sluchawka-logo-001

Zadzwoń do nas:

81 866 66 66
mail-logo-001

Wyślij wiadomość email:

[email protected]
zegarek-logo-001

Jesteśmy dostępni: Pn.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jaki antywirus? Podpowiadamy co wybrać

Jaki antywirus wybrać podpowiadamy co wybrać

Wraz ze wzrostem powszechności tabletów, smartfonów i internetu, wzrosła również liczba powstałych wirusów, programów śledzących i innych Malware, które skutecznie atakują urządzenia mobilne i pozbawiają nas naszych danych prywatnych, a w najgorszym przypadku nawet dostępu do kont bankowych. Coraz częściej słyszymy o atakach przestępców na urządzenia mobilne, zwłaszcza na bardzo popularne i powszechnie używane urządzenia z systemem Google Android. Na pewno zgodzisz się ze mną, że bezpieczeństwo danych przechowywanych na urządzeniach mobilnych to podstawa. W szczególności na smartfonach, które są z nami praktycznie non stop i wielu z nas służą również jako narzędzie do pracy i przechowywania danych firmowych. Urządzenia te oprócz wirusów, czy innych programów śledzących, łatwo mogą również paść łupem złodzieja czy po prostu naszej nieuważności. Jak uchronić swój telefon z systemem Android przed zagrożeniami? Podstawowym i niezbędnym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego programu antywirusowego.

W poniższym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jaki antywirus na Androida wybrać, czy antywirus na Androida jest rzeczywiście potrzebny, jak wygląda obecny ranking antywirusów 2021 oraz jaki antywirus, na jaki telefon wybrać.

Jaki antywirus Android

Smartfon to urządzenie, z którym większość z nas nie rozstaje się na co dzień, to przenośny “komputer”, który ułatwia nam codzienne życie. Aplikacje zakupowe, mobilny dostęp do banku, poczta prywatna i firmowa, komunikatory do kontaktu ze znajomymi czy ludźmi z pracy, aplikacje z przypisaną kartą kredytową dla wygody. Wiele cennych danych do stracenia. Jak zatem się zabezpieczyć i nie odcinać od technologii i przyjemności? Pomimo tworzenia coraz lepszych zabezpieczeń na telefony, rynek programów śledzących również rozwija się w zastraszającym tempie. Program antywirusowy to konieczna podstawa, jeśli chcesz, żeby Twoje dane były zupełnie bezpieczne. Im lepszy program wybierzesz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że w przypadku cyberataku Twoje dane zostaną przejęte. Najlepsze programy antywirusowe potrafią również zabezpieczyć telefon w przypadku kradzieży czy zagubienia, a nawet wysłać do Ciebie informację o lokalizacji utraconego smartfona czy wysłać zdjęcie z kamery wewnętrznej.

Antywirus Android

Co zatem powinien mieć nasz program antywirusowy, żeby uchronić nas przez wymienionymi zagrożeniami?

Większość programów śledzących ma w zwyczaju kradzież danych osobowych z naszego smartfona. Dobry program antywirusowy powinien zatem:

 • posiadać podstawowe funkcje, takie jak: skaner sprawdzający pliki w poszukiwaniu ewentualnych programów szkodzących, monitor zachowań – wysyła informację o bieżąco zainfekowanych plikach, mocny firewall (zapora ogniowa)- sprawdza w czasie rzeczywistym pliki/aplikacje z którymi się spotykamy,
 • umożliwić zdalne usuwanie danych prywatnych z naszego ukradzionego bądź zagubionego telefonu,
 • umożliwić zablokowanie telefonu na odległość,
 • umożliwić zrobienie zdjęć z wewnętrznej kamery telefonu,
 • zablokować wykonanie połączeń zarówno wychodzących, przychodzących, jak i wysyłania wiadomości SMS,
 • posiadać możliwość ustawienia blokad dostępowych do wybranych aplikacji,
 • udostępnić miejsce w chmurze do przechowywania w bezpiecznej przestrzeni określonych danych prywatnych,
 • zabezpieczać sieć WI Fi przed cyberatakami, udostępniać możliwość podłączenie do sieci z użyciem VPN,
 • umożliwić uruchomienie osłona kamery w telefonie

i wiele innych.

Antywirus Android czy warto

Telefony z systemem Android, w przeciwieństwie do iPhone’ów umożliwiają instalację aplikacji również z innych źródeł niż oficjalna platforma Google. Wiąże się to z zagrożeniem nieświadomego wgrania na telefon szkodliwego oprogramowania cyberprzestępcy, który z użyciem odpowiedniego malware z łatwością przejmie nasze dane dostępowe do kont. Jednak nie tylko aplikacje z zewnętrznych źródeł są zagrażające w przypadku systemu Android, jak pokazują statystyki, nawet w Play Store Google co miesiąc usuwa kilkaset aplikacji niezweryfikowanych, które po ściągnięciu na konto użytkownika instalują na systemie Android szkodliwe malware. Dodatkowo Android nie zabezpiecza również możliwości zainfekowania telefonu przez e-maile tzw. Phishing (podszywanie się pod określoną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych danych, lub umieszczenie w mailu załączniku, po którego rozpakowaniu nasze urządzenie zostaje zainfekowane) lub chociażby poprzez wyskakujące reklamy na przeglądarkach mobilnych.

Antywirus dla Androida ranking

To zdecydowanie cechy topowych programów antywirusowych, które przydałyby się każdemu z nas. Jak zatem znaleźć program antywirusowy, który zabezpieczy nas w tak szerokim zakresie? W poniższym artykule posłużyliśmy się wynikami testów AV-Test, a proponowane aplikacje osiągnęły maksymalne wyniki w testach przeprowadzanych w pierwszej połowie 2020 roku. W trakcie testów ocenie poddano 14 aplikacji zabezpieczających, takich firm jak: Bitdefender, securiON, GData, Kaspersky, McAfee, Trend micro, AhnLab, AVG, Avast, Avira, NortonLifeLock. Każda z tych aplikacji została oceniona w kryteriach wydajności, ochrony i użyteczności. Aplikacje maksymalnie mogły osiągnąć aż 18 punktów. Taką punktację osiągnęło aż 5 programów antywirusowych: NortonLifeLock, Avira, G Data, Bitdefender, Trend Micro, za nimi pojawiły się takie programy, jak Kaspersky, następnie McAfee, AhnLab. Na ostatnim miejscu listy widnieje program antywirusowy Google Play Protect, który jest automatycznie instalowany wraz z uruchomieniem Google Store. Program ten, który wydaje się tak bezpiecznym darmowym rozwiązaniem dla użytkowników Androida, w czasie rzeczywistym okazał się przepuszczać, nawet ponad 5 tysięcy aplikacji ze złośliwym oprogramowaniem.

Jaki antywirus na Androida 2021

Programy antywirusowe, takie jak Kaspersky, G Data, Bitdefender, NortonLifeLock czy Trend Micro (5 najlepszych) w czasie rzeczywistym wykryły niemalże 100% programów typu malware, atakujących telefon z systemem Android. Niedaleko za nimi uplasowała się aplikacja Avira z wynikiem 99.9% wykrycia w czasie rzeczywistym atakujących malware. Na kolejnych miejscach pojawiły się gorsze o niecały 1% programy antywirusowe, takie jak: McAfee, F-Secure, AhnLab i Ikarus.

AV- test obejmował również badania pod kątem obciążenia systemu operacyjnego, zużycia baterii w telefonie przez programy antywirusowe. Aż 11 z 14 badanych programów otrzymało wynik pozytywny w tym teście. Pozostałe, takie jak McAfee, AVG, Avast, Google Play Protect otrzymały jedynie połowę (lub mniej) możliwych do otrzymania punktów, co wskazywało na przesył dużych ilości danych w tle – obciążenie, znaczne spowolnienie działania telefonu i wysokie zużycie baterii. Najniżej w tej klasyfikacji ponownie wypadł Google Play Protect.

Antywirus Android apk

W teście AV- test najlepsze oceny uzyskały programy antywirusowe (w najnowszych wersjach), takie jak:

 • Kaspersky Internet Security
 • Norton Mobile Security
 • Bitdefender Mobile Security Version
 • Trend Micro Mobile Security
 • Avira Antivirus Security
 • G Data Internet Security
 • McAfee Mobile Security Version

Antywirus Avast Android

W testach zbadano również, jak wskazane programy antywirusowe radzą sobie z nieszkodliwymi aplikacjami, które pozornie mogą wskazywać zagrożenie. Często aplikacje o niższych ocenach wysyłają fałszywe alarmy za każdym razem, kiedy pojawi się pozorne zagrożenie, w konsekwencji to użytkownik musi zdecydować o poddaniu kwarantannie bądź pozwoleniu na instalację, dostępu do danej aplikacji. Ponadto takie komunikaty wpływają również znacząco na pracę smartfona, obciążenie systemu operacyjnego Android i na czas zużycia baterii. W testach AV – test Google Play Protect, który już wcześniej plasował się na ostatnich miejscach, uruchomił alarmy, dotyczące nieszkodliwych aplikacji aż 50 razy, alarmy, które dotyczyły aplikacji ze sklepu Google Store. Problem z fałszywymi alarmami miały również inne aplikacje, jednak nie w takim zakresie jak Google Play Protect. Pozostałe aplikacje antywirusowe w testach wywołały fałszywe alarmy 3 do 10 razy, czyli o ponad 5 razy mniej niż rozsławiany przez Google – Google Play Protect, nie jest to więc najlepszy antywirus.

W zadaniu tym najlepsze wyniki osiągnęły, takie aplikacje antywirusowe, jak: McAfee, TrendMicro, Avira Antivirus, Bitdefender, NortonLifeLock, G Data, securiON. Programy te nie zgłosiły żadnego fałszywego alarmu w trakcie trwania testów, a więc wśród nich jest najlepszy antywirus.

Avast na Androida czy warto?

Antywirus Avast jest jednym z najpopularniejszych programów antywirusowych, tak na PC, jak i na urządzenia mobilne. W przypadku edycji na Adroida do wyboru jest wersja darmowa i płatna, zatem każdy użytkownik może zainstalować taką ochronę, jaka mu odpowiada. Avast jest skutecznym rozwiązaniem dla urządzenia mobilnego jeśli chodzi o antywirusy na Androida i wykrywanie złośliwego oprogramowania.

Antywirus Android

Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym wg AV – test aplikacjom antywirusowym roku 2020:

 • Avira Antivirus Security 6.0 – program ten zyskał w wynikach testu, aż 99,6% obrony przed malware w trybie rzeczywistym. 100% wyników osiągnął przy testach wydajności i braku obciążenia Androida. Avira pozwala na nadawanie uprawnień określonym aplikacjom w systemie Android, pozwala na ograniczenie dostępu do określonych ustawień systemu, przeglądarki i funkcji prywatności.
 • Bitdefender Mobile Security Version 3.3 – to program, który blokuje w czasie rzeczywistym 100% programów złośliwych malware, nie tylko najnowszych, ale również tych z bazy starszych. TOP 1 uzyskał również w kwestii wydajności, braku obciążania baterii i systemu operacyjnego, ochrony. Dodatkowo Bitdefender nie zaalarmowała ani jednym fałszywym alarmem w kontekście programów zbliżonych do aplikacji złośliwych. Dodatkowo aplikacja ma możliwość kontrolowania dostępu do wybranych aplikacji w systemie Android, wbudowany VPN, wbudowaną funkcję ochrony połączenia Wi-fi. Z minusów możemy wymienić brak możliwości blokowania połączeń i filtrowania wiadomości.
 • G Data Internet Security 26.6 – to program antywirusowy, który zdecydowanie przoduje względem konkurencji pod względem ilości dostępnych funkcji: możliwość zdalnego usuwania plików, sprawdzanie lokalizacji telefonu, blokowanie połączeń wychodzących i przychodzących, funkcja bezpiecznej przeglądarki, kontrola rodzicielska, możliwość filtrowania wiadomości SMS. Ponadto G Data blokuje aż 100% malware w czasie rzeczywistym. Z minusów można zaznaczyć brak VPN.
 • Norton Mobile Security 4.7 – to program, który w 100% wykrywa możliwe zagrożenia, bez względu na to, czy to malware z najnowszej, czy najstarszej bazy programów złośliwych. Dodatkowo program nie wykazuje fałszywych alarmów, ma również bazę rozbudowanych funkcjonalności, takich jak: funkcje antykradzieżowe, ochrona Wi-fi, blokowanie połączeń i wiele innych.
 • Trend Micro Mobile Security 11.0 – program ten idealnie sprawdza się pod względem nieobciążania wydajności systemu. Dodatkowo jest niemalże najlepszy w kwestii ochrony systemu Android w czasie rzeczywistym. Trend Micro wykazuje również dużo przydatnych funkcjonalności, takich jak m.in. kontrola wybranych aplikacji, ochrona Wi-fi, blokowanie połączeń, funkcja bezpiecznej przeglądarki.
 • McAfee Mobile Security Version 5.3 – podobnie jak Trend Micro wykazuje 99,9% wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym. W zestawie funkcjonalności możemy wymienić, takie możliwości jak: blokowanie połączeń, funkcja bezpiecznej przeglądarki, ochrona antykradzieżowa, blokada przesyłu danych na chmurę.
 • Kaspersky Internet Security 11.32 – idealna ochrona, wydajność i przydatny zestaw funkcji, wśród których znajdziemy, takie jak np. szyfrowanie danych, kontrola dostępu do aplikacji, bezpieczna przeglądarka. Kaspersky ma najmniej dodatkowych funkcjonalności względem konkurencji, jednak wykazuje się jedną z najwyższych możliwych punktacji w zakresie bezpieczeństwa.

Antywirus android na telefon

Antywirus na Androida to w dzisiejszych czasach konieczność jeśli nie chcesz stać się ofiarą złośliwego oprogramowania atakującego Twój smartfon i dane w nim zawarte. Zastanawiasz się, jaki jest dobry antywirus na Androida? Musi on dobrze wykrywać złośliwe oprogramowanie. 5 najlepszych – antywirusy na Androida wg. AV – test to: NortonLifeLock, Avira, G Data, Bitdefender, Trend Micro i właśnie z tych antywirusów na Androida zalecamy wybór docelowego programu chroniącego Twój telefon przed złośliwym oprogramowaniem. Zazwyczaj każdy z programów wśród antywirusów na Androida ma darmowy okres próbny w czasie którego możesz sprawdzić zestaw dostępnych funkcji i zdecydować, który z nich odpowiada Ci najbardziej.

Jaki program antywirusowy na Androida

Jaki dobry antywirus na androida wybrać dla swojego urządzenia z Androidem? Wybór jest spory, ale podejmując decyzję, warto zwracać uwagę przede wszystkim na skuteczność wykrywania zagrożenia, jakim jest złośliwe oprogramowanie. Niektóre z programów mogą wykryć jedynie już znane i znajdujące się w bazie złośliwe programy. Zazwyczaj jest to skuteczność na poziomie około 99%. Inne z antywirusów na Androida identyfikują potencjalne zagrożenie tylko na podstawie budowy innych wirusów. W ten sposób wykrywają zagrożenia, które jeszcze nie znalazły się w bazie danych, ale są podobne do już istniejących.

Jaki antywirus na tableta z Androidem

Tablet to także urządzenie, które warto chronić przed zagrożeniami. Ze względu na to, że bywa wykorzystywane często do pracy, jak i do rozrywki, dane gromadzone na tym sprzęcie mogą być poufne. Aby nie dopuścić do wycieku informacji, warto wybrać taki program antywirusowy, który oferuje ochronę prywatności, a nie tylko sam moduł wykrywania wirusów dla systemu Android.

Jaki antywirus na smartfona z Androidem

Nie ma jednej, ostatecznej odpowiedzi na to, jaki dobry antywirus na Androida wybrać. Oprogramowania antywirusowego jest dużo, użytkowników oraz ich potrzeb także. Najważniejsze to kierować się recenzjami i brać pod uwagę skuteczność wykrywania zagrożeń. Warto też sprawdzać dodatkowe opcje, które często zwiększają bezpieczeństwo i chronią prywatność, transakcje bankowe czy zakupy online.

Antywirus android czy warto

Czy warto zainstalować antywirus na Androida? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu masz już pewność, że nie tylko warto, ale jest to konieczność wynikająca z dzisiejszych czasów. Szukasz taniego i sprawdzonego programu z powyższej listy? Wciąż zastanawiasz się, jaki jest dobry antywirus na Androida? Zapraszamy do zakupów oprogramowania antywirusowego w naszym sklepie.

G Data Internet Security 2014 – test i recenzja. Czy warto wykupić nową wersję?

Jeśli w przypadku G Data Internet Security 2014 – test i recenzja okazały się dla Ciebie zachęcające, to prawdopodobnie dziś zdecydujesz się na najnowszą wersję. G Data Internet Security jest jednym z najlepszych programów, które pomagają chronić Twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem, a także pomagają w optymalizacji pod kątem przeróżnych zagrożeń. Dla tych, dla których w G Data Internet Security 2014 – test i recenzja były wystarczające, najnowsze wersje jeszcze bardziej skłaniają do zakupu.

Jaki antywirus na tablet z Androidem?

Zastanawiasz się jaki antywirus na tablet z Androidem będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? W większości przypadków, smartfony i tablety z systemem Android nie potrzebują instalacji antywirusa. Jednak równie ważne jest to, że wirusy Android istnieją, a antywirus z przydatnymi funkcjami może dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Możesz zainwestować na przykład w Bitdefender, Kaspersky, Norton, McAfee i inne popularne antywirusy, które zrobiły swoje opcje mobilne. Jaki antywirus na tablet z Androidem będzie najlepszy dla Ciebie – musisz sprawdzić sam.

Autor: Marcin Nawrath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


×

Dlaczego Teamnet Software?
Bardzo dobry
100.0%
z 19591 opinii wystawionych w ciągu 24 miesięcy