sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 8.00 - 16.00

Co lepsze Avast czy AVG?

Przyjrzyjmy się teraz dwóm kolejnym znanych antywirusom – oprogramowanie antywirusowe Avast Antivirus i AVG Antivirus. To kolejne jedne z najbardziej znanych programów antywirusowych. Jaki poziom zabezpieczeń oferują? W jakim stopniu chronią system operacyjny iOS, Mac, Android i Windows?

W dzisiejszych czasach oczywiście dobry antywirus stanowi podstawę ochrony. Programy antywirusowe muszą chronić nie tylko przed różnego rodzaju zagrożeniami (również możliwość występowania fałszywych alarmów) jak szkodliwe oprogramowanie, ale muszą również posiadać dodatkowe funkcje narzędzi antyphishingowych i anty-randsomware, kontrola rodzicielska, ochrona bankowości internetowej, ochrona sprzętu przed kradzieżą, dodatkowe funkcje.

Oba antywirusy, zarówno Avast, jak i AVG niwelują złośliwe oprogramowanie, chronią w pełni przed wszelkimi zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Co różni te programy? Avast to program idealny dla graczy, ponieważ w czasie grania włączany jest “Tryb Gry”, który nie jest przerywany powiadomieniami, a dodatkowy “Tryb Pasywny” zatrzymuje przetwarzanie skanowania w tle, żeby zapobiec ewentualnemu procesowi spowolnienia działania systemu operacyjnego podczas rozgrywki. Avast to również “Webcam Shield”, który zabezpiecza kamerę przed włamaniem.

AVG również chroni internetową kamerę, aczkolwiek nie wyróżnia się funkcjami dla graczy, dodatkowo Avast w trakcie testów generuje lekkie spowolnienie działania systemu operacyjnego. Mechanizmy dodatkowe poprawiają jednak wydajność komputera za pomocą możliwości usuwania plików tymczasowych, dzienników danych, powstałych duplikatów w raportach. AVG to doskonała konkurencja pod względem cen, najdroższe pakiety są znacznie tańsze niż pakiety Avasta, a dodatkowo pozwala na korzystanie z programu na wielu urządzeniach.

W poniższym artykule poznasz porównanie Avast i AVG Antivirus, różnice, jakie występują w tych programach antywirusowych na Androidzie, na Macu, porównamy również znane na rynku darmowe wersje programów antywirusowych Avast Free Antivirus i AVG Free Antivirus.

Avast vs Avg Antivirus

AVG i Avast mają zdecydowanie swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników, jednak w darmowych pakietach sprawdzają się zdecydowanie jako jedne z najlepszych programów antywirusowych na rynku, przyjrzyjmy się porównaniu darmowych i płatnych wersji tych dwóch popularnych marek i sprawdźmy w rankingach, który jest najlepszym połączeniem jakości i ceny.

Przyglądając się obu programom antywirusowym, pamiętajmy że zarówno Avast, jak i AVG to produkty tej samej marki, które różnią się głównie dodatkową funkcjonalnością.

Avg vs Avast Free Antivirus – darmowe programy antywirusowe

Program antywirusowy Avast Free Antivirus oferuje licencję bezpłatną z wyjątkiem komercyjnych zastosowań, program jest oferowany w wersji polskiej, zapewniają podstawową ochronę, jednak nie porównywalną do antywirusów z kategorii płatny antywirus.

Avast Free Antivirus jest jednym z najczęściej wybieranych programów antywirusowych w darmowej opcji. Swoją popularność firma głównie zawdzięcza skutecznym kampaniom reklamowym, które wypromowały markę na rynku.

Od chwili wielkiej afery ze sprzedażą danych użytkowników Avast i AVG, firma postanowiła bardziej zadbać o ochronę prywatności swoich klientów. Dodatkowo zachęcając swoich klientów do powrotu, oferując rozszerzenie podstawowej ochrony i opracowując, nowe sposoby zabezpieczenia sprzętu.

Dla przypomnienia sytuacji – w 2019 roku firma Google ze swoich sklepów usunęła rozszerzenia dla pluginów Avast i AVG. Firmy podejrzewano o gromadzenie zbyt dużej ilości danych na temat komputerów użytkowników. Jak oświadczył szef Avast Ondrej Viceka, firma rzeczywiście korzystała z udostępnianych przez użytkowników danych i przekazywała je do swoich partnerów, jednak jedynie w formie anonimowej i zaszyfrowanej bez możliwości rozpoznania użytkowników. Po tym incydencie Avast zaczął wyświetlać komunikat z jednoznaczną deklaracją i zgodą, co stanowi transparentną zmianę w kierunku użytkowników.

Warto wspomnieć, że Avast bardzo restrykcyjnie poprawił proces polityki udostępniania danych. Teraz za każdym razem korzystając z programu Avast czy AVG najpierw decydujesz o wyrażeniu zgody bądź nie, na udostępnienie informacji o sobie “Inne firmy mogą zbierać dane bez Twojej zgody. My wolimy zapytać.” Tak skuteczny marketing Avast/AVG walczy o odzyskanie klienta i powrót do łask użytkowników.

W najnowszej darmowej wersji Avast wprowadził możliwość modyfikacji komponentów, zwłaszcza komercyjnych, które wywołują wyświetlanie reklam.

Oprogramowanie Avast Free Antivirus z trybem “Utwardzenia ochrony systemu” i tzw. ochroną przed PUP to rekomendacja dla tych, którzy od antywirusów oczekują skutecznej reakcji na zagrożenia w czasie rzeczywistym. Użytkownicy Avast są zdecydowanie dobrze chronieni przed wszelkimi malware z Europy.

Jeśli chcesz usunąć zbyt natarczywe propozycje zakupu wersji płatnej, możesz odinstalować komponenty reklam w zakładce “Rozwiązywanie problemów”.

Avast vs AVG Free Antivirus

AVG AntiVirus Free to program w formie licencji bezpłatnej z wyjątkiem zastosowań komercyjnych. Jako że produkt należy do marki tej samej firmy co Avast, jego funkcjonalności nie różnią się znacząco. Możemy wykryć bardzo wiele podobieństw:

 • pełna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym,
 • brak instalowania domyślenie komercyjnych modułów, które są znane z Avast Free Antivirus – posunięcie bardzo na plus,
 • zamiast domyślnego ustawiania komercyjnych modułów, AVG przeniósł informacje o nich o panelu interfejsu,
 • ustawienia zaawansowane darmowej wersji AVG stanowią odzwierciedlenie kopii ustawień Avasta w darmowym pakiecie,
 • podobnie jak osłona przeglądarki i skrzynka wiadomości e-mail, również bazuje na technologii AVG.

Avast podobnie jak jego darmowy odpowiednik AVG zawiera rekomendowany system utwardzania, który znacznie wpływa na wzmocnienie ochrony przed wszelkimi malware nieznanego pochodzenia. Dodatkowo AVG w przeciwieństwie do Avast zachęca do kupna komercyjnej wersji programu jedynie chwilami w trakcie aktywowania skanowania. Jak? Po zakończeniu skanowania AVG włącza tryb oczyszczania systemu z propozycją czyszczenia dysku z użyciem płatnej wersji AVG w opcji TuneUp.

Zarówno AVG, jak i Avast nie ma włączonego trybu utwardzania systemu, nie chroni również w sposób domyślny przed możliwymi zagrożeniami. Ustawienia te należy włączyć w trybie ustawień ochrony.

Avast vs AVG Android

Jakie produkty w swoich pakietach oferuje AVG?

 • Produkty z kategorii DOM (dla użytkowników domowych): AVG Ultimate Multidevice Antywirus i PC TuneUp dla komputerów do 10 stanowisk (ochrona do 10 stanowisk dla wszystkich urządzeń – zarówno dla komputera, smartfona, zwiększenie wydajności komputera i smartfona, niezawodny VPN, wbudowane funkcje AVG Secure VPN, AVG Internet Security, AVG TuneUp, prosty w obsłudze interfejs, połączenie najlepszych funkcji programów AVG), Ochrona: AVG internet Security Multidevice Antywirus dla komputerów i smartfonów, AVG Antivirus Free Darmowy antywirus, podstawowa ochrona, Wydajność: AVG TuneUp – przyśpieszenie pracy komputera, AVG TuneUp Multidevice – AVG TuneUp Unlimited dla komputerów i smartfonów na 10 stanowisk, AVG Driver Updater – umożliwia dostosowanie sterowników za pomocą jednego kliknięcia. W pozostałych opcjach dla domu AVG udostępnia: Zdalną instalację programu z pomocą jednego z wykwalifikowanych specjalistów AVG, AVG Secure VPN – zabezpiecza sieć Wi-Fi, AVG BreachGuard – umożliwia kontrolowanie prywatnej przestrzeni w internecie, AVG antiTrack – pozwala na zabezpieczenie tożsamości online, zyskanie większej prywatności.
 • MAŁA FIRMA: Ochrona (skuteczność ochrony): AVG Internet Security – kompleksowa ochrona antywirusowa (Idealny antywirus dla małej firmy, ochrona przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, ochrona płatności internetowych, bezpieczne przelewy i bankowość online, filtr Anty-SPAM, ochrona Firewall, ochrona przed wymuszeniem okupu, ochrona kamery internetowej, ochrona firmowej poczty, niszczarka plików), Wydajność: AVG TuneUp – umożliwia przyśpieszenie prac na firmowych komputerach, AVG Driver Updater – aktualizuje sterowniki w trybie ekspresowym, Pozostałe: Zdalna instalacja, AVG Secure VPN i wiele innych.
 • BIZNES: Ochrona: AVG Internet Security Business Edition – rozszerzony program ochrony antywirusowej i ochrony serwerów, AVG AntiVirus Business Edition – jeden z bardziej skutecznych antywirusów dl firm, AVG File Server Edition – ochrona serwerów plików, AVG Email Server Business Edition – dodatkowa ochrona dla programu Micosoft Echange, Cloud Management Console – chroni urządzenia szybko i wydajnie, Patch Management – identyfikacja i automatyzacja poprawek oprogramowania … i wiele innych.

Avast czy AVG na Androida

Program Avast dostępny jest w czterech głównych pakietach:

 • Free Antiviurs – działa na Windows, Mac, Android, iOS, w funkcjach możesz znaleźć: blokowanie wirusów i innych złośliwych oprogramowań, wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach sieci Wi-Fi, zabezpieczeni haseł, uzyskiwanie dodatkowej ochrony przed ransomware,
 • Premium Security na jedno urządzenie – działa na Windows, Mac, Android, iOS, oprócz funkcji z Free Antivirus w funkcjach możesz znaleźć również: unikanie fałszywych stron i bezpieczne kupowanie, bezpiecznie uruchamianie podejrzanych aplikacji, blokowanie hakerów za pomocą zaawansowanej zapory ogniowej, blokowanie irytującego spamu i prób wyłudzenia informacji, zabezpieczenie przed szpiegowaniem przez kamery internetowe, trwale niszczenie poufnych plików, automatyczna aktualizacja aplikacji,
 • Premium Security na wiele urządzeń – działa na Windows, Mac, Android, iOS, oprócz funkcji z Premium Security na jedno urządzenie w funkcjach możesz znaleźć również: zaawansowaną ochronę nawet 10 urządzeń (komputery PC i Mac, urządzenia z systemem Android i iOS).
 • Avast Ultimate na wiele urządzeń – działa na Windows, Mac, Android, iOS, oprócz funkcji z Premium Security na jedno urządzenie w funkcjach możesz znaleźć również: Avast Cleanup Premium – usuwa ukryte niepotrzebne pliki i zwalnia miejsce na dysku oraz przyśpiesza komputer, Avast Secureline – szyfrowane połączenie internetowe, możliwość przeglądania stron w trybie bezpiecznych i anonimowym.

Avast vs AVG Mac

Zarówno Avast, jak i AVG to programy antywirusowe, które oferują podobne funkcjonalności i podobny poziom ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Jeśli interesuje Cię ochrona w bezpłatnej lub płatnej formie podstawowej, wówczas lepszym wyborem jest AVG, który nie tylko jest tańszym wyborem, ale otrzymał również nieznacznie lepsze recenzje klientów. Jednak jako że to dwa produkty tej samej marki spekuluje się, że niebawem AVG straci na znaczeniu, a pozostaną na rynku jedynie programy antywirusowe Avast.

Avast vs AVG Internet Security

Zarówno Avast Free Antivirus, jak i AVG Free Antivirus znajdują się w pierwszej 10 najskuteczniejszych antywirusów, które nie spowalniają komputeru PC, laptopa, smartfonu czy tableta.

Avast i AVG to mocna ochrona w czasie rzeczywistym dla komputera i urządzeń mobilnych.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci zapoznać się z funkcjonalnością Avast i AVG Antyvirus.

Zapraszamy do komentowania artykułu i do zapoznania się z resztą dostępnych treści na naszym blogu Teamnet-software.

W naszym sklepie zrealizujesz bezpieczne zakupy programów antywirusowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

AVG vs Eset Nod 32

Prezentujemy porównanie AVG vs Eset Nod 32. W dużym skrócie, Eset przewyższa AVG w dwóch kluczowych obszarach: ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i wydajności. Eset ma również wiele innowacyjnych funkcji bezpieczeństwa, a wszystko to za niższą cenę niż AVG. Oczywiście, w starciu AVG vs Eset Nod 32 dużo zależy od tego, czego oczekuje się od danego programu i który jest dla kogo bardziej intuicyjny, jednak tym razem wygrywa Eset. Nie znaczy to, że AVG nie jest przez nas rekomendowane.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 19588 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy