sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 9.00 - 17.00

Windows Professional 10 – ile kosztuje?

Windows Professional 10 ile kosztuje?

W większości komputery wyposażone są w system Windows 10 Home i w tej też wersji sprzedawana są urządzenia z wbudowanym systemem Windows 10. Wersja Home jest wersją standardową, która jest skierowana do użytkowników domowych i mniej wymagających mikro przedsiębiorstw. Wersję Home możesz upgrade’ować do wersji Windows 10 Professional, co daje taki upgrade? Uaktualnienie Windows 10 Home do wersji Windows 10 Pro to dodatkowe szyfrowanie dysku BitLocker, zintegrowana wirtualizacja Hyper-V, dodatkowo wbudowany serwer pulpitu zdalnego i inne funkcje dostosowane do biznesu np. opcje dołączenia do domeny i wiele innych, które poznasz w poniższym artykule. Jaka jest cena Windows 10 Pro? Czy Windows 10 Pro jest dostępny dla wersji 32, czy jedynie do 64 – bitowej? Czym charakteryzuje się wersja Windows 10 Pro Education? Jaka jest cena zakupu wersji ESD, BOX, Windows 10 Pro for Workstations?

Windows Pro cena

Windows 10 Pro to wersja stworzona z myślą o profesjonalistach, skierowana głównie do zastosowań biznesowych i profesjonalnych. Pozwala na efektywne zarządzanie danymi dostępowymi w sieci firmowej. W sposób legalny i bezpieczny umożliwia korzystanie z kilku wybranych aplikacji na jednym ekranie, zdalne łączenie z komputerami i zgromadzonymi danymi. Dzięki Windows 10 Professional zarządzanie przedsiębiorstwem staje się o wiele prostsze, bez względu na to, czy znajdujesz się na miejscu w firmie, czy zarządzasz nią w sposób zdalny. Windows 10 Pro służy szczególnie przedsiębiorcą, którzy prowadzą biznes w modelu hybrydowym i współpracują ze swoimi pracownikami w sposób zdalny. Logowanie i szyfrowanie maszyn, większe zabezpieczenie wrażliwych informacji firmowych to tylko jedne z nielicznych funkcjonalności, jakimi może się poszczycić Windows 10 w wersji Pro.

Windows 10 Pro to wersja dla użytkowników wymagających, szczególnie dla klientów biznesowych. Dodatkowe mocne zabezpieczenia, takie jak ulepszone szyfrowanie dysków, możliwość przydzielania dostępu i ułatwień, zdalne logowanie do wirtualnych maszyn, opcja łączenia z domeną.

Czym jeszcze charakteryzuje się Windows 10 Pro?

 • Wbudowany pakiet oprogramowania w wersji podstawowej.
 • Zupełnie odnowione Menu Start.
 • Usprawniona, poprawiona wydajnościowo wielozadaniowość.
 • Możliwość podłączenia do wirtualnych pulpitów.
 • Continuum, Windows Hello, Windows Ink, Oś czasu, Udostępnianie w pobliżu.
 • Aplikacja Microsoft Launcher, aplikacja “kontynuuj prace dalej na komputerze”, uaktualniony Windows Update.
 • Zaawansowane szyfrowanie BitLocker, opcja zdalnego logowania do systemu, łączenie z domeną, możliwość przydzielania zaawansowanych dostępów, wirtualne maszyny, którymi możesz zarządzać z poziomu systemu operacyjnego.

Masz już wersję Windows 10 Home, którą chcesz uaktualnić do wersji Pro? Wystarczy, że zakupisz nowy Windows 10 Pro w wybranym sklepie internetowym, następnie, jeśli masz już kod aktywacyjny, pora przejść do aktualizacji systemu. Nie musisz formatować obecnego systemu operacyjnego, jak to miało miejsce jeszcze w poprzednich wersjach Windowsa. Wystarczy, że wejdziesz w menu Start lub ekran startowy, następnie wybierzesz Ustawienia, dalej Aktualizacje i zabezpieczenia, w kolejnym kroku Aktywacja. Jeśli chcesz przejść już do nowego systemu operacyjnego, ale nadal nie zakupiłeś wersji Pro, wystarczy, że zaznaczysz Przejdź do sklepu w aktywacyjnym panelu, następnie na ekranie pojawi się opcja Aktualizacja do systemu Windows 10 Pro, gdzie możesz zakupić bezpośrednio nową aktualizację systemu Windows 10 Pro. Teraz wystarczy, że zalogujesz się do konta Microsoft i zrealizujesz szczegóły płatności. Jeśli jednak już masz zakupiony klucz Windows 10 Pro, to wystarczy, że wybierzesz Mam klucz produktu Windows 10 Pro.

Przejście do wersji Windows 10 Pro to najlepszy wybór dla klientów biznesowych, które poszukują rozbudowanych funkcjonalności, takich jak wirtualizacja Hyper-V, zdalny pulpit, narzędzia zdalnego dostępu. Jeśli więc nie potrzebujesz możliwości dołączenia do domeny i szyfrowania dysków funkcją BitLocker, wówczas wersja Windows 10 Home powinna być dla Ciebie wystarczająca.

Zanim przejdziemy do cen, sprawdźmy jeszcze jakie wymagania sprzętowe są deklarowane do zainstalowania Windows 10 w wersji Professional. Bez względu na to, czy chcesz zainstalować tę wersję na komputerze, czy na laptopie, Twoje urządzenie musi posiadać następujące wymagania minimalne:

 • procesor o minimalnej częstotliwości 1 GHz,
 • minimalne miejsce na dysku 20GB (wersja 64-bitowa) lub 16GB przy wersji 32-bitowej,
 • 2 GB pamięci RAM (względem wersji 64-bitowej) lub dla 32-bitowej 1GB,
 • karta graficzna, która obsługuje DrectX 9.

Dodatkowo do korzystania z wersji Microsoft Windows 10 niezbędny jest ekran, który obsługuje wybraną rozdzielczość 800×600 pikseli, co nie jest zbyt wygórowanym wymaganiem, taką rozdzielczość ma już dzisiaj większość monitorów/ekranów laptopa.

Podane wymagania sprzętowe są na tyle standardowe, że powinny na spokojnie pociągnąć przez większość obecnie produkowanych urządzeń, instalacje Windows 10 w stopniu mniej lub bardziej płynnym. Im bardziej wydajny sprzęt, tym oczywiście system Windows 10 będzie działał sprawniej, szczególnie przy systemie operacyjnym Windows 10 Professional.

Windows 10 Pro BOX cena

Windows 10 Pro, podobnie jak Windows 10 Home jest dostępny do zakupu w trzech wybranych wersjach:

 • BOX – wersja pudełkowa, czyli najbardziej tradycyjna wersja systemu operacyjnego Windows 10. Wersję tą możesz zakupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Jednak przy zakupie internetowym wersji tej nie dostaniesz od razu po zakupie, na przesyłkę zazwyczaj musisz czekać 2-3 dni, w zależności od umowy kurierskiej. W pudełku otrzymujesz książeczkę instalacyjną, nośnik instalacji w postaci płyty i klucz aktywacyjny. To najbardziej standardowa i najdroższa wersja systemu Windows. Możesz ją przenosić pomiędzy urządzeniami lub sprzedać, po wcześniejszej dezaktywacji,
 • OEM – Original Equipment Manufacturer, czyli producent oryginalnego wyposażenia, to wersja zdecydowania tańsza od tradycyjnej pudełkowej opcji BOX. Ta licencja może kosztować nawet dwa razy mniej, bez utraty wartości i jakości systemu operacyjnego. Kupując licencję w trybie OEM, otrzymujesz kod aktywacyjny bez pliku instalacyjnego, bez płyty instalacyjnej, a w przypadku awarii możesz łatwo przywrócić system do ustawień fabrycznych. Licencja OEM jest licencją, którą zazwyczaj otrzymujesz wraz z zakupionym urządzeniem. Licencji tej nie możesz odsprzedać, chyba że z wybranym urządzeniem, na którym jest zainstalowany system. Nie możesz przenieść jej pomiędzy urządzeniami ale licencja ta może być ponownie zainstalowana na tym samym urządzeniu np. w sytuacji zmiany płyty głównej, dysku systemowego.
 • ESD – To wspomniana już wczesniej wersja systemu możliwa do zakupu w trybie elektronicznym. ESD, czyli inaczej Electronic Software Distribution możesz zakupić w większości sklepów internetowych, partnerów Microsoft. Po realizacji zakupu zazwyczaj do 15 minut otrzymujesz na maila link do pliku instalacyjnego i klucz aktywacyjny. To jeden z najszybszych sposobów zakupu systemu operacyjnego. Wersje ESD można zakupić w cenie o wiele tańszej niż standardową klasyczną wersję BOX-a, a funkcjonalność systemu operacyjnego jest na tym samym poziomie co BOX. Jest to jedna z najczęściej obecnie kupowanych wersji systemu możliwa do zakupu w trybie elektronicznym. ESD, czyli inaczej Electronic Software Distribution możesz zakupić w większości sklepów internetowych, partnerów Microsoft. Windows ESD to oryginalny system operacyjny z nieograniczonymi możliwościami. Taka forma zakupu sprawia, że system operacyjny otrzymujesz zaledwie po kilku minutach na maila i możesz od razu przystąpić do aktualizacji systemu bądź nowej instalacji. Wersję ESD możesz odsprzedać po wcześniejszej dezinstalacji systemu. ESD działa w podobny sposób co wersja stacjonarna BOX, nie jest przypisana do konkretnego urządzenia, a o wiele wygodniejsza i tańsza.

Windows 10 Pro cena 64 bit

Windows 10 w licencji Pro możesz zakupić zarówno w wersji 64 i 32-bitowej. Windows 10 Pro w wersji 32-bitowej jest szczególnie zalecany dla użytkowników prywatnych, właścicieli mikro przedsiębiorstw, do realizacji podstawowych zadań. System w tej wersji umożliwia obsługę RAM do 4GB.

W wersji 64-bitowej Windows 10 Professional sprawdza się przy użytkowaniu zaawansowanych programów, aplikacji, wykonywaniu obróbki zdjęć, wideo, grafik. Jest wersją jak najbardziej zalecaną dla firm ze względu na swoją wydajność i pracę wielopoziomową. System ten też świetnie sprawdza się przy korzystaniu z rozrywek, graniu w gry.

Windows 10 Pro Education cena

Windows 10 Education to wersja systemu operacyjnego przeznaczona dla instytucji edukacyjnych, placówek oświatowych. Z systemu mogą korzystać nauczyciele, uczniowie, studenci, placówki oświatowe. Do najważniejszych cech tego systemu należy uproszczona funkcjonalność i aktualizacja systemu. Education to połączenie funkcjonalności wersji Pro ze znaną wersją Enterprise, co daje efekt systemu operacyjnego, który odpowiada na wzmożone zapotrzebowanie placówek oświatowych w kwestii ochrony danych i możliwości zarządzania większą ilością urządzeń.

Jakie są najważniejsze funkcje Windows 10 Education?

 • Dodatkowe aplikacje edukacyjne, wzbogacające proces nauczania.
 • Usprawnione działania wirtualnych pulpitów, wielozadaniowość.
 • Zwiększona wydajność, unowocześnione menu Start,
 • Ulepszona integracja z narzędziami Office Mobile i Microsoft Office,
 • MDM, czyli Mobile Device Management – zarządzanie urządzeniami mobilnymi,
 • Microsoft Edge – ulepszona opcja przeglądarki Microsoft Explorer,
 • Azure Active Directory – zarządzanie tożsamością dla szkół.

Windows 10 Pro ESD cena

To wspomniana już wcześniej wersja systemu możliwa do zakupu w trybie elektronicznym. ESD, czyli inaczej Electronic Software Distribution, którą możesz zakupić w większości sklepów internetowych, partnerów Microsoft. Po realizacji zakupu zazwyczaj do 15 minut otrzymujesz na maila link do pliku instalacyjnego i klucz aktywacyjny. To jeden z najszybszych sposobów zakupu systemu operacyjnego. Wersje ESD można zakupić w cenie o wiele tańszej niż standardową klasyczną wersję BOX-a, a funkcjonalność systemu operacyjnego jest taka sama jak w wersji BOX. Jest to jedna z najczęściej obecnie kupowanych wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows 10.

Microsoft Windows 10 Pro cena

Windows 10 Professional w wersji Pro najtaniej możesz zakupić w wersji ESD, czyli omawianej wcześniej wersji cyfrowej. Opcja ta jest dostępna zazwyczaj do zakupu na 1 stanowisko, z wieczystym okresem licencjowania. W naszym sklepie Teamnet Software Windows 10 Pro ESD możesz zakupić w cenie już 189 zł z wysyłką do 15 minut na maila, pomocą techniczną w procesie przebiegu instalacji.

Windows 10 Pro for Workstations cena

Windows 10 Pro for Workstations to najbardziej zaawansowana wersja systemu Windows 10 Pro. System jest przeznaczony dla stacji roboczych tych użytkowników, którzy kładą maksymalny nacisk na wydajność. Pobierając wersję systemu Windows 10 Pro dla stacji roboczych, zwiększasz obsługę stacji jednocześnie do 6TB RAM-u i 4 procesorów.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł odpowiedział na wszystkie Twoje pytania w temacie – Windows Professional 10 – ile kosztuje?

Zapraszamy do komentowania artykułu i do zakupów w naszym sklepie.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Bardzo dobry
100.0%
z 11868 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy