sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Różnice między Office 2019 a Office 365

Różnice między Office 365 i Office 2019

Wiele osób zadaje sobie podstawowe pytanie: jaka jest różnica między Office 2019 a Office 365? Użytkownicy którzy korzystali z obu rozwiązań zapewne dostrzegli wady jak i zalety. W tym artykule postaramy się przybliżyć główne cechy różniące oba pakiety.

Co to jest Office 365?

Office 365 to usługa oparta na subskrypcji, która zapewnia dostęp do podstawowych programów biurowych i przestrzeni dyskowej w chmurze. Do wyboru mamy różne plany subskrypcji – dla użytkowników domowych, małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw, szkół. Niektóre z tych planów obejmują takie aplikacje, jak: Word, Excel, Outlook, PowerPoint itp., które instalujemy na komputerze. Trzeba mieć na uwadze, że Office 365 oferuje dostęp do internetowych aplikacji takich jak: Word, Excel, Outlook, PowerPoint oraz dodatkowych usług: Teams, Yammer, Stream, Sway itp.

Wraz z zakupem Office 365 otrzymujemy do 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive, Office Online ( Internetowe wersje Outlook, Word, Excel, PowerPoint ), comiesięczne aktualizacje nowych funkcji oraz poprawki bezpieczeństwa.

Co to jest Office 2019?

Pakiet Office 2019 jest najnowszą wersją pakietu po wersji z 2016 roku. Przy zakupie takiego rozwiązania płacimy tylko raz. Nie musimy odnawiać subskrypcji, jak w przypadku wspomnianej wcześniej wersji 365. W wersji 2019 pakietu Office otrzymamy takie programy, jak: Word, Excel, PowerPoint, Access, One Note, Publisher, Outlook. Produkt możemy używać do użytku indywidualnego i komercyjnego. Producent zapewnia częste aktualizacje stabilności oraz bezpieczeństwa przez okres 5 lat, czyli do roku 2024. Nie oznacza to, że po tym czasie nie będziemy mogli skorzystać z możliwości Office. Z pakietu będzie można bez problemu korzystać po zakończeniu aktualizacji.

Jaka jest różnica między Office 2019, a Office 365?

  • Podstawową różnicą jest model rozliczania. Office 2019 kupujesz „na własność”, natomiast Office 365 subskrybujesz. Pakiet 365 musimy co roku odnawiać, co dla niektórych może być problematyczne i kosztowne
  • Następną różnicą jaką możemy dotrzeć jest to, że Office 365 zawiera więcej aplikacji oraz usług. Pakietu Office 365 możesz używać na systemie Windows, Mac oraz Android. Office 2019 tylko na komputerach z systemem Windows 10
  • Między Office 365 a Office 2019 jest częstotliwość aktualizacji oraz funkcjonalności.  W rozwiązaniu z subskrypcją aktualizacje muszą być przez nas zaakceptowane. W programach Excel, PowerPoint, Word i Outlook mamy dostęp do dodatkowych funkcji. Na przykład w programie PowerPoint otrzymujesz możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji do analizowania układu i zawartości slajdu.

Który pakiet wybrać? Office 2019 Professional czy Office 365?

Stoisz przed wyborem i nie wiesz, który pakiet będzie dla Ciebie najkorzystniejszy?

Rozwiejemy Twoje wątpliwości oraz pomożemy w doborze programu dla Ciebie jak i Twojej firmy.

Dla Microsoft lepszym rozwiązaniem jest, abyś wybrał Office 365 chociażby z otrzymywania stałych profitów ze sprzedaży subskrypcji. Zapewne już wiesz, że rozwiązania z subskrypcją oraz wieczysta licencja mają swoje wady i zalety.  Dobór oprogramowania zależy od Twojej sytuacji finansowej oraz od tego, czy chcesz korzystać z pakietu w określonym czasie, np. tylko przez rok czy dwa lata. Wówczas lepszą decyzją będzie zakup Office 365. Jeżeli wiążesz swoją pracę z programami Microsoft na dłuższy okres, to zdecydowanie korzystniej będzie zakupić Office 2019 Professional.

Korzyści z pakietu Office 2019 Professional:

  • płacisz tylko raz na zawsze. Licencję zapisujesz w swoim koncie Microsoft. Możesz przenosić na inne stanowiska, zainstalować ponownie w razie awarii komputera, zmieniać język w razie potrzeby. Pakiet ten zawiera wszystkie podstawowe programy do korzystania zarówno w firmie, jak i w domu;
  • jeżeli nie korzystasz z dodatkowych usług (np. z chmury), a wszystkie pliki przechowujesz lokalnie na dysku, to tradycyjne aplikacje pakietu Office w zupełności Ci wystarczą;
  • brak problematycznych aktualizacji. Przy Office 365 nie wszystkie aktualizacje ze strony producenta są dopracowane i mogą pojawić się problemy w korzystaniu w tego rozwiązania.

Korzyści z pakietu Office 365:

  • nie musisz płacić „ z góry”, płatność można rozłożyć na raty.
  • można rozszerzać subskrypcje w momencie, w którym zatrudnisz nowego pracownika. Możesz za dodatkową opłatą kupić kolejne stanowisko pracy bez konieczności zakupu nowej licencji.
  • w przypadku subskrypcji dla firm Office 365 Business Premium możesz zainstalować do 5 komputerów PC lub MAC, a także do 5 urządzeń mobilnych.
  • więcej możliwości i funkcji niż w przypadku tradycyjnej wieczystej licencji Office 2019 Professional.

Podsumowując: w dzisiejszych czasach wszystko brnie do przodu, a dostawcy walczą między sobą o dostarczenie użytkownikom coraz to lepszych rozwiązań opartych na chmurze, dzięki tym rozwiązaniom możemy płynnie przesyłać wszystkie dokumenty między pracownikami oraz innymi firmami. Musimy przyznać, że korzystanie z chmury jest wygodnym rozwiązaniem. Według przeprowadzonej analizy śmiało możemy stwierdzić, że więcej osób wybiera pakietu Office 2019 Professional z licencją wieczystą nie martwiąc się o kolejne opłaty subskrypcji, tak jak to jest w przypadku wersji 365.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 13081 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy