektu znacznie ułatwia koordynowanie przebiegu prac. Stworzenie harmonogramu, rozdzielanie prac na poszczególne, odpowiedzialne za kolejne etapy osoby jest procesem niezwykle intuicyjnym. Dodatkowo całość elementów, składających się na projekt jest ze sobą połączona, więc w łatwy sposób można kontrolować pracę nad całym projektem i przechodzić pomiędzy poszczególnymi etapami. Na etapie finalizacji projektu można stworzyć szczegółowy plan realizacji, który pokazuje, jak projekt przebiegał względem początkowych założeń i jak działania, terminy zmieniły się na przestrzeni czasu. To samo tyczy się opcji budżetowania, której założenia początkowe i realne w trakcie trwania projektu możemy z łatwością przeanalizować. Dodatkową, ale niezwykle przydatną opcją okazała się możliwość wizualizowania każdego etapu z prac na jednym z dostępnych diagramów, który umożliwia przejrzyste ukazanie przebiegu działań nad wybranym projektem.

Microsoft project standard vs professional

Program Microsoft Project obecnie występuje w najnowszej wersji 2019.

Wersja ta dostępna jest w dwóch opcjach licencji: standard i professional.

Co nowego pojawiło się w Microsoft Project 2019 w porównaniu do jej poprzedników?

– Odświeżone doświadczenie użytkownika – prosty i intuicyjny layout dostosowany do interfejsu Microsoft 2019, kafelkowej formy Windows 10. Możliwość sprawniejszego dołączania członków zespołu, rozdzielania zadań, łatwe przełączanie się pomiędzy wykresami, siatkami na dostępnej osi czasu harmonogramu projektu. Aplikacja jako część Office 365 (Microsoft 365) umożliwia łączenie się z programami dostępnymi w zdalnym pakiecie biurowym m.in. Microsoft Teams.

– Ułatwiona forma współpracy – dzięki współpracy z programami pakietu Office 365 zarządzanie aspektami projektu stało się znacznie łatwiejsze. Czaty, spotkania, możliwość udostępniania stworzonych projektów, etapów cząstkowych projektu. Możliwość współpracy nad projektem w sposób zdalny z zespołem połączonym ze sobą online, automatyczny zapis, dostępna historia prac nad projektem.

– Lepsza widoczność projektu – możliwość tworzenia interaktywnych tablic w Power BI, co znacznie ułatwia pracę nad programem, dzięki wizualizacji każdego z etapów projektowych. Dodatkowo funkcja Roadmap pozwala na graficzną wizualizację wszystkich projektów dotychczas realizowanych w firmie.

– Praca na wielu nośnikach – Microsoft Project działa zarówno w wersji desktopowej, jak również w opcji mobilnej, dzięki czemu nie musimy przenosić projektu pomiędy platformami, wystarczy, że przeniesiemy się na inne urządzenie i uruchomimy na nim usługę Office 365.

Czym się różni Microsoft Project 2019 Standard od opcji Professional?

Oprócz dostępnych wersji licencji Microsoft Projekt w opcji Standard i Professional, dostępna jest również opcja Microsoft Project Online Professional, którą omówimy poniżej.

Główne różnice w dostępnych wersjach licencji dotyczą dostępnych opcji integracji z innymi programami / narzędziami. W poszczególnych licencjach nie zachodzą natomiast zmiany w trybie samych prac nad projektem – śledzeniem harmonogramu, opcjami podziału prac między członków zespołu, tworzeniem zadań o różnym poziomie zagnieżdżenia, długości. W każdej z opcji możesz korzystać z podsumowania projektu, zadań sumarycznych itd.

Poniżej po krótce przedstawię dostępne wersje Microsoft Project 2019.

Wersja Microsoft Project 2019 Standard:

– idealny dla małych lub indywidualnych projektów,

– najtańsza z dostępnych licencji w opcji 2019,

– brak możliwości zarządzania portfelami projektów,

– brak potrzeby przechowywana zasobów i projektów w jednym miejscu ogólnie dostępnym dla członków zespołu.

Wersja Microsoft Project 2019 Professional:

– umożliwia współpracę z takimi programami jak: Planner, Project Server, SharePoint,

– umożliwia łatwe zarządzanie projektami i zespołami,

– udostępnia możliwość zgrania projektów na serwer lokalny lub chmurę (w wersji online),

– Inactive Tasks – opcja włączania i wyłączania tzw. zadań na żądanie,

– umożliwia oznaczenie i dezaktywację zasobów – rodzajowe, generyczne, opcja szukania odpowiednich zasobów w systemie bazy projektów,

– widok Terminarza Zespołu lub Team Planner. Pozwala rozdzielać zadania z użyciem narzędzia “drag and drop”, przydatna opcja dla osób, które nadać swojemu projektowi indywidualny design,

– umożliwia generowanie raportów w formie zbiorczej.

Microsoft Project 2019 Online Professional:

– możliwość wcześniejszej rezerwacji poszczególnych zasobów – zapotrzebowanie na zasoby,

– widoki raportów w metodologi agile,

– automatyczne aktualizacje z użyciem Microsoft,

– dostęp do pełni zasobów środowiska Office 365,

– model zakupu w formie subskrypcyjnej.

Microsoft project 2019 vs 2016

Program Microsoft Project 2016 to po prostu starsza wersja Microsoft Project 2019 wydana w 2016 roku. Programy nie różnią się znacząco pomiędzy poszczególnymi wersjami, jednym z ważniejszych aspektów jest zmiana interfejsu, Microsoft Project w wersji z roku 2016 ma dopasowany interfejs pod Microsoft Office 2016, natomiast Microsoft Project 2019 pod najnowszy Microsoft Office 2019 w wersji kafelkowej dostosowanej pod innowacyjny interfejs Windows 10.

Jednym z ważniejszych aspektów jest również możliwość użytkowania wybranych wersji z danym systemem operacyjnym. MS Project w wersji z 2016 roku, tak samo, jak pakiet biurowy Office 2016 działa z systemami operacyjnymi Windows 7, Windows 8, Windows 10. Inaczej sytuacja wygląda z MS Project 2019, tak jak w przypadku pakietu biurowego Office 2019, program ten działa jedynie z systemem operacyjnym Windows 10. Nie ma możliwości uruchomienia najnowszej wersji programu Project 2019 w starszej wersji systemu np. Windows 8, czy Windows 7.

W naszym sklepie zakupisz zarówno Project 2016 i Project 2019 w wersji Standardowej, jak i Professional.

Program MS Project 2016 Standard w opcji na 1 stanowisko z licencją wieczystą, zakupisz u nas już w cenie 1 490 zł!

MS Project 2016 Professional na 1 stanowisko z licencją wieczystą udostępniamy w cenie 1 580 zł!

Najnowszy program Microsoft Project 2019 w opcji Standard na 1 stanowisko z wieczystą licencją zakupisz w naszym sklepie po atrakcyjnej cenie 1 689 zł!

A w rozszerzonej wersji Microsoft Project 2019 Professional zakupisz u nas w opcji na 1 stanowisko z licencją wieczystą w cenie 1 975zł!

Zapraszamy do zakupów! Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą wiadomości e mail. Nasza firma udzieli Ci odpowiedzi na wszystkie tematy związane z zakupem wybranej wersji produktu.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do skorzystania z opcji komentowania.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię kwestie dotyczące tematu: „Microsoft Project – co to jest? “.

MS Project – harmonogram na miarę XXI wieku

Dla MS Project harmonogram to jedna z priorytetowych funkcji, która pozwala na doskonałe zarządzanie nie tylko pojedynczymi projektami, ale także całą firmą. W MS Project harmonogram jest łatwy do ustalenia oraz ogólnej obsługi. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim rozwiązaniom można osiągnąć znacznie wyższe poziomy zaawansowania w firmie. Sposób obsługi harmonogramu w programie jest dopasowany do potrzeb zarówno programistów, jak i laików, którzy nie znają się na skomplikowanych oprogramowaniach.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13053 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy