sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Paysafecard – Co to jest? Jak kupić? Jak używać?

Paysafecard - Co to jest? Jak kupić? Jak używać?

Czy wiesz gdzie kupić Paysafecard i na czym w ogóle polega to zabezpieczenie? Czy faktycznie chroni przed cyberprzestępcami i kradzieżą danych? W jaki sposób korzystać z Paysafecard i czy można ją kupić tylko online? Na jakiej zasadzie działają tego typu karty i czy faktycznie chronią wszystkie dane użytkownika? Odpowiadamy! Mamy nadzieję, że tym artykułem rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości, dotyczące płatności PSC, jej działania oraz zakupu.

Co to jest Paysafecard?

Coraz więcej osób przechodzi na płatności internetowe. Niektórzy jednak wciąż mają opory przed tego typu rozwiązaniem lub po prostu nie chcą podpinać swoich kart kredytowych do aplikacji lub stron internetowym – takim osobom pomóc może Paysafecard.

Co to jest Paysafecard? To specjalna karta przedpłacona, której kod składa się z 16 znaków. Jest oficjalnym i bezpiecznym środkiem płatniczym. Umożliwia płacenie w internecie bez podawania swoich danych osobowych. Nie wymaga także podawania danych wrażliwych, jak dane bankowe czy dane kart kredytowych. Karty Paysafecard zakłada się w usłudze o tej samej nazwie, a następnie zasila się swoje indywidualne konto pieniędzmi (dostępnych jest 5 rodzajów kart o kwocie: 20, 30, 50, 100 i 200 złotych). Płaci się przy jej pomocy tak samo, jak normalną kartą. Nie można jej doładować na inną kwotę, niż określone nominały (zupełnie jak przy doładowaniu karty SIM).

Jak i gdzie kupić karty Paysafecard online?

Najprościej jest kupić je online w sklepach internetowych – kupisz je zarówno w naszym sklepie online Teamnet Software, jak i w popularnych serwisach, jak np. Ceneo. Jak kupić Paysafecard online? Wystarczy kupić kartę, doładować ją na wybraną kwotę (zarówno w punkcie, jak i online). Wtedy dostanie się kod PIN, który ma 16 znaków, który potem można podpiąć do aplikacji czy do sklepu WWW jak normalną kartę. Pamiętaj, żeby kupować w sprawdzonych miejscach. Najlepiej korzystać z oficjalnych partnerów Paysafecard. Niektórzy oszuści wystawiają tego typu karty na aukcjach, a potem nie wysyłają kodów.

Jak płacić Paysafecard?

Nie wiesz jak płacić Paysafecard? Karty prepaid służą do podpięcia ich w internecie. Wybierasz więc aplikację lub sklep, w którym chcesz zrobić zakupy, a następnie wybierasz “płatność za pomocą Paysafecard” i wpisujesz swój indywidualny kod PIN i gotowe. Pieniądze będą automatycznie znikać po dokonanym przez Ciebie zakupie.
Kupując PSC masz własną kartę, którą możesz doładować kwotami, o których pisaliśmy wyżej. Nie jest to karta jednorazowa – jeżeli doładujesz kartę na kwotę 100 złotych, a wykorzystasz 90, to 10 złotych zostanie na Twoim koncie.

Gdzie można zapłacić Paysafecard?


Coraz więcej sklepów umożliwia płatność przy pomocy Paysafecard. Zapłacisz nimi np. w sklepie Play (na systemie Android), w części sklepów online (np. z branży odzieżowej czy obuwniczej) oraz w aplikacjach, służących do zamawiania jedzenia. Możesz także podpiąć taką kartę do aplikacji, służących do przejazdów.

Zalety Paysafecard

Wiesz już jak kupić PSC przez internet. A czy naprawdę to się opłaca? Jakie zalety ma Paysafecard?

  • Przy pomocy PSC możesz lepiej kontrolować wpłacane i wypłacane środki,
  • wpłata pieniędzy jest natychmiastowa,
  • wpłata pieniędzy jest anonimowa,
  • dane wpłacającego nie są podawane do wiadomości sklepów czy aplikacji,
  • zwiększa bezpieczeństwo płatności online (w przypadku oszustwa hakerzy nie wypłacą wszystkich Twoich środków z karty kredytowej, a tylko te, które znajdują się na PSC),
  • gwarantuje bezpieczeństwo zgromadzonych środków (możliwość blokowania konta, szyfrowanie danych).
Kupno fizycznej karty Paysafecard Gdzie kupić Paysafecard? W zasadzie można je kupić w większości miejsc – możesz je nabyć w supermarketach (np. Auchan) czy w kioskach Ruch/Kolporter. Oprócz tego karty Paysafecard można kupić na stacjach benzynowych.

Paysafecard – wszystko co musisz wiedzieć

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już gdzie kupić Paysafecard, a także jak kupić PSC przez internet i jakie zalety ma to rozwiązanie. Paysafecard to nie tylko rozwiązanie dla osób, które nie ufają płatnościom w internecie (np. rodzice czy dziadkowie) – to także rozwiązanie dla tych, którzy chcą lepiej kontrolować swoje wydatki. Wystarczy doładować PSC na kwotę np. 100 złotych, którą chce się miesięcznie przeznaczyć na mikropłatności w grach. Dzięki temu dużo trudniej jest się zatracić w małych wydatkach, które – podsumowanie – mogą wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie.
Oprócz tego Paysafecard chroni dane użytkownika, w tym dane wrażliwe. Jeżeli nie chcesz podawać kodu CVC swojej karty w aplikacjach do zamawiania jedzenia czy do przejazdów, to PSC jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Niewątpliwą zaletą Paysafecard jest na pewno możliwość kupienia jej online (pamiętaj jednak, by robić to wyłącznie w zaufanych punktach internetowych) oraz stacjonarnie – szczególnie opcja stacjonarna jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią dokonywać swoimi kartami płatności przez internet. Jak widać posiadanie  PSC jest bardzo opłacalne dla każdego.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13081 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy