sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Office 365 dla szkół

Office 365 dla szkół

Office 365 to następca znanego klasycznego pakietu do instalacji w trybie stacjonarnym – Microsoft Office, ale w dostosowanej do nowoczesnych czasów formie. Wyróżnia się przede wszystkim nastawieniem na działanie w trybie mobilnym – zdalnym w chmurze. To usługa, która umożliwia korzystanie z pakietu biurowego Microsoft Office z każdego punktu na ziemi z dostępem do internetu.

Spis treści:

 1. Microsoft dla edukacji
 2. Co to jest office 365 dla szkół
 3. Office 365 dla szkół krok po kroku
 4. Office 365 dla szkół logowanie
 5. Office 365 dla nauczycieli
 6. Office 365 dla uczniów
 7. Jak uzyskać dostęp do office 365 dla szkoły

W poniższym artykule, dowiesz się czym jest Microsoft Office 365, jakie rozróżniamy wersje Microsoft Office 365, czym jest Office 365 dla szkół, jak można się zalogować do pakietu Office 365 dla szkół, czym jest Office 365 dla nauczycieli, czym jest Office 365 dla uczniów oraz jak uzyskać dostęp do Office 365 dla szkoły.

Microsoft dla edukacji

Office 365 umożliwia dostęp do pakietu biurowego z każdego miejsca z podłączeniem do internetu, do używania pakietu wystarczy komputer z systemem operacyjnym Windows, Mac czy Linux. Do Office 365 można się również zalogować z telefonu, zarówno z systemem Android, jak i iPhone.

Pakiet zapewnia możliwość wspólnej pracy nad tym samym projektem w trybie całkowicie zdalnym. Bezpieczeństwo przechowywania danych, dostęp z każdego miejsca czyni ten pakiet biurowy jednym z najnowocześniejszych dostępnych na rynku rozwiązań.

W praktyce pakiet Office 365 jest narzędziem, które działa w trybie subskrypcyjnym tzn. po wykupieniu wybranej licencji, otrzymujesz możliwość użytkowania pakietu przez rok, dokonując opłaty w trybie miesięcznym lub rocznym. Wysokość opłat jest zależna od wybranego trybu licencji i ilości stanowisk. Dodatkowo pakiet Office 365 daje Ci gwarancje użytkowania najnowszej, dostępnej wersji cały czas udoskonalanej o nowe funkcjonalności.

Office 365 stał się również platformą pomocną dla wszystkich placówek edukacyjnych, szczególnie w ostatnim czasie. To jedno z lepszych rozwiązań edukacyjnych dostępnych obecnie na rynku umożliwia zarówno prowadzenie nauczania w trybie zdalnym, klasycznym, jak i w opcji hybrydowej czy mieszanej.

Co to jest office 365 dla szkół

Office dla uczniów i studentów występuje w trzech wybranych licencjach:

 • Office 365 A1 – “Bezpłatna usługa Office 365 w Internecie, obejmująca popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym nauczyciele i uczniowie mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć niesamowitą zawartość.” Pakiet ten zawiera takie aplikacje jak: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, dodatkowo zyskujesz wiele usług, takich jak np. Exchange, OneDrive, SharePoint, Teams, Stream i wiele innych. Office 365 A1 umożliwia dla uczniów i studentów: współpracę w czasie rzeczywistym, skrzynkę pocztową o pojemności 50 GB, dodatkowe narzędzia ułatwiające pomoc w pisaniu, czytaniu, komunikacji i matematyce; możliwość organizowania informacji z użyciem OneNote, możliwość przeprowadzania wiarygodnych testów z użyciem aplikacji Forms, możliwość opowiadania historii z użyciem aplikacji Sway, nieograniczoną ilość miejsca w chmurze. Dodatkowo dla nauczycieli: dostęp do witryn do komunikacji z użyciem SharePoint, zapewnienie zgodności z użyciem ujednoliconego zbierania informacji, funkcje zarządzania prawami, szyfrowaniem i ochroną danych, usługi wideo dla przedsiębiorstw, niestandardowe aplikacje mobilne i internetowe, konferencje wideo HD, nieograniczone miejsce do przechowywania informacji i wiadomości e-mail, zaawansowana poczta z opcją archiwizacji, nieograniczona liczba użytkowników.
 • Office 365 A3 – pakiet płatny. “Wszystkie funkcje planu A1 oraz pełny dostęp do aplikacji klasycznych pakietu Office, dodatkowe funkcje zarządzania i narzędzia zabezpieczeń.” W skład pakietu wchodzą takie aplikacje jak: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher (w wersji tylko na PC) i Access (w wersji tylko na PC). Oprócz korzyści, jakie są zawarte w planie A1, pakiet A3 umożliwia instalowanie aplikacji podstawowych na maksymalnie pięciu urządzeniach, instalowanie aplikacji podstawowych na maksymalnie pięciu tabletach i telefonach. Dodatkowo dla nauczycieli: możliwość hostowania spotkań nawet dla 10 tys. osób – Microsoft Teams, łatwiejsza opcja analizy ryzyka i zagrożeń z użyciem Cloud App Security, planowanie w trybie zdalnym spotkań z innymi nauczycielami i rodzicami za pomocą usługi Microsoft Bookings, możliwość przeprowadzenia zaawansowanej analizy osobistej z użyciem MyAnalytics.
 • Office 365 A5 – pakiet płatny. “Wszystkie funkcje planu A3 oraz najlepsze w swojej klasie funkcje inteligentnego zarządzania zabezpieczeniami, zaawansowane funkcje zachowywania zgodności i systemy analityczne firmy Microsoft.” W skład pakiety wchodzą takie aplikacje jak: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher (w wersji tylko na PC) i Access (w wersji tylko na PC). Pakiet obejmuje wszystkie korzyści dla uczniów, które dostępne są również w planie A3. Dodatkowo dla nauczycieli: dostęp do pomocy technicznej za pomocą skrytki klienta, ochrona przed atakami cyberprzestępców i wyłudzaniem informacji, zaawansowane usługi MyAnalytics i Power BI Pro, ulepszony wgląd w działanie Office 365 i większa kontrola nad działaniem pakietu, możliwość tworzenia spotkań online za pośrednictwem numeru przypisanego do telefonu komórkowego, nawiązywanie i odbieranie połączeń pomiędzy wieloma urządzeniami, możliwość instalowania aplikacji na maksymalnie pięciu PC lub Mac, możliwość instalowania aplikacji na maksymalnie pięciu tabletach i telefonach, zaawansowane funkcje Microsoft Teams, dostęp do skrzynki pocztowej o rozmiarze 100 GB, nielimitowane miejsce w chmurze.

Office 365 dla szkół krok po kroku

Jeśli chcesz uruchomić usługę Office 365 dla szkół, w darmowej opcji Office 365 A1 wówczas należy:

 1. Zarejestrować się na stronie http://aka.ms/Office365edupl i kliknąć przycisk “rozpocznij pracę -bezpłatnie”.
 2. Tworzone konto zyska również miano konta administracyjnego, którego nazwy nie będzie można później zmienić. W kwestii konfiguracji domeny – można pominąć sam etap konfigurowania domeny w Microsoft Office 365, wystarczy po prostu odświeżyć stronę.
 3. Po zakończeniu rejestracji uczelnie mają obowiązek uzupełnienia danych dotyczących swojej organizacji. Zrobisz to w Panelu Administratora – Ustawienia – Profil Organizacji, najpierw oczywiście jako darmowe konto musisz przejść proces weryfikacji, który uprawomocni jednostkę edukacyjną do korzystania z darmowej opcji Office 365 dla szkół.
 4. Weryfikacja statusu jest zatwierdzana przez obsługę techniczną Office 365 po otrzymanym zgłoszeniu wysłanym z panelu administracyjnego. Takie zgłoszenie należy wysłać po przejściu do zakładki Pomoc Techniczna – Nowe żądanie usługi, a treści zgłoszenia należy wpisać “Weryfikacja statusu instytucji edukacyjnej”, następnie potwierdzić i przesłać zgłoszenie do Obsługi technicznej.
 5. Status weryfikacji jest wysyłany w ciągu dwóch dni roboczych. Po otrzymaniu zgody wystarczy, że przejdziesz do zakładki Rozliczenia – Zakup usług, gdzie możesz swobodnie już zamówić bezpłatne licencje: Office 365 A1 dla uczniów i studentów i Office 365 A1 dla nauczycieli i wykładowców
 6. Ostatnim krokiem (nieobowiązkowe) jest uzupełnienie domeny jednostki edukacyjnej w panelu, należy to wykonać za pomocą konfiguracji rekordów DNS dla subdomeny i domeny.

Ważnym aspektem jest temat samej domeny szkolnej, jej dodanie nie jest wymagane, ponieważ do pełnego funkcjonowania Office 365 dla szkół wystarczą usługi pocztowe w domenie Microsoft.

Teraz możesz jako administrator:

 1. Utworzyć konto dla uczniów i nauczycieli
 2. Przypisać każdemu z nich odpowiednie licencje z pakietu Office 365 A1
 3. Rozesłać loginy i hasła

Office 365 dla szkół logowanie

Logowanie do Office 365 dla szkół przebiega tak samo, jak logowanie do innych typów licencji Office 365. Należy po prostu zalogować się za pomocą ustalonych wcześniej danych na konto Microsoft przypisane do naszej usługi: https://login.microsoftonline.com/

Office 365 dla nauczycieli

Office 365 pozwala na działanie wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu, co znacząco ułatwia i przyśpiesza prace w trakcie nauczania zdalnego. Office działa zarówno na Windowsie, Mac-u, Androidzie i iOS.

Office 365 dodatkowo sprzyja współpracy między nauczycielami, pedagogami, a to wszystko za sprawą wbudowanej usługi Teams, która działa tak jak inne programy w licencji A1 – w trybie całkowicie darmowym dla użytkowników zweryfikowanych.

Więcej o wirtualnych klasach znajdziesz na oficjalnej stronie Microsoft:

https://www.microsoft.com/pl-pl/education/remote-learning

Office 365 dla uczniów

Tak samo, jak nauczyciel tak samo uczeń może pracować z każdego miejsca z dostępem do internetu za pośrednictwem platformy Microsoft 365 online. Ten pakiet biurowy jest dla osób w każdym wieku i z każdymi możliwościami.

Dodatkowo pakiet Office 365 dla edukacji zabezpiecza prywatne dane zarówno uczniów, jak i nauczycieli, którzy korzystają z platformy Microsoft.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, którzy korzystają z Office 365 education, mogą zalogować się do szkolnych kont w witrynie Office.com i korzystać z pakietu biurowego bezpłatnie. Na Office 365 education uczniowie mają dostęp do takich aplikacji jak: Microsoft Teams, Excel, PowerPoint, Word i wiele więcej. Uczniowie mogą otwierać bez limitu aplikacje na przeglądarce internetowej.

Jak uzyskać dostęp do office 365 dla szkoły

Usługi Office online umożliwiają pracę i edukację online z każdego miejsca z dostępem do internetu: w domu, w szkole i wszędzie tam gdzie chcesz. Office 365 A1 jest dostępny dla nauczycieli i uczniów oraz dla całej instytucji edukacyjnej. Szkoły, dzięki Microsoft mogą korzystać z miejsca w chmurze w sposób bezpłatny, w skład pakietu wchodzi również miejsce na OneDrive, gdzie możesz trzymać prace uczniów, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo. Office 365 dla Edukacji to idealne rozwiązanie, szczególnie w czasie pandemii.

Jeśli chcesz skorzystać z płatnej, zaawansowanej opcji Office 365 dla Edukacji zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Mamy nadzieję, że poniższy artykuł wyczerpał temat – Office 365 dla szkół, zapraszamy do komentowania.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13053 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy