sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bitdefender czy Norton – który antywirus wybrać?

Chcesz wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe – najlepszy antywirus, ale zastanawiasz się pomiędzy Bitdefender, a Nortonem? Zarówno Norton, jak i Bitdefender to jedne z najwyżej ocenianych programów antywirusowych dostępnych obecnie na rynku. Zarówno Norton, jak i Bitdefender oferują najlepszy poziom skanowania, zabezpieczeń i ochrony przed wszelkimi malware w czasie rzeczywistym, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom urządzenia. Na czym polega różnica między programem antywirusowym Norton, a Bitdefender? Sprawdźmy.

W poniższym artykule spróbujemy Ci wytłumaczyć jakie funkcje możesz znaleźć w Bitdefender, a jakie w Nortonie. Zobaczysz co oferuje Bitdefender na Macu, a co na Nortonie oraz jakie funkcjonalności wykazuje Bitdefender na systemie operacyjnym Android. Dowiesz się czym różni się Bitdefender i Norton Security, a czym Bitdefender od Nortona 360 Deluxe, poznasz również jakie różnice można zauważyć w najnowszych programach antywirusowych Bitdefender i Norton na systemie operacyjnym Windows 10.

Bitdefender vs Norton

Przyjrzyjmy się teraz antywirusowi Bitdefender. Ten program antywirusowy to nie tylko zaawansowana ochrona przed wszelkimi malware, ale również dodatkowo zabezpieczające funkcje wraz z nowym, intuicyjnym interfejsem.

Bitdefender to program antywirusowy, który wykrywa 100% programów złośliwych bez spowalniania funkcji komputera. Dodatkowo Bitdefender wykrywa wszelkie strony internetowe, które wyłudzają informacje wrażliwe, gwarantuje ochronę przeglądarek Firefox, Chrome, Edge za pomocą dodatkowych antyphishingowych zabezpieczeń.

Jakie funkcje oferuje Bitdefender, poza ochroną antywirusową?

 • VPN, czyli wirtualną sieć prywatną,
 • Ochrona przed wszelkimi malware, ransomware,
 • Narzędzia do optymalizowania systemu operacyjnego,
 • Wbudowanego Asystenta Rodzica, który uchroni Twoje dziecko przed zagrożeniami płynącymi z internetu – kontrolę rodzicielską,
 • Wbudowany menadżer haseł, optymalizację wydajności urządzenia,
 • Ochronę przed złodziejami na systemach Android i Windows,
 • Wbudowaną ochronę mikrofonu i kamery przed zewnętrznymi atakami.

Dodatkowe funkcje Bitdefender są znane wśród użytkowników, słyną nie tylko ze sprawnej optymalizacji, która pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na komputerze, jak również wpływa na wydajność sprzętu komputerowego. Bitdefender to również niezawodna kontrola rodzicielska, które ma również wbudowane narzędzia śledzenia lokalizacji i geofencingu. Ważnym dodatkowym aspektem Bitdefender jest również fakt, ze ten program antywirusowy umożliwia funkcje zabezpieczeń przed kradzieżą na systemie operacyjnym Windows, przy czym większość konkurencyjnych firm oferuje te rozwiązania tylko dla urządzeń mobilnych.

Warto również wspomnieć, że Bitdefender to również pełno funkcjonalny pakiet, który nawet w opcji premium z menadżerem haseł, VPN, czyli w opcji Bitdefender Total Security cenowo wykazuje dużą konkurencyjność na rynku.

Jak każdy program antywirusowy Bitdefender ma również swoje wady. Jakie?

 • Ograniczona funkcjonalność menadżera haseł, brak funkcji sprawdzania haseł, dwustopniowej weryfikacji.
 • Sieć VPN z niewielkim limitem do 200 MB dziennie, większa prędkość jest oferowana w pakiecie VPN premium z opcją szybkiej prędkości z dostępnością w ponad 30 krajach.
 • Ograniczenia aplikacji iOS – ograniczony monitoring jedynie pozwalający na kontrolę wiadomości e-mail, sieciowa ochrona.

Bitdefender to program antywirusowy w cenie już od 78,28 zł za rok, umożliwia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, obsługiwany jest na systemie operacyjnym Windows, Mac, jak również na systemach mobilnych Android, iOS.

Jak wygląda Norton w porównaniu do Bitdefender?

Norton 360 to potężny program antywirusowy, który oferuje również ogromny wybór narzędzi do niezawodnej ochrony przed wszelkimi malware. O jakich dodatkach mówimy? Intuicyjny pulpit nawigacyjny, niezawodna – jedna z lepszych, dostępnych na rynku form obsługi klienta, w konkurencyjnej rynkowo cenie.

Program antywirusowy Norton to system, który wykorzystuje do działania uczenie maszynowe, dzięki czemu katalog ze złośliwym oprogramowaniem jest na bieżąco aktualizowany. Norton chroni komputer i urządzenia mobilne przed trojanami, wszelkimi wirusami, aż po najbardziej złośliwe programy typu cryptojackers, ochronę przed oprogramowaniem ransomware, phishing. Norton nie generuje również spowolnienia systemu, nie wykazuje również fałszywych alarmów na nieistniejące wirusy.

Jakimi funkcjami wyróżnia się Norton?

 • Niezawodna sieciowa zapora,
 • dodatkowo wbudowane funkcje rodzicielskiej kontroli,
 • ochrona przed zaawansowanym phishingiem w trakcie przeglądania stron internetowych,
 • dostęp do zabezpieczonej wirtualnej sieci prywatnej VPN,
 • generowane dodatkowe kopie bezpieczeństwa (kopii zapasowych) w chmurze,
 • oprogramowanie zabezpieczające: zaawansowane funkcje ochrony internetowej kamery (działają tylko z systemem Windows), ochrony prywatności (na Mac, iOS, Windows, Android), jak również ochrona kradzieży tożsamości (jedynie w USA).

Norton podobnie, jak i Bitdefender wykazuje również swoje wady. Jedną z najważniejszych jest fakt, że w systemie mobilnym do pełnej ochrony należy pobrać, aż 4 oddzielne aplikacje, które umożliwią uzyskanie bezpieczeństwa. Dodatkowo do wadliwych należy również VPN Norton, który jest znacznie wolniejszy niż wśród konkurencyjnych programów antywirusowych, jak również nie pozwala na ściąganie torrentów.

Dodatkowo do wad można zaliczyć również cenę, w opcji najtańszej Norton występuje w cenie od 139.99 zł za pierwszy rok użytkowania.

Norton działa na systemach operacyjnych Windows, Mac, jak również mobilnie na systemach Android i iOS.

Bitdefender vs Norton for Mac

Przyjrzyjmy się w jakich pakietach występuje Bitdefender:

 • na Mac: Bitdefender TOTAL SECURITY 2021, Bitdefender, ANTIVIRUS FOR MAC, Bitdefender FAMILY PACK 2021,
 • na iOS: Bitdefender TOTAL SECURITY 2021, Bitdefender MOBILE SECURITY FOR iOS, Bitdefender FAMILY PACK 2021, SECURITY FEATURES BITDEFENDER,
 • na Windows: Bitdefender ANTIVIRUS PLUS 2021, Bitdefender INTERNET SECURITY 2021, Bitdefender TOTAL SECURITY 2021, Bitdefender FAMILY PACK 2021,
 • na Android: Bitdefender TOTAL SECURITY 2021, Bitdefender MOBILE SECURITY FOR ANDROID, Bitdefender FAMILY PACK 2021,
 • na platformy wielokanałowe: Bitdefender TOTAL SECURITY 2021, Bitdefender FAMILY PACK 2021, Bitdefender SMALL OFFICE SECURITY, BITDEFENDER PREMIUM SECURITY, Bitdefender PREMIUM VPN.

Pakiety w opcjach biznesowych:

 • Mały i średni biznes: Business Security (device protection), Advanced Business Security, Elite Security, Security for AWS,
 • Przedsiębiorstwo: Ultra Security, Elite Security, Advanced Business Security, Enterprise Security,
 • USŁUGODAWCY: Cloud Security for MSP.

Jakie dodatkowe narzędzia oferuje Bitdefender:

 • BITDEFENDER ANTIVIRUS FREE EDITION – darmowe rozwiązanie dla mało wymagających użytkowników,
 • BITDEFENDER HOME SCANNER- oferuje szczegółowe zalecenia, bezpieczeństwa sieci domowej,
 • BITDEFENDER SAFE PAY – system bezpiecznych płatności online,
 • BITDEFENDER RESCUE CD – system do zabezpieczenia danych przypisanych do CD,
 • BITDEFENDER RANSOMWARE RECOGNITION TOOL – narzędzie do rozpoznawania i zabezpieczania przed ransomware,
 • BITDEFENDER ANTIPHISHING – FREE EDITION – ochrona przed atakami antiphishing, czyli przed wyłudzeniem wrażliwych danych, które mogą być wykradzione przez oszustów,
 • BITDEFENDER ADWARE REMOVAL TOOL – narzędzie do usuwania reklam sponsorowanych.

Bitdefender vs Norton Android

W jakich głównych pakietach występuje Norton 360?

 • Norton AntiVirus Plus w opcji na 1 komputer PC lub Mac, w cenie od 59,99 zł za pierwszy rok,
 • Norton 360 Standard w opcji na 1 komputer PC, Mac, smartfon lub tablet na systemie Android lub iOS, a to wszystko w cenie od 139,99 zł za pierwszy rok,
 • Norton 30 Deluxe w opcji ochrony maksymalnie 5 komputerów PC lub Mac, tabletów lub smartfonów iOS lub Android w cenie 149,99 zł za pierwszy rok,
 • Norton 360 Premium w opcji ochrony dla maksymalnie 10 komputerów PC lub Mac, smartfonów lub tabletów iOS lub Android w cenie 199,99 zł za pierwszy rok.

Norton oferuje dodatkowo nową funkcjonalność, jaką jest Dark Web Monitoring – opcja ta wyróżnia się wyszukiwaniem danych w sieci Dark Web, jak również na prywatnych forach, social mediach. Aplikacja powiadamia Cię, w przypadku znalezienia Twoich danych, oferta obejmuje: 5 adresów e-mail, 10 numerów kart kredytowych, 10 tagów graczy, 5 numerów telefonu, 5 kont ubezpieczeniowych.

Bitdefender vs Norton Security

Przyjrzymy się jakie funkcje oferuje Bitdefender i Norton w podstawowych pakietach.

Norton AntiVirus Plus Security – funkcja ochrony przed szpiegowaniem, oprogramowaniem uszkadzającym sprzęt, oprogramowaniem wymuszającym okup, 2 GB kopii zapasowej w chmurze PC, zapora komputerów PC i Mac, program Password Manager, ochrona przed wirusami.

Bitdefender Antywirus Plus 2021 – podstawowa ochrona Bitdefender. Niezawodna ochrona w czasie rzeczywistym przed wszelkimi malware i ransomware dla systemów operacyjnych Windows, zapobiega wyłudzaniu oszustw internetowych w czasie korzystania z internetu i internetowych zakupów, bezpieczna usługa sieci VPN z pełną formą prywatności online, 200 MB dziennie na każde z urządzeń.

Bitdefender vs Norton 360 Deluxe

Norton 360 Deluxe to jeden z najwyższych pakietów oferowanych przez ofertę Norton. W pakiecie znajdziesz takie funkcje, jak: ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym i wymuszającym okup, możliwość zrobienia kopi zapasowej na komputerze PC 10 GB, aktywna zapora dla PC i Mac, Password Manager, Pełna ochrona przed wirusami, kontrola rodzicielska, kontrola czasu szkolnego, funkcja 5 komputerów PC lub Mac, smartfonów lub tabletów na iOS lub Android, SafeCam dla komputera, Dark Web monitoring.

Bitdefender Total security 2021 – system ochrony wieloplatformowej, produkt do ochrony wszystkich urządzeń, bez spowolnienia systemu. Co oferuje Bitdefender w tym pakiecie? Najwyższy poziom wykrywania zagrożeń, ochrona wielowarstwowa przed wszelkimi malware, w tym ransomware, bezpieczna ochrona VPN z pełną prywatnością online w pakiecie 200 MB na dzień na urządzenie, zaawansowana funkcja rodzicielskiej kontroli.

Bitdefender or Norton for Windows 10

Obydwa programy antywirusowe oferują zabezpieczenia w formie dodatkowej, takie jak: rodzicielska kontrola, niezawodna zapora ogniowa, ochrona przed wyłudzeniem informacji. W pakiecie obserwujemy również filtr internetowej kamery, magazyn do przechowywania istotnych plików i funkcji Autopilota do poprawy wydajności sprzętu. Dodatkowo Norton oferuje również przyśpieszoną funkcję skanowania, kopie zapasowe w automatycznej formie.

Darmowy Norton na 60 dni

Chcesz uzyskać darmowy Norton na 60 dni? Niestety, jest to niemożliwe. Program oficjalnie darmowy może być jedynie przez 30 dni. Wierzymy jednak, że darmowy Norton na 60 dni nie jest Ci potrzebny i wszystkiego, czego potrzebujesz, możesz dowiedzieć się w ciągu otrzymanego na wstępie miesiąca. Jeśli nie jesteś pewien, jaki program antywirusowy chcesz zakupić, przejrzyj nasze rankingi oraz porównywarki. Powinny one pokazać Ci pełny obraz sprawy i ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji. Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z programu.

Avast vs Eset Android

Czy wiesz po co powstało porównanie Avas vs Eset Android? Darmowe oprogramowanie antywirusowe nie pomoże w dzisiejszych czasach, dlatego potrzebujesz kompleksowego pakietu antywirusowego ze wszystkimi zaawansowanymi funkcjami i narzędziami, a nie cienkiej osłony, która rozpadnie się w obliczu wyrafinowanych ataków złośliwego oprogramowania. Jeśli chodzi o Avast vs Eset Android, najważniejsze jest to, że zarówno Avast, jak i Eset to dobrze znane oprogramowanie antywirusowe, ale biorąc pod uwagę cenę, wydajność i ochronę, Avast wyraźnie wyprzedza Eset.

Porównajmy teraz oba antywirusy:

Cena

 • Za pierwszy rok użytkowania Bitdefender oferuje najniższy pakiet 78,28 zł za pierwszy rok użytkowania, a Norton 137,02 zł,
 • Czas na gwarantowany zwrot pieniędzy – 30 dni dla Bitdefender, 60 dni dla Norton,
 • Darmowy trial występuje w obu programach antywirusowych.

Wyniki głosowania użytkowników

 • Bezpieczeństwo – 5/5 gwiazdek dla obu programów antywirusowych,
 • Funkcje – Bitdefender 5/5, Norton 4,5/5 gwiazdek,
 • Intuicyjność uzycia – Bitdefender 4,5/5 gwiazdek, 5/5 gwiazdek Norton,
 • Wsparcie obsługi – Bitdefender 5/5 gwiazdek, 4,5/5 gwiazdek w przypadku Nortona,
 • Cenowo Bitdefender użytkownicy ocenili na 4,5/5 gwiazdek, Norton na 5/5 gwizdek porównując, ilość oferowanych funkcji do proponowanych cen.

Jaki zatem program antywirusowy wybrać? Który będzie lepszy – Bitdefender czy Norton? Oba programy antywirusowe to kontrola antywirusowa w najwyżej formie, właściwie wybór sprowadza się jedynie do dodatkowych funkcjonalności i indywidualnych preferencji. Bitdefender skupia się głównie wokół dodatków zapewniając prywatność, przy czym Norton zapewnia głównie funkcje ochrony przed internetowymi atakami. Wybór należy do Ciebie.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 19458 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy