sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Office 365 – porównanie wersji

Microsoft Office 365 i jego innowacyjność to niemałe zaskoczenie szczególnie dla użytkowników klasycznej offline-owej wersji pakietu Office 2019. Po co więc płacić co miesiąc za użytkowanie usługi, którą można zakupić jednorazowo na własność z wieczystą opcją użytkowania? Oczywiście obie wersje pakietu Office mają swoje zalety, płacąc za wersję pudełkową klasycznego pakietu można z niego korzystać w każdym momencie, bez potrzeby logowania, bez potrzeby dostępu do internetu. Jednakże Office 365 w wersji subskrypcyjnej to stały dostęp do najnowszych aktualizacji, zmian, funkcjonalności w trybie bieżącym. Dodatkowo Office 365 to również niezliczone dodatki i możliwość korzystania z wybranych narzędzi w czasie rzeczywistym w trybie zespołowym. Co jeszcze takiego daje Office 365 i jakie wersje tego pakietu online wyróżniamy?

W poniższym artykule dowiesz się jakie wersje próbne Office 365 wyróżniamy, czym charakteryzuje się wersja studencka, czym wersja edukacyjna, czym wersja próbna business i wersja pełna, jaką wersję Office 365 najlepiej wybrać oraz czym charakteryzuje się Office 365 w wersji na komputer.

Office 365 wersja próbna

Czym charakteryzują się wersje próbne pakietu Microsoft 365? Office 365 umożliwia dostęp do pełnego zasobu pakietu online w opcji subskrypcyjnej przez czas jednego miesiąca, po tym okresie wymagane jest uiszczenie opłaty w trybie miesięcznym lub rocznym, w zależności od Twoich indywidualnych preferencji.

Jakie funkcje reprezentują wybrane pakiety Microsoft 365? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Office 365 wersja studencka

Zacznijmy teraz od wersji prywatnych Microsoft 365. Co zyskasz dzięki Microsoft 365 w opcji prywatnej?

 • Możliwość przechowywania do ponad 500 tysięcy zdjęć o rozmiarze 2 MB każdy i plików w chmurze OneDrive o pojemności aż 1 TB,
 • Możliwość tworzenia interaktywnych dokumentów w opcji inteligentnych funkcji na takich programach jak Word, Excel, PowerPoint,
 • Korzystanie z kalendarza i poczty Outlook w opcji bez reklam,
 • Dostęp do programów w wersji premium: Word, Excel, PowerPoint, Note, Outlook, Skype,
 • Możliwość korzystania z usług Microsoft 365 na telefonie, na tablecie, na laptopie, na komputerze PC,
 • Możliwość korzystania z narzędzi Office 365 na systemach operacyjnych Windows, macOS, iOS, Android.

Pakiet Microsoft 365 w opcji prywatnej dzieli się na 2 pakiety:

 • Microsoft 365 Family – rozwiązanie dla maksymalnie 6 osób, możliwość korzystania z przestrzeni aż 6 TB, czyli po 1 TB na osobę, zabezpieczenie Microsoft 365 premium w wersji aplikacji mobilnej. Cena za ten pakiet to 42,99 zł/miesiąc lub 429,99 zł/rok użytkowania.
 • Microsoft 365 Personal – rozwiązanie dla jednego użytkownika z opcją 1 TB przestrzeni dyskowej. Pakiet ten zakupisz w cenie 29,99 zł/miesiąc i 299,99 zł/rok.

Office 365 wersja edukacyjna

A co z wersją studencką i wersją edukacyjną?

Jakie wersje Microsoft Office 365 dla uczniów/studentów i nauczycieli wyróżniamy?

 • Office 365 A1 w opcji bezpłatnej – obejmuje popularne programy Office, takie jak Word, Outlook, PowerPoint, Excel, OneNote, które pomagają nauczycielom i uczniom płynnie współpracować ze sobą w trybie hybrydowym. Jakie usługi wchodzą dodatkowo w skład pakietu Office 365 A1? Exchange, OneDrive, SharePoint, Teams, Sway, Forms, Stream, Power Automate, Power Apps, School Data Syn, Yammer i wiele innych.
 • Office 365 A3 w cenie 2,45 euro (3,20 euro dla nauczycieli) za użytkownika w subskrypcji miesięcznej. To pakiet, który w swoim składzie zawiera wszystkie narzędzia pakietu A1 z pełnym dostępem do klasycznych aplikacji pakietu Office z dodatkowymi funkcjami zabezpieczeń i zarządzania. Aplikacje pakietu Office wchodzące w skład 365 A3 Office to: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher(dostęp jedynie z komputerów PC), Access(dostęp tylko z komputerów PC) i dodatkowo usługi, takie jak: Exchange, OneDrive, SharePoint, Teams, Sway, Forms, Stream, Power Automate, Power Apps, School Data Sync, Bookings, Yammer.
 • Office 365 A5 w cenie 5,90 euro(7,85 euro dla nauczycieli) za użytkownika za miesiąc. To pakiet, który oferuje wszystkie funkcje wymienione w planie A3 wraz z funkcjami inteligentnego zarządzania funkcjami zaawansowanymi, funkcjami zgodności, zabezpieczeniami i systemami analitycznymi Microsoft. Aplikacje wchodzące w skład pakietu Office, to: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher(jedyne na komputery PC), Access(jedynie na komputery PC). Dodatkowo usługi, takie jak: Exchange, OneDrive, SharePoint, Teams, Sway, Forms, Stream, Power Automate, Power Apps, School Data Sync, Bookings, Power BI, Yammer.

Jakie korzyści daje Office 365 A1 dla uczniów/studentów i nauczycieli?

 • Współtworzenie dokumentów w czasie rzeczywistym, automatyczne zapisywanie plików internetowych Word, PowerPoint, Excel,
 • Pełna kontrola nad skrzynką pocztową Outlook o pojemności 50 GB,
 • Microsoft Teams – cyfrowe centrum komunikacji, które umożliwia przeprowadzenie połączeń, konwersacji do lepszej współpracy w trybie zdalnym,
 • Możliwość korzystania z wbudowanych funkcji ułatwień dostępu i narzędzi edukacyjnych, które pomagają w czytaniu, komunikacji matematyce i pisaniu,
 • Lepsza organizacja informacji za pośrednictwem cyfrowego notesu OneNote,
 • Możliwość przeprowadzenia testów za pośrednictwem aplikacji Forms,
 • Możliwość opowiadania historii z użyciem aplikacji Sway,
 • Osobisty magazyn w chmurze z nieograniczonym dostępem.

Jakie korzyści daje Office 365 A3 dla uczniów/studentów i nauczycieli?

 • Wszystkie wymienione korzyści z pakietu A1, jak również możliwość zainstalowania pakietu Office na maksymalnie pięciu urządzeniach PC, Mac, tabletach czy telefonach komórkowych.

Jakie korzyści daje Office 365 A5 dla uczniów/studentów i nauczycieli?

 • Wszystkie korzyści wymienione w planie A3, A1 plus dodatkowe usługi i aplikacje dla wersji Office 365 A5.

Office 365 Business wersja próbna

Masz firmę? Jakie wersje Microsoft 365 Business wyróżniamy?

 • Microsoft 365 Business Basic – w opcji 4,20 euro za użytkownika/miesiąc + vat. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują prostych programów, których usługi działają w trybie zdalnym w czasie rzeczywistym, umożliwiając tym samym prace zespołową. Pakiet Business Basic to Microsoft Teams, bezpieczny magazyn w chmurze i funkcja Office Online. W pakiecie dostępne są zarówno mobilne, jak i internetowe wersje programów, takich jak Word, Excel, PowerPoint. Jak również usługi Teams, Exchange, SharePoint i OneDrive. Do jakich funkcji zyskuje dostęp firma w tym pakiecie? Praca zespołowa i komunikacja, mobilne wersje aplikacji pakietu Office, poczta e-mail i funkcje kalendarza, udostępniania i przechowywanie plików, zgodność i zabezpieczenia, wdrożenia i pomoc techniczna, narzędzia do budowania firmy i zarządzania nią.
 • Microsoft 365 Business Standard w cenie 10,50 euro za użytkownika/miesiąc + vat. Pakiet ten to najlepsze rozwiązanie dla firm, dla których praca zdalna to podstawa współpracy. W skład pakietu wchodzą takie usługi jak Microsoft Teams, bezpieczna przestrzeń w chmurze, dostęp do zabezpieczonej/biznesowej poczty e-mail i aplikacji Premium. Aplikacje, wchodzące w skład pakietu: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Publisher(na komputery PC), Access(na komputery PC) i dodatkowe narzędzia: Teams, Exchange, OneDrive, SharePoint. Do jakich funkcji zyskuje dostęp firma w tym pakiecie? Do wszystkich z pakietu Microsoft 365 Business Basic i klasycznych wersji aplikacji pakietu Office dla komputerów PC i Mac.
 • Microsoft 365 Business Premium w cenie 16,90 euro za użytkownika/miesiąc. To rozwiązanie szczególnie zalecane firmom, które wymagają korzystania z bezpiecznych narzędzi do pracy w trybie zdalnym. Pakiet ten zawiera wszystkie funkcje wersji Standard Business wraz z narzędziami do ochrony przed cyberatakami. W ramach pakiety firmy zyskują dostęp do takich programów, jak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Publisher(na komputery PC), Access(na komputery PC) oraz do takich usług, jak Teams, Exchange, One Drive, SharePoint, Intune, Azure Information Protection. Do jakich funkcji zyskuje dostęp firma w tym pakiecie? Do wszystkich z pakietu Microsoft 365 Business Standard i dodatkowo zaawansowanej ochrony przed zagrożeniami, zarządzania urządzeniami przenośnymi i komputerami.

Jakie pakiety dla przedsiębiorstw wyróżniamy?

 • Microsoft 365 E3 – szeroki pakiet aplikacji biurowych połączony z podstawowymi narzędziami do zabezpieczeń. Cena pakietu to 31,50 euro za miesiąc użytkowania. Aplikacje dostępne w pakiecie to: PowerPoint, Word, Excel, OneNote, Publisher(opcja PC) i Access(opcja PC) oraz dostęp do takich narzędzi, jak Outlook, Exchange, Bookings, Teams, SharePoint, Yammer, OneDrive, Stream, Sway, Lists, Forms i programy do zarządzania pracą: Planner, Power Apps, Power Automate, Power Virtual Agents, To Do, MyAnalytics, Power BI Pro,
 • Microsoft 365 E5 – aplikacje biurowe, zaawansowane funkcje zabezpieczeń, zgodności, zaawansowane narzędzia zabezpieczeń, analiz dla przedsiębiorców i głosowej komunikacji. Cena pakietu 53,70 euro + vat za użytkownika/miesiąc. W skład pakietu wchodzą wszystkie programy pakietu Microsoft 365 E3 wraz z dodatkowymi, zaawansowanymi narzędziami,
 • Microsoft 365 F3 – to podstawowy pakiet dla organizacji. Zawiera dostęp do wszystkich aplikacji Microsoft 365 E3 z dostępem do ograniczonych narzędzi pakietu 365 E3. Cena pakietu to 6,70 euro + vat za użytkownika przy miesięcznej subskrypcji.

Office 365 przedłużenie wersji próbnej

Przedłużenie wersji próbnej Microsoft Office 365 zazwyczaj odbywa się w trybie automatycznym, podobnie do większości aplikacji subskrypcyjnych. W każdym z pakietów pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy, jednak po upływie tego czasu z karty automatycznie ściągane są środki do pokrycia opłaty za kolejny miesiąc z opcją możliwości wyboru opłaty rocznej.

Office 365 jaka wersja

Zastanawiasz się, którą wersję pakietu Office wybrać? Jeśli nie wiesz, która wersja Office 365 będzie najlepsza dla Twojej firmy, placówki oświatowej czy użytkownika prywatnego, zapoznaj się z dokładną rozpiską dostępnych pakietów na oficjalnej stronie https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365.

Jeśli nadal nie wiesz jaka wersja Microsoft 365 byłaby najlepsza dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami Teamnet-Software. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem usług Microsoft. Pomożemy Ci dobrać najlepszy pakiet dla Twojej firmy, instytucji edukacyjnej, bądź dla użytkowników prywatnych.

Office 365 wersja na komputer

Pakiet Office 365 działa zarówno na urządzeniach PC, laptopach, smartfonach, jak również na tabletach. Większość programów dostępnych jest na każdym z urządzeń, również na smartfonach. W zależności od pakietu niektóre z aplikacji są dostępne tylko dla wybranej kategorii urządzeń. Są również programy, które działają jedynie na urządzeniach stacjonarnych, takie jak Publisher i Access.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci poznać bliżej dostępne rodzaje pakietów Office 365. Zapraszamy do komentowania artykułu i do zapoznania się z resztą dostępnych treści na naszym blogu Teamnet-software.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Bardzo dobry
100.0%
z 11868 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy