sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Microsoft Visio – co to jest?

Microsoft Visio – co to jest?

Nie wiesz, czym jest Microsoft Visio? Świetnie trafiłeś. W poniższym artykule, wyjaśnię Ci co to jest Microsoft Visio, jaka jest różnica pomiędzy wersjami Microsoft Visio Standard i Professional, a także poznasz różnice, jakie zaszły w wersji 2019, w porównaniu do Microsoft Visio 2016. Zapraszamy!

Microsoft Visio co to jest

Program Visio to część znanego pakietu Office. Jest głównie stosowany w środowisku korporacyjnym.

Microsoft Visio to program, który służy do ułatwienia pracy w zespole. Głównie do pracy nad diagramami i śmiem twierdzić, że robi to lepiej niż wszystkie tego typu dostępne na rynku aplikacje. Oferuje szeroki zakres możliwości tworzenia diagramów (od schematów blokowych – diagramów przepływowych, aż po plany pięter): wbudowane kształty, gotowe szablony do pracy, przedmioty. Dodatkowo w Microsoft Visio możesz tworzyć kształty autorskie zaimportowane przez Ciebie. Myślę jednak, że ilość dostępnych darmowych próbek i gotowych szablonów jest na tyle dużo, że można spokojnie wybrać gotowy diagram z dostępnych wzorów lub stworzyć własny z przedmiotów, które są już w bazie.

Już sam ekran Microsoft Visio w wersji podstawowej 2013 zawierał na wstępnie kilkanaście gotowych szablonów, które umożliwiały szybkie rozpoczęcie pracy. Każdy z szablonów ma wbudowane menu, obiekty i kształty, z których możesz skorzystać. Jeśli nie znajdziesz interesujących w wersji wbudowanej, wówczas możesz poszukać ich w pozostałych kategoriach lub bezpośrednio na stronie online Microsoft Visio.

Microsoft Visio stworzony jest głównie do użytku przez klientów firm korporacyjnych. Nie jest to nic dziwnego, użytkownicy domowi rzadko sięgają po tak profesjonalne rozwiązania. Rozbudowane diagramy zwykle są wykorzystywane przez duże firmy do tworzenia raportów, opisywania badań. Dla użytkowników domowych zwykle wystarczające jest najprostsze rozwiązanie w formie kartki papieru i długopisu, szczególnie że takie raporty nie są przesyłane do szefów wielkich firm, tym samym nie muszą posiadać tak zaawansowanej formy. Microsoft Visio od zawsze był uważany za program do działań profesjonalnych, ale oczywiście nie musi tak być. Z innych dostępnych funkcjonalności program ten może być również używany do tworzenia map 3D w postaci diagramów. Dodatkową opcją, o której warto wspomnieć jest fakt, że Visio zczytuje informacje z arkuszy kalkulacyjnych Excel, bazy danych Access, co sprawia, że diagramy są jeszcze bardziej funkcjonalne.

Microsoft Visio skupia się głównie na ułatwianiu pracy zespołowej w firmie. Dzięki najnowszej wersji Visio 2019 Professional zespoły mogą pracować na jednym diagramie w czasie rzeczywistym bez obaw o zmiany w kolejnych wersjach, konflikty w wersjach już istniejących. Dodatkowo w wersji 2019 dostępne są jeszcze nowsze kształty dostosowane do wyglądu nowoczesnych systemów operacyjnych, co sprawia, że diagramy mogą wyglądać znacznie lepiej.

W wersji Microsoft Visio Professional zyskujesz program ABBYY FineReader Pro, dzięki któremu już nie musisz przepisywać dokumentów ręcznie na komputer, program ten umożliwia przeniesienie dokumentów, plików PDF w łatwo edytowalne i przeszukiwalne formaty.

Dodatkowo w najnowszej wersji Visio 2019 Professional zyskujesz takie funkcje:

– łatwą możliwość rozpoczęcia pracy – program Visio jest wizualnie zbliżony do pozostałych wersji programowych Office 2019, nie musisz więc uczyć się korzystania z programu od zera, schematy blokowe są łatwym i bardzo intuicyjnym narzędziem,

– twórz nowoczesne wizualizacje – tysiące kształtów, gotowe szablony i diagramy, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom branżowym współczesnych czasów,

– diagramy działające w czasie rzeczywistym – diagramy są aktualizowane automatycznie, wystarczy, że Ty lub pracownik firmy naniesiecie na diagram odpowiednie zmiany,

– współpraca zespołowa – praca może odbywać się na tym samym diagramie z udziałem całego zespołu, jak również za pomocą ekranu dzielonego – wprowadzania zmian przez jednego użytkownika,

– łatwe udostępnianie w sieci – możliwość dostarczana diagramów w łatwy sposób z każdego miejsca i do każdej osoby w zespole, widoczność aktualnych, najnowszych wersji diagramu,

– proste zarządzanie zasobami – umożliwia pracę wszystkim osobom w organizacji, zarówno samodzielną, jak i łączoną.

Microsoft Visio Standard vs Professional

Program Microsoft Visio dostępny jest w dwóch wersjach: standard i professional.

Przyjrzyjmy się bliżej każdej z tych wersji w najnowszej opcji Microsoft Visio 2019.

Microsoft Visio 2019 w wersji Standard to oprogramowanie, które umożliwia tworzenie profesjonalnych diagramów, map w prosty i przejrzysty sposób. Tak jak w każdej z dostępnych wersji do wyboru jest wiele gotowych szablonów, kształtów, które możesz wykorzystać do codziennej pracy. W wersji Standard 2019 program jest kompatybilny z arkuszami kalkulacyjnymi Microsoft Excel i bazami danych Microsoft Access.

Wersja standard 2019 gwarantuje dostęp do ponad 250 tys. gotowych szablonów, dodatkowo możliwość używania Visio w opcji desktopowej, sprawia, że kolejne wersje diagramów zapisywane są automatycznie, tak samo, jak aktualizacje programu. Visio Standard 2019 umożliwia udostępnianie wykresów i diagramów w prosty sposób z użyciem pliku PDF. Osoby, które nie posiadają Microsoft Visio, będą mogły zatem tak samo skorzystać z opcji odczytu diagramu.

Do głównych funkcji Microsoft Visio w wersji Standard 2019, należy:

– możliwość graficznej wizualizacji danych w postaci: diagramów, schematów, map, przepływu pracy,

– dostęp do skatalogowanych baz szablonów, kształtów, schematów blokowych,

– zgodność z najnowszymi standardami wymaganymi w środowisku branżowym: BPMN 2.0 i UML 2.5,

– aktualizowanie danych z diagramami w czasie rzeczywistym.

Microsoft Visio firmy Microsoft nie wchodzi w część klasycznego pakietu Office, dostępny jest jako osobny, dodatkowy program. Działa tak jak pakiet Office 2019 jedynie pod systemem operacyjnym Windows 10, jego obsługa na wcześniejszych systemach operacyjnych niestety w wersji Visio 2019 jest niemożliwa.

W naszym sklepie zakupisz Microsoft Visio w wersji 2019 (aktualna cena – 949 zł) z opcją licencji wieczystej na 1 stanowisko:

Microsoft Visio 2019 Professional to rozbudowana opcja pakietu Microsoft Visio 2019 Standard. Tak samo, jak w uboższej wersji licencji w pakiecie dostępna jest baza gotowych szablonów, diagramów, map, jak również program cechuje się kompatybilnością ze skoroszytami Excel i bazami danych Access. Aktualizacje tak samo wykonywane są na bieżąco, a pliki możliwe do udostępnienia w wersji PDF. Dodatkowo aplikacja w wersji Professional, tak samo, jak w opcji Standard dostosowana jest do najnowszych standardów branżowych UML 2.5 i BPMN 2.0.

Co zatem różni Microsoft Visio 2019 w wersji Standard i Professinonal?

Poprawiony moduł wsparcia dla wprowadzania danych w sposób dotykowy – z żuciem palca i pióra np. Microsoft Surface Pen, co wpływa znacznie na możliwość udoskonalenia wykresów. Dodatkowo w celu usprawnienia komunikacji pomiędzy członkami zespołu poprawiono opcję komentarzy, rozszerzono integrację z programem Skype dla firm. Wersja aplikacji Professional jest, więc znacznie udoskonaloną wersją do użytku w dużych organizacjach, gdzie sprawny przepływ informacji pełni kluczowe zadanie.

Tak samo, jak w wersji Standard Microsoft Visio 2019 jest kompatybilny jedynie z systemem operacyjnym Windows 10. Korzystanie ze starszych wersji jest, więc niemożliwe. Dodatkowo przy zakupie programu Microsoft Visio 2019 producent zapewnia darmowe aktualizacje programu przez okres kolejnych 5 lat.

Jaki sprzęt jest niezbędny do korzystania z programu Microsoft Visio?

System operacyjny Windows 10 (nie starszy)

– Pamięć robocza: minimum 2 GB RAM

– Dysk twardy: minimum 3GB wolnej przestrzeni

– Ekran: rozdzielczość minimum 1280×800 pikseli

– Karta graficzna: obsługująca Direct X10

– Przeglądarka: najnowsze aktualne wersje

– Wersja Net: minimum 3.5

W naszym sklepie zakupisz Microsoft Visio 2019 Professional już z opcją licencji wieczystej na 1 stanowisko (cena aktualna – 980zł)

Visio Standard vs Professional

Takie aplikacje systemu MS Office jak Word, Excel, Power Point i Outlook są niemal synonimami marki oprogramowania. Wśród mniej używanych, ale wysoce skutecznych aplikacji jest Visio, który służy do tworzenia diagramów prawie wszystkiego – od topografii technologii informatycznych po schematy organizacyjne i wielu innych. Jaka jest więc różnica między Visio Srandard vs Professional? Oba programy posiadają wszechstronne szablony oraz tysiące kształtów, w wielu kwestiach są one podobne, jednak opcja Standard nie wspiera projektów branżowych, nie posiada danych na żywo, danych do diagramu i innych. W efekcie jest sporo różnic Visio Standard vs Professional.

Microsoft Visio 2019 vs 2016

Microsoft Visio 2016 jest tak samo, jak nowszy odpowiednik 2019 dostępny w dwóch wersjach aplikacji: standard i professional.

Jedną z głównych różnić, jakie obserwujemy pomiędzy wersjami 2016 i 2019 jest nie tylko możliwość obsługi najnowszych funkcjonalności, ale przede wszystkim znacząca zmiana interfejsu, którą tak samo możemy obserwować w pakiecie biurowym Office 2019.

Obsługa programu Microsoft Visio 2016 opiera się na interfejsie Microsoft Office 2016, natomiast obsługa programu Microsoft Visio 2019 na najnowszym interfejsie pakietu biurowego Office w wersji 2019.

Największą różnicę jednak nie stanowi sam layout, a system operacyjny, na którym nasza wersja programu Visio może być używana.

Visio 2016 jest przeznaczony na platformę: Windows 10, Windows 8, Windows 7. Natomiast Visio 2019 może być używany jedynie na systemie operacyjnym w wersji Windows 10, używanie programu na wersjach wcześniejszych – Windows 7 i 8 jest niemożliwe.

Jeśli, więc nadal korzystasz z systemu operacyjnego w wersji Windows 7 lub Windows 8, zapraszamy Cię do zakupu programu Microsoft Visio z rocznika 2016.

W naszym sklepie zakupisz Microsoft Visio 2016 Professional z opcją licencji wieczystej na 1 stanowisko (aktualna cena – 621 zł): https://teamnet-software.pl/produkt/visio-2016-professional-nowa-licencja-1-stanowisko-wieczysta/

A wersję Microsoft Visio 2016 w opcji Standard już na 1 stanowisko, licencja wieczysta (aktualna cena – 749 zł): https://teamnet-software.pl/produkt/visio-2016-standard-nowa-licencja-1-stanowisko-wieczysta/

Zapraszamy do zakupów na naszej platformie!

Jeśli masz dodatkowe pytania w temacie Microsoft Visio 2016, 2019 w wersji Standard i Professional, zapraszamy do skorzystania z opcji komentowania lub do napisania wiadomości e mail.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące cię kwestie dotyczące tematu: „ Microsoft Visio – co to jest?”.

MS Visio – cena

Jeśli pracujesz na diagramach i potrzebujesz programu, który wspomoże Ciebie i Twój zespół najlepiej jak to możliwe, to przedstawiamy MS Visio. Cena tego oprogramowania różni się w zależności od tego czy potrzebujesz wersji standardowej czy profesjonalnej. Przykładowo – w wersji profesjonalnej MS Visio cena wynosi około 3500 na stronie producenta. W wielu branżach odczytywanie diagramów jest niezwykle istotne, a Ms Visio umożliwia zrobienie ich w bardzo intuicyjny sposób. Postaw na doskonałość i profesjonalizm.

Czy istnieje odpowiednik Visio?

Microsoft Visio to program, który może być używany do tworzenia prostych lub skomplikowanych diagramów – w zależności od potrzeb. Oferuje szeroką gamę wbudowanych kształtów, obiektów i szablonów do pracy. Możesz także tworzyć własne kształty i importować je, jeśli chcesz wykonać całą dodatkową pracę. Ideą przewodnią programu Visio jest maksymalne ułatwienie użytkownikowi tworzenia diagramów. Czy istnieje odpowiednik Visio? Oczywiście są programy, w których można wykonać diagram, jednak odpowiednik Visio nigdy nie będzie posiadał tylu funkcji co oryginał.

BMPM in Visio – co to?

BMPM in Visio lub BPM in Visio to rozwinięcie Business Process Modeling w programie Visio, który pozwala na wykonanie projektu biznesowego w sposób przejrzysty i czytelny dla innych. Microsoft Visio jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do projektów modelowania procesów biznesowych na całym świecie, a ludzie używają Visio do różnych zadań w kontekście swoich projektów BPM. Dlatego też możliwość kształtowania BMPM in Visio jest tak istotna dla wielu osób. W naszym sklepie zakupisz w pełni legalne Microsoft Visio, które otrzymasz w wersji cyfrowej.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13047 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy